Dofinansowania Śląsk

Fotowoltaika na Śląsku to duży wydatek, ale dotacje i formy dofinansowania do paneli fotowoltaicznych dla osób prywatnych i rolników pozwalają oszczędzić nieco środków. Jeśli nie wiesz, jak ubiegać się o dotacje do fotowoltaiki na Górnym Śląsku, firma JB Energia pomoże Ci podjąć decyzję, skompletować potrzebne dokumenty i złożyć je w odpowiednim terminie oraz urzędzie. Zapraszamy do kontaktu osoby, które chcą zainwestować w zieloną energię i fotowoltaikę z dofinansowaniem.

"Mój Prąd" i "Czyste Powietrze" - dopłata do fotowoltaiki na Śląsku

Zarówno program "Mój Prąd", jak i "Czyste Powietrze" oferują możliwość uzyskania do 5 000 dotacji na panele fotowoltaiczne w województwie śląskim, jednak dofinansowania na fotowoltaikę nie łączą się. Jeśli zamierzasz w ramach jednej inwestycji postawić na montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła lub wymianę drzwi i okien, bardziej opłacalny jest program "Czyste Powietrze", który przewiduje dotacje w wysokości do 30 000 złotych w przypadku kilku inwestycji przyjaznych dla środowiska. Jedno i drugie dofinansowanie do fotowoltaiki przeznaczone jest dla osób prywatnych na cele mieszkaniowe, jednak w przypadku programu "Czyste Powietrze" istnieje warunek finansowy - roczny dochód nie może przekraczać 100 000 złotych. Z kolei w ramach dotacji "Mój Prąd" możliwe jest dofinansowanie do montażu instalacji o mocy od 2 do 10 kWp. W 2020 roku, po instalacji fotowoltaiki, wniosek można złożyć elektronicznie poprzez profil zaufany zakładany za pośrednictwem bankowości internetowej.

Odliczenie wydatków na fotowoltaikę od podatku

Czy wiesz, że fotowoltaika na Śląsku może być tańsza z dofinansowaniem w postaci ulgi podatkowej? Władze państwowe pozwalają w ciągu 6 lat odliczyć do 53 tys. kosztów od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym PIT. Z kolei rolnicy mogą liczyć na dofinansowanie do fotowoltaiki pozwalające odliczyć do 25% kosztów od podstawy podatku rolnego (tzw. ulga inwestycyjna). Niestety, z takiej formy dotacji nie mogą skorzystać przedsiębiorcy.

Kredyty i leasing - forma dofinansowania fotowoltaiki dla przedsiębiorców ze Śląska

Dofinansowanie do fotowoltaiki nie dotyczy firm, dlatego warto skorzystać z możliwości oferowanych przez banki. Panele fotowoltaiczne można wziąć w leasing i tym samym ograniczyć wkład prywatnych czy firmowych środków lub wybrać preferencyjne kredyty z oferty licznych banków, które chcą wspierać klientów w inwestycji w zieloną energię. Rata leasingowa nie ma wpływu na zdolność kredytową, a wydatki zwracają się w ciągu 4-9 lat.

Fotowoltaika z dofinansowaniem w JB Energia

Niezależnie od tego, w którym mieście na Śląsku mieszkasz, fotowoltaika z dofinansowaniem to opłacalna inwestycja, która pozwoli zadbać o domowy lub firmowy budżet oraz naszą planetę. Firma JB Energia oferuje kompleksowe wsparcie w procesie realizacji przedsięwzięcia obejmujące również wybór najlepszego dofinansowania do fotowoltaiki. Współpracujemy z klientami z:

  • Zabrza, Gliwic, Zawiercia,
  • Tarnowskich Gór, Dąbrowy Górniczej, Bielska-Białej,
  • Częstochowy, Katowic, Tychów.

Zapraszamy do kontaktu!

Wyślij zapytanie