FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy instalacja fotowoltaiczna jest objęta gwarancją?

Wszystkie montowane przez nas panele fotowoltaiczne oraz falowniki są objęte gwarancją producenta. Czas jej trwania zależny jest od informacji podanych przez producenta.

Jaki jest koszt wykonania instalacji fotowoltaicznej?

Cena inwestycji zależna jest od wielu czynników (m.in. wielkości instalacji, rodzaju komponentów, rodzaju pokrycia dachu itp.). W celu poznania szczegółów, zapraszamy do kontaktu.

Ile wynosi okres zwrotu inwestycji?

Czas zwrotu zależny jest od wielkości instalacji, rodzaju pokrycia dachu oraz aktualnych cen prądu i wielu innych czynników. Więcej szczegółów mogą poznać Państwo kontaktując się z nami.

Czy zakład energetyczny ma obowiązek przyłączenia każdej instalacji?

Tak, zakład energetyczny jest obowiązany do wykonania tego typu przyłącza.

Jak dobrać moc instalacji?

Moc instalacji dobierana jest m.in. na podstawie aktualnego i prognozowanego zużycia energii elektrycznej. Zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą, który pomoże w wyborze odpowiedniej mocy instalacji, by nie była ona zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża.

Jak duża jest żywotność paneli fotowoltaicznych?

Szacunkowy czas działania paneli fotowoltaicznych to około 25-30 lat. Panele fotowoltaiczne, w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych nie wymagają regularnej wymiany glikolu, dzięki czemu ich konstrukcja nie zostaje naruszona.

Czy instalacja fotowoltaiczna może zostać sfinansowana z kredytu?

Tak, istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu na kupno i montaż instalacji fotowoltaicznej. Więcej informacji na ten temat, bardzo chętnie udzieli Państwu nasz doradca. Zapraszamy do kontaktu.

Czy energia elektryczna produkowana jest również zimą?

Tak, panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną także zimą.

Jak działa fotowoltaika?

Produkcja energii elektrycznej związana jest z efektem fotowoltaicznym. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy na naszego bloga.

Czy fotowoltaika i kolektory słoneczne są tym samym?

Nie, fotowoltaika jest system, dzięki któremu otrzymujemy energię elektryczną, podczas gdy kolektory słoneczne produkują wyłącznie energię cieplną.

Gdzie można zainstalować instalację fotowoltaiczną?

Z reguły, fotowoltaika jest montowana na dachu budynku, jednak istnieje również możliwość jej instalacji bezpośrednio na gruncie.

Czy panele fotowoltaiczne działają podczas deszczu, gradu i śnieżycy?

Praca paneli fotowoltaicznych zależna jest od nasłonecznienia. W związku z czym, pracują one również w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Montaż instalacji fotowoltaiczne to inwestycja, która przynosi długofalowe zyski. Oprócz niezależności energetycznej, mają Państwo również możliwość odsprzedania nadwyżek energii zakładowi energetycznemu (a tym samym powiększają Państwo swoje zasoby finansowe). Okres zwrotu jest bardzo różny, po więcej informacji zapraszamy do naszego doradcy.

Fotwoltaika, czy kolektory słoneczne?

Instalacja fotowoltaiczna daje Państwu większe możliwości. Produkowaną przez panele energię, można zarówno wykorzystać do zasilania urządzeń domowych, jak i przetworzyć na energię cieplną.

NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?

Skontaktuj się z nami, a na pewno pomożemy.

Wyślij zapytanie