Fotowoltaika Kraków

Fotowoltaika w Krakowie? Czemu nie! Instalacje fotowoltaiczne są opłacalne w każdym rejonie Polski – pozwalają stać się niezależnym energetycznie i produkować prąd na własne potrzeby z energii słonecznej. Jeśli zależy Ci, by panele fotowoltaiczne zamontować na gruncie lub dachu Twojego domu w Krakowie, zgłoś się do nas. W ofercie JB Energia znajduje się fotowoltaika dla firm, domu i rolnictwa.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Korzyści z fotowoltaiki w Krakowie

 • Oszczędności finansowe – instalacje fotowoltaiczne w Krakowie produkują prąd przez cały rok, nawet zimą i w pochmurne dni, dlatego w rocznym ujęciu pozwalają na widoczne oszczędności na prąd w domowym lub firmowym budżecie (nawet o 90%).
 • Niezależność energetyczna – możesz samodzielnie produkować prąd na własne potrzeby i uwolnić się od stale rosnących cen prądu. Możesz całkowicie uniezależnić się od zewnętrznego dostawy i czasowych przerw w dostawie prądu (dzięki instalacji PV w systemie off-grid).
 • Wykorzystanie nadwyżek prądu – możesz przesłać nadmiar wyprodukowanej przez instalację energii i odebrać ją w przypadku większego zapotrzebowania, np. zimą, gdy promieniowanie słoneczne jest mniejsze.
 • Dbałość o środowisko – panele słoneczne produkują energię bez negatywnego wpływu na środowisko, redukując w ten sposób emisję dwutlenku węgla.
 • Oszczędność czasu – instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezawaryjna i bezobsługowa, a dobrej jakości inwerter może pracować nieprzerwanie nawet przez 25 lat.
 • Korzyści wizerunkowe – firmy i gospodarstwa korzystające z fotowoltaiki postrzegane są jako bardziej ekologiczne.

Zalety współpracy z JB Energia

Firma JB Energia gwarantuje kompleksowe wsparcie w procesie inwestycji w Krakowie i okolicach, w tym:

 • audyt fotowoltaiczny – ocena potencjału miejsca instalacji i możliwości montażowych na dachu lub gruncie;
 • dobór optymalnego sposobu montażu przynoszącego największy uzysk energetyczny;
 • przygotowanie projektu i wycenę instalacji fotowoltaicznej;
 • fachowy i bezinwazyjny montaż paneli fotowoltaicznych na dachu lub gruncie;
 • finalizację formalności związanych ze zgłoszeniem instalacji do zakładu energetycznego;
 • pomoc w ubieganiu się o dofinansowanie z programu „Mój Prąd".

Fotowoltaika w Krakowie – Twoje rachunki w Twoich rękach!

Fotowoltaika w Małopolsce to rozwiązanie przynoszące korzyści ekologiczne, ekonomiczne i wizerunkowe. Jeśli zależy Ci na ochronie naszej planety, montaż paneli fotowoltaicznych w Krakowie to opłacalna inwestycja, która pozwoli Ci oszczędzać w dłuższej perspektywie. Firma JB Energia oferuje solidnej jakości panele fotowoltaiczne czołowych producentów, również polskich, dzięki czemu wszelkie formalności można sfinalizować na miejscu, bez konieczności długiego oczekiwania. Jeśli szukasz specjalistów, którzy zapewniają kompleksowe wsparcie w procesie inwestycji w fotowoltaikę w Krakowie, zapraszamy do kontaktu.

Wykonaj montaż fotowoltaiki w Krakowie z JB Energia!

Wyślij zapytanie
  Fotowoltaika Kraków do użytku domowego

  Na fotowoltaikę w mieście Kraków oraz okolicach możesz zdecydować się wspólnie z JB Energia. Realizujemy fachowe instalacje wydajnych paneli od renomowanych producentów, które gwarantują wydajność przez cały okres użytkowania. To idealna propozycja dla osób, które chcą korzystać z prądu każdego dnia, bez obaw o wysokie rachunki. Skontaktuj się z nami, a po wstępnych konsultacjach chętnie przeprowadzimy kompleksowy audyt. Dzięki temu oferowana przez nas fotowoltaika Kraków jest dostosowana do potrzeb konkretnego klienta. Podczas pracy produkuje więc dostateczną ilość prądu, która może być spożytkowana przez domowników. Przypominamy, że panele mogą być zamocowane na stelażach, co jest przydatnym rozwiązaniem w przypadku dachów o złożonej konstrukcji, gdzie montaż wyposażenia jest znacznie utrudniony lub po prostu niemożliwy. Fotowoltaika Kraków od JB Energia zawsze dostępna jest w atrakcyjnej cenie, bowiem prace instalacyjne są wliczone w cenę. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy dom ma kompletnie inne potrzeby względem zużywanego prądu. To właśnie dlatego przeprowadzenie dokładnego audytu jest tak ważną kwestią. Wówczas wiemy, jaka dokładnie fotowoltaika Kraków będzie idealnie dopasowana i zagwarantuje stosunkowo szybki zwrot z inwestycji, następnie generując bezpośrednie oszczędności. Przy okazji wybierając takie źródło energii, decydujesz się na rozwiązanie całkowicie przyjazne dla środowiska. W JB Energia po ustaleniu szczegółów inwestycji zrealizujemy montaż wyposażenia. Nie musisz szukać fachowców, którzy będą odpowiedzialni za prace instalacyjne. Działamy kompleksowo i profesjonalnie!

  Instalacja fotowoltaiczna Kraków – skuteczny sposób na oszczędność

  Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć, ile kosztuje fotowoltaika Kraków dla Twojego domu, koniecznie skontaktuj się z JB Energia. Nasi eksperci na podstawie konsultacji oraz audytu i rachunków za prąd będą w stanie opracować spersonalizowany projekt wraz z propozycją cenową. Następnie wspólnie zdecydujemy, jaka forma instalacji będzie dla Ciebie interesująca – na dachu lub w gruncie. W całej Polsce coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w odnawialne źródła energii, głównie ze względu na możliwość generowania ogromnych oszczędności. Okazuje się bowiem, że fotowoltaika Kraków jest rozwiązaniem opłacalnym nawet w przypadku niewielkich domów o stosunkowo niskim zużyciu prądu. Wówczas wystarczy zamontować instalację osiągającą niższą moc, która jest po prostu tańsza. W takiej sytuacji zwrot z inwestycji pojawi się dość szybko, a następnie domownicy będą cieszyć się sporymi oszczędnościami.

  Panele fotowoltaiczne Kraków dla biznesu

  Na odnawialne źródła energii decydują się nie tylko osoby prywatne pragnące zadbać o środowisko i domowe oszczędności, ale także firmy oraz gospodarstwa rolnicze, wykorzystujące prąd na co dzień, na przykład podczas pracy maszyn czy uruchomienia oświetlenia bądź ogrzewania. To rozwiązanie niezwykle korzystne dla praktycznie każdego typu biznesu, dlatego staje się z roku na rok coraz powszechniejsze. Panele fotowoltaiczne Kraków od JB Energia mogą być instalowane w obrębie przestrzeni firmowych, a także w gospodarstwach rolniczych. Zależnie od zapotrzebowania, montaż może być przeprowadzony w gruncie na stelażach. Przypominamy, że wyposażenie o mocy nie większej niż 50 kW może być implementowane bez konieczności zgłaszania, co znacznie redukuje ilość formalności. W ten prosty sposób firma lub rolnik mogą uniezależnić się od cen prądu, które z czasem stają cię coraz wyższe. Na zapleczu firmowym panele fotowoltaiczne Kraków przydają się podczas codziennej pracy. Prąd może być wykorzystywany w dowolny sposób, na przykład jako źródło oświetlenia, ogrzewania (pompa ciepła), czy do obsługi maszyn i komputerów. Taka inwestycja jest chętnie realizowana przez przedsiębiorstwa z różnych gałęzi rynku, nie tylko placówki przemysłowe, ale także punkty usługowe czy sklepy.

  Fotowoltaika na terenie Krakowa dla rolników

  Na panele fotowoltaiczne w Krakowie i okolicach mogą zdecydować się również rolnicy prowadzący gospodarstwo. To doskonały sposób na systematyczne generowanie oszczędności, co w dłuższej perspektywie pozwala znacznie ograniczyć koszty związane na przykład z eksploatacja maszyn elektrycznych. Wystarczy nieco wolnej przestrzeni, aby przygotować rozbudowaną instalację zgodną z zapotrzebowaniem konkretnego klienta. Na dodatek panele fotowoltaiczne Kraków dla rolników podlegają różnego rodzaju dofinansowaniom oraz ulgom inwestycyjnych. Z tego względu zakup wyposażenia staje się jeszcze bardziej atrakcyjny i w ostatecznym rozrachunku przynosi ogromne oszczędności. W gospodarstwach korzysta się z szeregu zróżnicowanych urządzeń, jednak wiele z nich zasilanych jest energią elektryczną. Podczas pracy pobierają prąd, którego ceny systematycznie rosną. Inwestycja w panele fotowoltaiczne na terenie Krakowa powinna więc zainteresować dosłownie każdego rolnika. W JB Energia tworzymy takie instalacje, aby sprostać potrzebom konkretnego klienta. Nasze usługi obejmują także tworzenie specjalnych symulacji – dzięki nim firmy oraz gospodarstwa mogą sprawdzić, po jakim czasie wyposażenie zagwarantuje zwrot z inwestycji. Ze względu na fakt, iż zapotrzebowanie na energię takich klientów jest wyższe, niż w przypadku domów jednorodzinnych, bardzo często przeprowadzamy instalację paneli na stelażach w gruncie. Jeżeli jednak na terenie gospodarstwa rolnego lub firmy znajduje się odpowiednio duży budynek, możliwa jest implementacja wyposażenia na dachu.

  JB Energia – instalacje fotowoltaiczne Kraków o maksymalnej wydajności

  Proponujemy instalacje fotowoltaiczne w Krakowie, które opierają się na panelach od renomowanych producentów. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że inwestują w sprzęt niezawodny, gwarantujący skuteczność i wydajność przez cały okres użytkowania. Do pracy podchodzimy kompleksowo – zajmujemy się nie tylko montażem wyposażenia, ale całym procesem inwestycyjnym od samego początku. Doradzamy klientom w zakresie wyboru odpowiednich instalacji fotowoltaicznych w Krakowie, przeprowadzamy konsultację oraz audyty, aby następnie przygotować optymalny projekt zapewniający jak najszybszy zwrot kosztów. Dzięki nam klienci mogą w stosunkowo krótkim czasie cieszyć się oszczędnościami wynikającymi ze względu na korzystanie z odnawialnego źródła energii. Należy pamiętać, że instalacje fotowoltaiczne Kraków montujemy w cenie, bez dodatkowych opłat. Dodatkowo zakres naszych usług poza implementacją wyposażenia obejmuje także mycie paneli oraz ich konserwację. Ponadto pomagamy w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie oraz informujemy klientów o dostępnych dotacjach i innych sposobach finansowania inwestycji. Jeżeli chcesz zainstalować fotowoltaikę w Krakowie w swoim domu, firmie lub gospodarstwie rolnym, pozostajemy do Twojej dyspozycji. Panele wykorzystujące promienie słoneczne do generowania energii elektrycznej to nie tylko oszczędność i wsparcie środowiska, ale także wzrost wartości nieruchomości.