Fotowoltaika 15 kW

Fotowoltaika o mocy 15 kW dla domów i firm

Fotowoltaika 15 kW jest przeznaczona nie tylko do użytku domowego. Dla wielu firm jest to bardzo opłacalne rozwiązanie ze względu na gigantyczny potencjał produkcyjny. Często z takiej opcji korzystają między innymi sklepy o niewielkich rozmiarach, zakłady kosmetyczne, a także salony fryzjerskie.

W tego typu miejscach niezbędne jest wykorzystywanie wymagających urządzeń pod względem zużycia prądu, a fotowoltaika 15 kW gwarantuje stały dostęp do energii elektrycznej. Niezależnie więc od tego, czy prowadzisz mały biznes, czy posiadasz gospodarstwo o powierzchni wynoszącej nawet kilkaset metrów, wybierz jeden z systemów fotowoltaicznych JB Energia.

Roczna produkcja energii na poziomie nawet 15 tysięcy kWh

Aby ocenić opłacalność montażu paneli, trzeba dowiedzieć się, ile energii generują systemy o określonej mocy. Fotowoltaika 15 kW jest uznawana za dogodną opcję, gdyż cechują ją gigantyczne możliwości. Według licznie dostępnych statystyk produkuje ona od 13500 do 15000 kWh każdego roku.

Osiąganie takich wyników jest realne dzięki pracy kilkudziesięciu modułów jednocześnie. Fotowoltaika 15 kW składa się zazwyczaj z 35-50 paneli. Dokładny schemat instalacji opracowywany jest na podstawie warunków i możliwości danego miejsca. Mowa tu przecież o fotowoltaice 15 kW, czyli rozbudowanych konstrukcjach, które bezproblemowo zasilają wszystkie urządzenia należące do domu, gospodarstwa, firmy, bądź jakiegokolwiek innego obiektu.

Rekordowe oszczędności dzięki panelom fotowoltaicznym

W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane ceny fotowoltaiki 15 kW. Całkowity koszt wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale może być obniżony dzięki dotacjom lub promocjom. Największą korzyścią są jednak oszczędności. Systemy fotowoltaiczne o mocy 15 kW sprawią, że Twoje wydatki za energię elektryczną zostaną zredukowane nawet o ponad 15 tysięcy złotych! Dzięki temu zwrot z inwestycji otrzymasz nadzwyczaj szybko.

Zobacz przykładową realizację

Fotowoltaika 15 kW – montaż zarówno na dachu, jak i gruncie

W naszej ofercie mamy instalacje fotowoltaiczne, które można montować nie tylko na dachach, ale również na gruncie. A co w sytuacji, gdy masz wątpliwości, którą opcję wybrać? Spokojnie – we wszystkim Ci pomożemy. Razem z nami przejdziesz przez cały proces decyzyjny, a my dokładnie przeanalizujemy wszelkie istotne czynniki. Ocenimy między innymi potencjał terenu.

Jeżeli wielkość dachu jest optymalna, a jednocześnie nie ma trudności z dostępem do promieni słonecznych, warto zdecydować się na tę opcję. Dodatkowy atut stanowi konstrukcja skierowana w kierunku południowym. Istotne znaczenie ma również kąt nachylenia. Co więcej, montaż paneli fotowoltaicznych jest możliwy zarówno na dachu płaskim, jak i skośnym.

Grunt natomiast to także świetne miejsce na montaż fotowoltaiki 15 kW i nie tylko. Z czasem można w łatwy sposób rozbudowywać instalację ze względu na brak ograniczeń w tym zakresie. Dodatkowo opłacalnym pomysłem jest zastosowanie modułów bifacjalnych, które generują więcej energii niż tradycyjne panele. W procesie tym kluczowe okazuje się jasne podłoże pozwalające na uzyskiwanie ponadprzeciętnych rezultatów.

Wybierz sprawdzone panele fotowoltaiczne firmy JB Energia

Fotowoltaika 15 kW z miesiąca na miesiąc jest coraz częściej wybierana ze względu na nieustannie rosnące ceny prądu. Dzięki naszym panelom nie dość, że zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy, to dodatkowo osiągniesz całkowitą niezależność energetyczną. Firma JB Energia nieprzerwanie stawia na rozwój, dlatego wciąż przybywa naszych instalacji na terenie wielu województw. Jeżeli Ty również chcesz zostać naszym klientem lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami już teraz!

Dołącz do grona zadowolonych Klientów JB Energia!

Wyślij zapytanie