Fotowoltaika Zduńska Wola

Panele fotowoltaiczne to wydajny i niedrogi sposób na wytwarzanie energii elektrycznej ze światła słonecznego. System fotowoltaiczny to świetny sposób na generowanie czystej energii, zmniejszenie śladu węglowego oraz ochronę środowiska. To także oszczędności finansowe i zdecydowanie niższe ceny energii elektrycznej!  Zapotrzebowanie na prąd to jednak niejedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę  by stworzyć ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.  Konsultacja naszych fachowców obejmuje m.in. bezpłatny audyt energetyczny, ocenę nasłonecznienia oraz określenie mocy instalacji. Dzięki nam możesz uniknąć podwyżek cen prądu w przyszłości. Profesjonalne doradztwo, terminowość i atrakcyjne ceny fotowoltaiki w Zduńskiej Woli to tylko niektóre z naszych cech charakterystycznych.

Instalacje fotowoltaiczne w Zduńskiej Woli od JB Energia

Instalacje fotowoltaiczne mogą być montowane m.in. na dachach domów jednorodzinnych, dachach budynków gospodarczych, a także na gruncie. Konkurencyjność cen największych producentów paneli fotowoltaicznych sprawiła, że aktualnie jesteśmy w stanie zagwarantować panele PV w najbardziej atrakcyjnej cenie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. W efekcie coraz więcej osób instaluje w swoich domach, firmach oraz gospodarstwach rolnych panele słoneczne by uniezależnić się od sieci energetycznej i zmniejszyć rachunki za prąd niemal do zera. Sprawdź naszą ofertę, a przekonasz się o tym sam!

Fotowoltaika  to OZE (odnawialne źródło energii), które wykorzystuje ogniwa fotowoltaiczne do przetwarzania promieniowania słonecznego w prąd elektryczny. Oprócz pomp ciepła jest to aktualnie jedno z najczęściej wybieranych źródeł ogrzewania mniejszych i większych przedsiębiorstw. Jest to nie tylko świetny sposób na obniżenie rachunków za energię, ale również świetny sposób na promocję ekologicznego wizerunku Twojej firmy. Korzystne warunki finansowe oraz panele pochodzące od renomowanych firm produkcyjnych to coś co wyróżnia nas na rynku odnawialnych źródeł energii.

Technologia fotowoltaiczna  może być wykorzystana do generowania energii słonecznej na farmach i w gospodarstwach rolnych. Jest to odnawialne źródło energii, które można wykorzystać zamiast paliw kopalnych (np. węgla kamiennego czy też gazu). Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne wśród rolników z uwagi na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, obniżenie kosztów funkcjonowania a także szeroko pojęte korzyści finansowe związane z ich montażem. Jest to inwestycja, która się po prostu opłaca!

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Panele fotowoltaiczne w Zduńskiej Woli z magazynami energii

Magazynowanie energii to proces przechowywania energii na dużą skalę służący do wykorzystania jej w dowolnie wybranym momencie. Jest to zwykle realizowane za pomocą baterii lub kondensatorów. Panele fotowoltaiczne z magazynami energii pomagają zwiększyć wydajność fotowoltaiki i innych odnawialnych źródeł energii , dostarczając im energię elektryczną, gdy nie ma możliwości jej wytworzenia w danym momencie. Dzięki tego typu rozwiązaniom możliwe jest korzystanie z dopływu prądu np. w pochmurny dzień, czy tez w nocy!  Wydajne panele wraz z akumulatorami to korzystne rozwiązanie dla gospodarstw domowych, rolników oraz przedsiębiorstw. Z uwagi na postępy technologiczne, takie jak baterie i akumulatory, fotowoltaika pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej środków finansowych!  System słoneczny pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska i emisję gazów cieplarnianych, zapewniając jednocześnie czystą energię odnawialną, która jest dostępna 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.

JB Energia wykonuje instalacje fotowoltaiczne w Zduńskiej Woli i okolicy

Firma JB Energia to zespół inżynierów z wieloletnim doświadczeniem, którzy są w stanie zaoferować szeroki wachlarz informacji handlowych dotyczących ogniw, inwerterów oraz innych produktów wchodzących w skład systemu słonecznego.   JB Energia to przedsiębiorstwo, która specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych m.in w Zduńskiej Woli i oferuje kompleksowe usługi montażowe dla wszelkiego rodzaju projektów z dziedziny OZE.  Działamy w branży od wielu lat i posiadamy szerokie grono zadowolonych partnerów biznesowych.  JB Energia jest zaangażowana w dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań w konkurencyjnych cenach. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą, którą dla Państwa przygotowaliśmy.  Dołożymy wszelkich starań by warunku do produkcji prądu były jak najlepsze, a instalacja była w stanie pokryć zapotrzebowanie na prąd wcześniej ustalone w trakcie bezpłatnej konsultacji.

Wykonaj z JB Energia montaż fotowoltaiki w Zduńskiej Woli i ciesz się prądem ze słońca!

Wyślij zapytanie
  FAQ - Pytania które często są zadawane odnośnie fotowoltaiki w Zduńskiej Woli

  Jakie wymagania musi spełniać budynek przed montażem instalacji?

  Przed montażem instalacji PV, budynek musi spełniać wymagania dotyczące nośności dachu oraz konieczności posiadania odpowiedniej powierzchni dachowej. Warto również upewnić się, czy w danym miejscu nie ma przeciwwskazań związanych z potencjalnym źródłem zacienienia tj. drzewa i kominy.

  Czy montaż systemu fotowoltaicznego wymaga pozwolenia?

  W przypadku montażu paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy do 50 kWp pozwolenie na budowę nie jest wymagane. Natomiast instalacja o mocy powyżej 50 kWp wymaga przygotowania m.in projektu budowlanego oraz uzyskania pozwolenia na jej wykonanie. Jest to punkt szczególnie ważny w przypadku firm.

  Czy montaż fotowoltaiki jest kosztowny?

  Koszt montażu instalacji PV może się różnić w zależności od wielkości instalacji, rodzaju paneli oraz ewentualnych dodatkowych elementów, takich jak falownik czy baterie. Jednak dzięki dotacjom oraz możliwości uzyskania dofinansowania, montaż fotowoltaiki staje się coraz bardziej opłacalny.

  Jak długo trwa montaż instalacji fotowoltaicznej?

  Czas montażu paneli zależy od wielkości instalacji oraz specyfikacji budynku. Przeciętnie montaż na domowych instalacjach trwa od jednego do trzech dni. W przypadku większych instalacji, montowanych na zakładach produkcyjnych czy też gospodarstwach rolnych czas ten może być dłuższy.