Fotowoltaika Katowice

Fotowoltaika w Katowicach to rozwiązanie proponowane przez JB Energia, dzięki któremu znacznie zaoszczędzisz pieniądze na energii elektrycznej, a przy zadbasz o środowisko. Oferujemy profesjonalne instalacje fotowoltaiczne dla domów, firm i gospodarstw rolnych. Zainwestuj w przyszłość już dziś, wybierając ekologiczną energię ze słońca.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Dlaczego fotowoltaika w Katowicach się opłaca?

Fotowoltaika dostarcza wielu korzyści. Po pierwsze, Katowice i cały Śląsk to region w Polsce, w którym szczególnie silne jest natężenie szkodliwego dla zdrowia i środowiska smogu. Fotowoltaika nazywana jest „zieloną energią” panele fotowoltaiczne pochłaniają promieniowanie słoneczne i dzięki inwerterowi przekształcają je na prąd zasilający urządzenia w domu, firmie lub gospodarstwie rolnym. Ta ekologiczna energia obniża emisję szkodliwych substancji do środowiska, powstających ze spalania nieodnawialnych źródeł energii (np. popularnego w Katowicach węgla). Ponadto, panele słoneczne są praktycznie bezobsługowe, a dobrej jakości moduły mogą pracować bezawaryjnie nawet przez 25 lat!

Energia powstająca z udziałem ogniw fotowoltaicznych przyczynia się do zmniejszenia rachunków za energię elektryczną nawet o kilka tysięcy złotych rocznie. Choć fotowoltaika na Śląsku jest długofalową inwestycją, to może zwrócić się już po 5-7 latach, a w ciągu kolejnych kilkunastu generować zysk. Zaletą jest również opcja dofinansowania odnawialnych źródeł energii. Możesz otrzymać nawet 3000 zł w ramach Programu „Mój Prąd” lub skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Dzięki temu przyspieszysz zwrot z inwestycji.

Co zyskasz dzięki współpracy z JB Energia?

 • Rzetelny audyt fotowoltaiczny – nasi doradcy pomogą oszacować zapotrzebowanie na energię elektryczną w Twoim budynku oraz wybiorą sposób instalacji, który zapewni największy uzysk energetyczny.
 • Ocenę potencjału montażu paneli fotowoltaicznych na dachu lub gruncie.
 • Wycenę instalacji fotowoltaicznej.
 • Profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych przez sprawdzonych i doświadczonych instalatorów.
 • Pomoc w wypełnieniu dokumentów o dofinansowanie fotowoltaiki w Katowicach.
 • Zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej do zakładu energetycznego (niezbędne do przyłączenia systemu PV do sieci).

Panele fotowoltaiczne w Katowicach z JB Energia

Specjalnością JB Energia jest fotowoltaika dla firm, domów i rolnictwa w Katowicach i okolicznych miejscowościach na Śląsku. Oferujemy instalacje fotowoltaiczne stworzone z wysokiej jakości modułów i innych części, pochodzących od renomowanych polskich producentów, z wieloletnią gwarancją. Zapewniamy rzetelny audyt fotowoltaiczny, dobór najlepszego rozwiązania do potrzeb danego gospodarstwa, staranne przygotowanie dokumentacji, profesjonalny montaż, zgłoszenie instalacji oraz opiekę serwisową.

Skontaktuj się z nami, a umówimy spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie!

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w Katowicach?

Wyślij zapytanie
  Fotowoltaika Katowice – ekologiczny sposób na oszczędność

  Jeżeli interesuje Cię fotowoltaika na terenie miasta Katowice lub okolicach, współpraca z JB Energia bez wątpienia będzie interesująca. Naszą kadrę tworzą wykwalifikowani eksperci, którzy posiadają ogromną wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii wykorzystujących promienie słoneczne do tworzenia energii elektrycznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać potrzebom dosłownie wszystkich klientów. Odpowiadamy nie tylko za sprzedaż i montaż fotowoltaiki w Katowicach, ale także wszystkie czynności przygotowujące do instalacji. Przede wszystkim współpracę rozpoczynamy od konsultacji z klientem oraz przeprowadzenia kompleksowego audytu. Na tej podstawie jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie panele o właściwej mocy, aby sprostać potrzebom konkretnej nieruchomości. Następnie wspólnie z klientem ustalamy, w jaki sposób przeprowadzony będzie montaż fotowoltaiki w Katowicach. Proponujemy instalację na dachu lub w gruncie na dedykowanych stelażach. Oba te rozwiązania są równie efektywne oraz bezobsługowe. Po prostu w przypadku skomplikowanej konstrukcji dachu lepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie montażu na gruncie. Dzięki nam klienci nie muszą obawiać się żadnych dodatkowych kosztów – instalacja jest wliczona w cenę, a kosztorys przedstawiamy już na wstępnie naszej współpracy, natychmiast po przeprowadzeniu audytu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że poszczególne nieruchomości posiadają kompletnie inne zapotrzebowanie energetyczne. To właśnie dlatego konsultacje z klientem oraz audyt są niezwykle ważnymi kwestiami, do których przykładamy ogromną wagę. Jesteśmy w stanie dobrać fotowoltaikę na terenie Katowic w taki sposób, aby wyposażenie zapewniło jak najszybszy zwrot inwestycji. Zwykle proces ten trwa kilka lat, a następnie instalacja przynosi bezpośrednie oszczędności. Należy pamiętać, że korzystanie z odnawialnego źródła energii wspiera nie tylko portfel, ale również środowisko. Z tego względu panele fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze i trafiają zarówno do domów jednorodzinnych, jak i firm oraz gospodarstw rolnych.

  Panele fotowoltaiczne Katowice – dla domu, firmy i gospodarstwa rolniczego

  Dostępne w JB Energia panele fotowoltaiczne Katowice mogą być instalowane w obrębie domów jednorodzinnych, firm oraz w gospodarstwach rolnych. W każdym z tych przypadków wyposażenie zagwarantuje oszczędności, a na dodatek będzie odpowiadać za uniezależnienie od rosnących cen energii. Rolnicy oraz właściciele firm muszą jednak pamiętać, że bez zezwolenia możliwe jest wykorzystywanie sprzętu o mocy nieprzekraczającej 50 kW. Wówczas prace instalacyjne nie wymagają dodatkowych formalności. Coraz więcej zakładów pracy decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie ze względu na wydajność, niezawodność oraz z powodów ekonomicznych. Panele fotowoltaiczne Katowice dla firm pozwalają znacznie obniżyć koszty produkcji, a także wydatki na potrzeby bieżące, na przykład ogrzewanie (pompa ciepła) lub oświetlenie. W podobny sposób z odnawialnych źródeł energii korzystają gospodarstwa. Praktycznie każdego dnia rolnicy użytkują różnego rodzaju maszyny elektryczne. Również oświetlenie wywiera wpływ na rachunek za prąd. Z tego względu panele fotowoltaiczne Katowice cieszą się ogromną popularnością na obszarach miejskich oraz wiejskich i mogą być instalowane w obrębie praktycznie każdej nieruchomości. Nawet osoby z niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną mogą w ten sposób systematycznie generować oszczędności. W takiej sytuacji dobierzemy odpowiednio słabszą instalację, o mocy dostosowanej do danego klienta. Należy pamiętać, że panele fotowoltaiczne, które montujemy między innymi w Katowicach, pracują przez cały rok – również zimą. Nasza oferta poza dobieraniem oraz instalowaniem wyposażenia obejmuje również mycie oraz prace konserwacyjne.

  Instalacje fotowoltaiczne Katowice od JB Energia

  Naszym klientom proponujemy wyłącznie instalacje fotowoltaiczne Katowice od producentów cieszących się renomą na rynku. Dzięki temu każda inwestycja gwarantuje ogromne oszczędności generowane na dużej przestrzeni czasu. Żywotność oferowanego wyposażenia wynosi kilkadziesiąt lat, a już po kilku zapewnia całkowity zwrot. To właśnie dlatego instalacje fotowoltaiczne Katowice zyskują coraz większe zainteresowanie w całej Polsce. Nie zapominaj, że wybierając usługi od JB Energia decydujesz się na współpracę z profesjonalistami. Zawsze pozostajemy do Twojej dyspozycji, nie tylko do momentu przeprowadzenia montażu, ale również w przyszłości. Chętnie odpowiadamy na każde pytanie dotyczące instalacji fotowoltaicznej w Katowicach. Na dodatek udzielamy pomocy w zakresie pozyskiwania środków na przeprowadzenie inwestycji. Wiemy, jakie dofinansowania są organizowane przez rząd i wypełniamy wszelkie dokumenty, aby nasi klienci mogli zrealizować przedsięwzięcie przy jak najmniejszych kosztach. Oczywiście instalacje fotowoltaiczne Katowice to nie wszystko, co możemy zaproponować. Działamy również w innych rejonach Polski, między innymi województwie śląskim oraz małopolskim.

  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.