Fotowoltaika Katowice

Fotowoltaika w Katowicach to rozwiązanie proponowane przez JB Energia, dzięki któremu znacznie zaoszczędzisz pieniądze na energii elektrycznej, a przy zadbasz o środowisko. Oferujemy profesjonalne instalacje fotowoltaiczne dla domów, firm i gospodarstw rolnych. Zainwestuj w przyszłość już dziś, wybierając ekologiczną energię ze słońca.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Dlaczego fotowoltaika w Katowicach się opłaca?

Fotowoltaika dostarcza wielu korzyści. Po pierwsze, Katowice i cały Śląsk to region w Polsce, w którym szczególnie silne jest natężenie szkodliwego dla zdrowia i środowiska smogu. Fotowoltaika nazywana jest „zieloną energią” panele fotowoltaiczne pochłaniają promieniowanie słoneczne i dzięki inwerterowi przekształcają je na prąd zasilający urządzenia w domu, firmie lub gospodarstwie rolnym. Ta ekologiczna energia obniża emisję szkodliwych substancji do środowiska, powstających ze spalania nieodnawialnych źródeł energii (np. popularnego w Katowicach węgla). Ponadto, panele słoneczne są praktycznie bezobsługowe, a dobrej jakości moduły mogą pracować bezawaryjnie nawet przez 25 lat!

Energia powstająca z udziałem ogniw fotowoltaicznych przyczynia się do zmniejszenia rachunków za energię elektryczną nawet o kilka tysięcy złotych rocznie. Choć fotowoltaika na Śląsku jest długofalową inwestycją, to może zwrócić się już po 5-7 latach, a w ciągu kolejnych kilkunastu generować zysk. Zaletą jest również opcja dofinansowania odnawialnych źródeł energii. Możesz otrzymać nawet 3000 zł w ramach Programu „Mój Prąd” lub skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Dzięki temu przyspieszysz zwrot z inwestycji.

Co zyskasz dzięki współpracy z JB Energia?

 • Rzetelny audyt fotowoltaiczny – nasi doradcy pomogą oszacować zapotrzebowanie na energię elektryczną w Twoim budynku oraz wybiorą sposób instalacji, który zapewni największy uzysk energetyczny.
 • Ocenę potencjału montażu paneli fotowoltaicznych na dachu lub gruncie.
 • Wycenę instalacji fotowoltaicznej.
 • Profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych przez sprawdzonych i doświadczonych instalatorów.
 • Pomoc w wypełnieniu dokumentów o dofinansowanie fotowoltaiki w Katowicach.
 • Zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej do zakładu energetycznego (niezbędne do przyłączenia systemu PV do sieci).

Panele fotowoltaiczne w Katowicach z JB Energia

Specjalnością JB Energia jest fotowoltaika dla firm, domów i rolnictwa w Katowicach i okolicznych miejscowościach na Śląsku. Oferujemy instalacje fotowoltaiczne stworzone z wysokiej jakości modułów i innych części, pochodzących od renomowanych polskich producentów, z wieloletnią gwarancją. Zapewniamy rzetelny audyt fotowoltaiczny, dobór najlepszego rozwiązania do potrzeb danego gospodarstwa, staranne przygotowanie dokumentacji, profesjonalny montaż, zgłoszenie instalacji oraz opiekę serwisową.

Skontaktuj się z nami, a umówimy spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie!

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w Katowicach?

Wyślij zapytanie
  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.