Fotowoltaika Dębica

Mieszkańcy województwa podkarpackiego coraz częściej decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych na swojej posesji. Wynika to z dużego potencjału solarnego tego województwa oraz wielu korzyści związanych z przejścia na darmową energię ze słońca. Oprócz walorów ekonomicznych fotowoltaika pozwala również przyczynić się do poprawy jakości powietrza w najbliższej okolicy. Sprawdź, co jeszcze może dać Ci inwestycja w panele fotowoltaiczne.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Jak kurz i zacienienie wpływają na fotowoltaikę w Dębicy?

Instalacja fotowoltaiczna produkuje energię dzięki oddziaływaniu promieniowania słonecznego lub wysokiej temperatury. Fotowoltaika składa się z paneli, które tworzą ogniwa połączone w moduły. Prąd wytwarzany jest na skutek występowania efektu fotowoltaicznego, czyli zjawiska przekształcania energii słonecznej przez krzemowe ogniwa na prąd stały. Ten następnie przekazywany jest do falownika, nazywanego też inwerterem, który zmienia wyprodukowany prąd stały w prąd zmienny, czyli dopasowany do parametrów instalacji elektrycznej umieszczonej w budynku.

Odpowiedni montaż oraz wybór lokalizacji umieszczenia paneli mają kluczowe znaczenie dla otrzymywanej ilości energii. Duży potencjał solarny działek znajdujących się w Dębicy, unikanie miejsc, które mogą zostać zasłonięte w ciągu dnia oraz prawidłowo dopasowana moc instalacji pozwolą zapewnić przyszłym właścicielom paneli stały dostęp do taniego prądu, co jest szczególnie ważne w dobie ciągłych podwyżek. Aby zadbać o maksymalne wykorzystanie potencjału paneli, warto regularnie dbać o ich stan. Kurz, pył lub też ptasie odchody mogą zaburzać sposób działania instalacji, przez co będzie ona produkować mniejszą ilość prądu. Zapobiec temu można poprzez czyszczenie instalacji co najmniej raz w roku oraz częściej, jeśli wymaga tego sytuacja. Dzięki temu mieszkańcy nieruchomości będą mogli dłużej cieszyć się dużą ilością produkowanej energii oraz niezawodną i bezawaryjną instalacją.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Dlaczego instalacja fotowoltaiki w Dębicy jest tak opłacalna?

Ze względu na swoje położenie, województwo podkarpackie ma bardzo wysoki potencjał solarny, co czyni montaż instalacji fotowoltaicznej w tym regionie bardzo korzystną inwestycją. Fotowoltaika w Dębicy będzie w stanie wyprodukować znacznie większą ilość ekologicznej energii, niż miałoby to miejsce w miastach o niższym poziomie nasłonecznienia. To natomiast tworzy szansę na częstsze wytwarzanie nadwyżek, które można magazynować i wykorzystywać podczas miesięcy, w których często występują krótkie i pochmurne dni. Panele w województwie podkarpackim, a tym samym również w Dębicy, powinny być nachylone pod kątem 36-39 stopni, co pozwoli zyskać jeszcze większą ilość energii podczas lata.

Najważniejszym czynnikiem, który ma ogromny wpływ na opłacalność instalacji fotowoltaicznej, jest jednak odpowiednie dopasowanie jej parametrów do zapotrzebowania energetycznego danego budynku. Ważne jest również prawidłowe ulokowanie jej na dachu lub gruncie tak, aby panele miały stały dostęp do słońca oraz mogły korzystać z niego przez największą możliwą ilość godzin w ciągu dnia. W ten sposób właściciele fotowoltaiki będą mogli cieszyć się jeszcze większą ilością wytworzonej energii oraz korzystać z paneli o bardzo niskiej awaryjności przez wiele lat.

O czym warto wiedzieć przed inwestycją w panele fotowoltaiczne?

Zakup i montaż paneli powinien być poprzedzony kompleksowym audytem przeprowadzanym na terenie, na którym znajduje się budynek. Dokładne sprawdzenie potencjału solarnego danej nieruchomości pozwoli na montaż paneli w najkorzystniejszej dla nich lokalizacji, bez względu na to, czy znajduje się ona na dachu lub też bezpośrednio na gruncie. Dzięki różnym sposobom mocowania możliwy jest wybór najbardziej atrakcyjnego miejsca, nawet dla posesji o wyjątkowo skomplikowanym sposobie zagospodarowania terenu.

Podczas audytu firma fotowoltaiczna ma za zadanie ustalić również, ile paneli trzeba będzie zamontować oraz jaką mocą powinny dysponować. Wszystkie te parametry oblicza się na podstawie rachunków za prąd pochodzących z ostatnich 12 miesięcy. Dzięki temu możliwa jest instalacja fotowoltaiki pozwalającej na wytworzenie optymalnej ilości energii, która nie tylko zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne nieruchomości, ale i regularną produkcję nadwyżek energii.

Zaplanuj montaż Twojej instalacji fotowoltaicznej w Dębicy z JB Energia już dziś!

Wyślij zapytanie




    FAQ - często zadawane pytania, które dotyczą fotowoltaiki w Dębicy

    Jaki jest koszt montażu fotowoltaiki?

    Zależy on jest od bardzo wielu czynników. Aby dokładnie oszacować koszt wykonania montażu fotowoltaiki należy uwzględnić przede wszystkim wielkość instalacji fotowoltaicznej oraz wybrać producenta paneli fotowoltaicznych i inwertera. Duże znaczenie na ostateczny koszt instalacji PV ma również rodzaj zastosowanej konstrukcji montażowej oraz długość trasy kablowej po stronie AC i DC. Każda instalacja fotowoltaiczna jest indywidualnie wyceniania przez naszych specjalistów. Aby uzyskać dokładną wycenę, zapraszamy do skonsultowania się z ekspertami z zespołu JB Energia.

    Dlaczego warto zainwestować w montaż instalacji fotowoltaicznej?

    Inwestycja w montaż instalacji fotowoltaicznej pozwala na oszczędzanie na rachunkach za energię elektryczną, a także przyczynia się do ochrony środowiska poprzez produkcję ekologicznej i czystej energii. Dajesz również dobry przykład innym, aby również zaczęli dbać o wspólne środowisko.

    Czy montaż paneli fotowoltaicznych jest trwały i bezpieczny?

    Tak, dobrze zainstalowane panele fotowoltaiczne są trwałe i bezpieczne, a ich żywotność może wynosić nawet do 25 lat lub nawet dłużej. W trakcie użytkowania paneli należy je regularnie konserwować i na bieżąco serwisować, aby zapewnić ich sprawność i bezpieczne użytkowanie.

    Czy panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną w nocy?

    Nie, panele fotowoltaiczne produkują energię tylko wtedy, gdy są nasłonecznione, dlatego w nocy nie będzie można korzystać z energii produkowanej przez panele. Światło księżyca oraz uliczne latarnie nie powodują, że moduły zaczynają pracować i generować prąd.