Fotowoltaika 16 kW

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze panele fotowoltaiczne 16 kW. To instalacje o dużej wielkości, więc nie tylko generują mnóstwo energii elektrycznej, ale także zapewniają gigantyczne oszczędności finansowe. Przedstawiamy najważniejsze informacje o naszych systemach.

Jak obliczyć cenę instalacji fotowoltaicznej 16 kW?

Wiadomo, że instalacja mająca 16 kW jest – przykładowo – tańsza od 20 kilowatów, a jednocześnie droższa od 10. Jeżeli jednak chcesz poznać dokładny koszt kupna i montażu systemu fotowoltaicznego o mocy 16 kilowatów, należy przeanalizować poszczególne czynniki. Są to:

  • miejsce montażu (na dachu lub gruncie),
  • dokładna lokalizacja – w zależności od miasta lub wsi ceny mogą się zmieniać,
  • wielkość instalacji,
  • jakość i rodzaj komponentów,
  • dodatkowe elementy i usługi,
  • rodzaj pokrycia dachu (jeśli system jest tam montowany),
  • czas trwania gwarancji,
  • dotacje.

Dopiero ustalenie wartości tych czynników pozwala obliczyć całkowitą cenę instalacji fotowoltaicznej 16 kW. Nie martw się – nie musisz radzić sobie z tym zadaniem we własnym zakresie. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a poznasz wszystkie szczegóły związane z cenami i nie tylko.

16 tysięcy kWh – dużo czy mało?

Systemy fotowoltaiczne o mocy 16 kilowatów potrafią wygenerować aż 16 tysięcy kWh rocznie. To naprawdę dużo, o czym świadczy fakt, że instalacje te są rekomendowane do użycia przez zarówno duże gospodarstwa, jak i firmy z różnych branż. Jak to możliwe?

Fotowoltaika 16 kW w większości przypadków zapewnia od 14500 do 16000 kWh energii w ciągu roku. Jeżeli maksymalną liczbę podzielimy przez tysiąc, otrzymamy „zaledwie” 16 kWh. Zamieściliśmy słowo „zaledwie” w cudzysłowie, ponieważ wbrew pozorom rzeczywistość okazuje się zaskakująca. Wartość 16 kWh pozwala na użytkowanie nowoczesnego telewizora LED mającego aż 50 cali przez ponad 140 godzin! Skoro rocznie wyprodukowanej energii elektrycznej będzie tysiąc razy więcej, to z pewnością wystarczy do regularnego zasilania wielu urządzeń jednocześnie.

Zobacz przykładową realizację

Skorzystaj z programu „Mój prąd” i innych dotacji

Świetną informacją dla wszystkich zainteresowanych montażem paneli słonecznych jest możliwość skorzystania ze specjalnych dotacji. Z nich największą popularnością cieszy się program dla mikroinstalacji fotowoltaicznych o nazwie „Mój prąd”. Dofinansowanie to jest stale uaktualniane, a każda nowa edycja stanowi okazję do złożenia wniosku. Jeżeli spełnisz wszystkie warunki, szansa na pozytywne rozpatrzenie Twojej prośby będzie bardzo wysoka.

Fotowoltaika 16 kW – czyszczenie

Cały system fotowoltaiki 16 kW może składać się z ponad 60 modułów. W niektórych przypadkach wystarczy zaledwie około 40 paneli, ale to wciąż spora liczba. Czyszczenie tylu elementów może wydawać się nieco problematyczne, ale zazwyczaj wystarczy wykonać taki proces raz lub dwa razy w roku. Zawsze trzeba pamiętać o używaniu tylko specjalistycznych środków, aby nie spowodować uszkodzeń powłoki.

Jeżeli zastanawiasz się, czy w ogóle jest sens czyścić panele fotowoltaiczne, to z pełną świadomością odpowiadamy, że tak. Zabrudzona instalacja obniża efektywność działania o 20-25 procent. Nie ma więc żadnej wątpliwości, że będzie to odczuwalne w postaci zmniejszenia wygenerowanej energii elektrycznej.

Pamiętaj, więc o regularnym czyszczeniu – na przykład jesienią i wiosną – aby wykorzystać pełen potencjał fotowoltaiki 16 kW. Nigdy natomiast nie czyść ogniw wtedy, gdy są gorące. Wysoka temperatura mogłaby doprowadzić do ich pęknięcia.

Firma JB Energia profesjonalnie zajmie się Twoimi potrzebami

Jeśli marzysz o funkcjonalnym systemie fotowoltaicznym o mocy 16 kW, świetnie trafiłeś! JB Energia przygotuje dla Ciebie spersonalizowaną ofertę. W tym celu zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą. Dodatkowo polecamy odwiedzić zakładkę FAQ, w której znajdziesz najczęściej zadawane pytania i – rzecz jasna – odpowiedzi na nie. Ponadto zaznaczamy, że wszystkie systemy objęte są gwarancją producenta.

Uniezależnij się energetycznie razem z nami!

Dołącz do grona zadowolonych Klientów JB Energia!

Wyślij zapytanie