Fotowoltaika Śląsk

Czym jest fotowoltaika? To zespół urządzeń, dzięki którym możesz produkować prąd na potrzeby swojego domu, firmy lub gospodarstwa rolnego na Śląsku. W obliczu rosnących cen energii instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej opłacalnym rozwiązaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że:

 • państwo oferuje korzystne dofinansowanie fotowoltaiki w województwie śląskim (zarówno władze lokalne i ogólnopaństwowe),
 • popularność ogniw słonecznych rośnie, a ich cena jest znacznie niższa niż jeszcze kilka lat temu,
 • możemy wybrać panele fotowoltaiczne od polskich producentów, co spraiwa, że wszelkie sprawy gwarancyjne możesz załatwić na miejscu w Polsce, a nie np. w Chinach.

JB Energia - Twój partner na drodze do niezależności energetycznej na Śląsku

Naszym klientom ze Śląska, chcącym zainwestować w panele fotowoltaiczne, oferujemy kompleksowe doradztwo i wsparcie w procesie realizacji inwestycji. W ramach współpracy zapewniamy:

Przed podpisaniem umowy nasi eksperci przyjeżdżają na miejsce inwestycji na Śląsku, by zweryfikować, czy konstrukcja dachu pozwala na montaż paneli słonecznych.

Zobacz nasze wybrane realizacje na Śląsku

JB Energia - Twój partner na drodze do niezależności energetycznej na Śląsku

Naszym klientom ze Śląska, chcącym zainwestować w panele fotowoltaiczne, oferujemy kompleksowe doradztwo i wsparcie w procesie realizacji inwestycji. W ramach współpracy zapewniamy:

Przed podpisaniem umowy nasi eksperci przyjeżdżają na miejsce inwestycji na Śląsku, by zweryfikować, czy konstrukcja dachu pozwala na montaż paneli słonecznych.

Instalacje fotowoltaiczne to długoterminowe korzyści

Instalacje fotowoltaiczne, które montujemy w województwie śląskim, to inwestycja, dzięki której będziesz oszczędzał przez wiele lat. Panele słoneczne produkują prąd przez cały rok, nawet w pochmurne dni, a korzystne ustawodawstwo (Ustawa o OZE - Odnawialnych Źródłach Energii) sprawia, że jako inwestor stajesz się prosumentem, czyli producentem i odbiorcą energii. W ten sposób, jeśli latem nie wykorzystasz prądu, który wyprodukowała fotowoltaika zamontowana na dachu Twojego domu, możesz go przesłać do zakładu energetycznego i odebrać zimą. Dlatego instalacje fotowoltaiczne pozwalają wykorzystać cały swój potencjał, a inwestycja w panele fotowoltaiczne w województwie śląskim dla gospodarstw domowych może zwrócić się nawet po 4-5 latach, jeśli skorzystasz z dofinansowania. Zapraszamy do kontaktu!

Wyślij zapytanie
  Fotowoltaika Śląsk – inwestycja przyjazna dla środowiska

  W całej Polsce – również na Śląsku – fotowoltaika staje się coraz popularniejsza. To technologia wykorzystująca promieniowanie słoneczne do tego, aby generować energię elektryczną. Inwestycja w panele jest przyjazna dla środowiska oraz Twojego portfela, ponieważ pozwala systematycznie generować oszczędności. W JB Energia proponujemy fotowoltaikę na Śląsku, której moc dopasowujemy do indywidualnych potrzeb klienta. Zawsze dobieramy wyposażenie w taki sposób, aby generowana energia elektryczna była zgodna z zapotrzebowaniem konkretnej nieruchomości. Pragniemy zaznaczyć, że realizujemy montaż zarówno na dachu, jak i w gruncie na dedykowanych stelażach. Dzięki temu fotowoltaika Śląsk cieszy się zainteresowaniem nawet tych osób, które dysponują budynkiem o niekorzystnej konstrukcji dachu. Wówczas przeprowadzenie instalacji jest możliwe, a panele umieszczone na stelażach w gruncie nie tracą na wydajności. Warto wiedzieć, że w JB Energia montaż jest wliczony w cenę zakupu wyposażenia – klient nie ponosi więc żadnych dodatkowych kosztów z tego tytułu. Zwykle inwestycja zwraca się już po kilku latach, a następnie generuje bezpośrednie oszczędności. Jeżeli pragniesz poznać dokładną opłacalność takiej inwestycji, koniecznie skontaktuj się z nami. Wyjaśniamy wszystkie kwestie, a następnie przedstawimy kosztorys oraz informacje na temat ilości produkowanej energii przez proponowane panele.

  Panele fotowoltaiczne Śląsk

  Montujemy panele fotowoltaiczne na terenie Śląska w domach, firmach oraz gospodarstwach. Rolnicy i przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na taką inwestycję ze względu na ogromną opłacalność. W ten sposób możliwe jest zredukowanie rachunków za energię elektryczną, które z roku na rok znacznie rosną. Korzystanie z fotowoltaiki jest więc uniezależnieniem się od tego kosztu. Warto zaznaczyć, że z odnawialnych źródeł energii korzysta wiele firm, nie tylko zakłady przemysłowe. To również atrakcyjna propozycja dla sklepów, czy punktów usługowych. W takich miejscach również korzysta się z oświetlenia, czy na przykład komputerów. Zależnie od zapotrzebowania konkretnego przedsiębiorstwa dobierzemy stosowne panele fotowoltaiczne Śląsk o właściwej mocy, aby inwestycja mogła zapewnić stosunkowo szybki zwrot. Do potrzeb naszych klientów podchodzimy kompleksowo, dlatego pomagamy w wyborze odpowiedniego wyposażenia oraz zawsze służymy dobrą radą. Przypominamy, że instalacje o mocy nie większej niż 50 kW nie wymagają zgłaszania, co znacznie zmniejsza ilość formalności. Panele fotowoltaiczne Śląsk od JB Energia pracują przez cały rok, także zimą. Jest to więc korzystna inwestycja wywierająca pozytywny wpływ na poziom oszczędności oraz naturalne środowisko.

  Instalacje fotowoltaiczne Śląsk realizowane przez JB Energia

  Nasze usługi obejmują nie tylko instalację fotowoltaiki na Śląsku, ale również doradztwo w tym zakresie oraz konserwację i mycie paneli, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. Współpracę zawsze rozpoczynamy od konsultacji z klientem oraz przeprowadzania audytu. Proces ten ma na celu zapoznanie się z zapotrzebowaniem konkretnej nieruchomości na energię elektryczną. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne montowane przez nas na Śląsku są właściwie dopasowane do wymagań klienta. To doskonały sposób na uniezależnienie się od rosnących cen prądu. Przy okazji po zamontowaniu wyposażenia wartość nieruchomości wzrasta. Proponujemy tylko i wyłącznie panele od renomowanych producentów – sprzęt charakteryzuje się bezobsługową pracą oraz żywotnością sięgającą kilkudziesięciu lat. Na dodatek istnieje możliwość uzyskania dofinansowania, co dodatkowo zmniejsza koszt zakupu instalacji fotowoltaicznej na Śląsku. Naszych klientów zawsze informujemy o aktualnych dotacjach – na dodatek chętnie pomagamy w wypełnianiu oraz wysyłaniu wniosków. Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na każde pytanie. Możemy również przedstawić spersonalizowaną ofertę, która będzie zgodna z Twoim zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

  Polecane wpisy na blogu