Fotowoltaika Śląsk

Czym jest fotowoltaika? To zespół urządzeń, dzięki którym możesz produkować prąd na potrzeby swojego gospodarstwa domowego lub firmy na Śląsku. W obliczu rosnących cen energii instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej opłacalnym rozwiązaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że:

  • państwo oferuje korzystne dofinansowanie fotowoltaiki w województwie śląskim (zarówno władze lokalne i ogólnopaństwowe),
  • popularność ogniw słonecznych rośnie, a ich cena jest znacznie niższa niż jeszcze kilka lat temu,
  • możemy wybrać panele fotowoltaiczne od polskich producentów, co spraiwa, że wszelkie sprawy gwarancyjne możesz załatwić na miejscu w Polsce, a nie np. w Chinach.

Nasza firma oferuje montaż fotowoltaiki w takich miastach jak: Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Rybnik, Tychy, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno czy Mysłowice.

JB Energia - Twój partner na drodze do niezależności energetycznej na Śląsku

Naszym klientom ze Śląska, chcącym zainwestować w panele fotowoltaiczne, oferujemy kompleksowe doradztwo i wsparcie w procesie realizacji inwestycji. W ramach współpracy zapewniamy:

  • wysokiej jakości panele fotowoltaiczne,
  • projekt, określający potrzebną liczbę i moc urządzeń,
  • niezbędne elementy przyłączeniowe i okablowanie,
  • montaż instalacji fotowoltaicznych na dachu lub gruncie,
  • zgłoszenie fotowoltaiki do zakładów energetycznych na Śląsku,
    wsparcie przy wnioskowaniu o dotacje, pożyczki i dofinansowanie na panele słoneczne z programu “Mój Prąd”.

Przed podpisaniem umowy nasi eksperci przyjeżdżają na miejsce inwestycji na Śląsku, by zweryfikować, czy konstrukcja dachu pozwala na montaż paneli słonecznych.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Instalacje fotowoltaiczne to długoterminowe korzyści

Instalacje fotowoltaiczne, które montujemy w województwie śląskim, to inwestycja, dzięki której będziesz oszczędzał przez wiele lat. Panele słoneczne produkują prąd przez cały rok, nawet w pochmurne dni, a korzystne ustawodawstwo (Ustawa o OZE - Odnawialnych Źródłach Energii) sprawia, że jako inwestor stajesz się prosumentem, czyli producentem i odbiorcą energii. W ten sposób, jeśli latem nie wykorzystasz prądu, który wyprodukowała fotowoltaika zamontowana na dachu Twojego domu, możesz go przesłać do zakładu energetycznego i odebrać zimą. Dlatego instalacje fotowoltaiczne pozwalają wykorzystać cały swój potencjał, a inwestycja w panele fotowoltaiczne w województwie śląskim dla gospodarstw domowych może zwrócić się nawet po 4-5 latach, jeśli skorzystasz z dofinansowania. Zapraszamy do kontaktu!

Zostaw nam swój kontakt. Odezwiemy się szybko!