Inwertery Solplanet

Falownik Solplanet

Inwertery Solplanet to marka chińskiej firmy AISWEI, która od ponad 10 lat zajmuje się produkcją falowników do systemów fotowoltaicznych, zaś od roku 2020 firma AISWEI produkuje swoje urządzenia pod marką Solplanet. Wcześniej firma ta produkowała inwertery dla koncernu SMA oraz Zeversolar. Po latach doświadczeń zebranych przy urządzeniach tych firm, postanowiła stać się samodzielnym zakładem produkującym inwertery zarówno dla domowych instalacji fotowoltaicznych (on-grid oraz hybrydy), jak i tych przemysłowych. Dziś AISWEI jest niezależną firmą badawczo-rozwojową i produkcyjną. Nadal współpracują z niemiecką SMA w zakresie produkcji falowników, prowadząc prace badawczo-rozwojowe nad swoimi produktami. AISWEI jest trzecim co do wielkości chińskim eksporterem falowników słonecznych i od samego początku może je nie tylko produkować ale przede wszystkim projektować od podstaw we własnym centrum badawczo-rozwojowym.

Inwertery Solplanet w roku 2021 stała się członkiem renomowanego w naszym kraju Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

Polska jest jednym z krajów, w których istnieją lokalni przedstawiciele Solplanet, z którym można się skontaktować w celu nawiązania współpracy lub udzielenia pomocy technicznej.

Falowniki Solplanet dostępne w ofercie JB Energia

Falowniki Solplanet są objęte 5-letnią gwarancją, którą można przedłużyć do nawet 20 lat. Możesz pobrać certyfikat gwarancji na ich stronie internetowej. Jeżeli Klient pragnie wydłużyć okres gwarancji w swoim inwerterze Solplanet, musi liczyć się z tym, że zapłaci dodatkową ilość pieniędzy. Kwoty te zaczynają sie się od 30 EUR za każdy dodatkowy rok gwaranacji. Jedną z korzyści wyboru falowników Solplanet jest możliwość przedłużenia gwarancji do 10 lat poprzez zarejestrowanie produktu na stronie producenta.

Solplanet wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie do projektowania i opracowywania rozwiązań fotowoltaicznych ułatwiających życie zarówno właścicielom instalacji, jak i osobom montujących urządzenia tej marki. Falowniki Solplanet są niezawodne i przyjazne dla użytkownika. Marka ta cały czas stara się poprawić zarówno czas montażu ich urządzeń, jak i choćby pracę i interfejs aplikacji do monitorowania pracy falowników. Aplikację AISWEI Cloud potencjalny użytkownik może na swoje urządzenie mobilne pobrać zarównoze sklepu App Store (IOS) lub Google Play (Android). Znajdujące się w niej wykresy kołowe pokazują produkcję i zużycie energii.

Instalacje Fotowoltaiczne dla Firm

Zalety inwertera Solplanet dla użytkownika fotowotlaiki

→ Klasa ochrony obudowy IP65

→ 2 punkty śledzenia mocy MPPT

→ Komunikacja WiFi oraz RS485

→ Wbudowana ochrona przeciwprzepięciowe DC/AC

→ Sprawność europejska w okolicy 97,5%

→ Stosunek cena-jakość na dobrym poziomie

→ Polscy dystrybutorzy inwerterów Solplanet

Postaw na inwerter Solplanet i ciesz się swoją bezawaryjną instalacją fotowoltaiczną już dziś!

Wyślij zapytanie