Fotowoltaika 20 kW

Przestawiamy innowacyjny sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej – oto fotowoltaika 20 kW! To rozwiązanie korzystne nie tylko ze względu na pozbycie się wysokich rachunków za prąd. Systemy JB Energia są tworzone w zgodzie z ekologią, a co więcej – odpowiadają za wzrost wartości nieruchomości o nawet kilka procent!

Gdzie warto zamontować instalację fotowoltaiczną 20 kW?

Chcąc udzielić ogólnej odpowiedzi na to pytanie, stwierdzilibyśmy, że są dwie opcje – na dachu i gruncie. Tak naprawdę jednak w celu ustalenia dokładnej lokalizacji należy przeanalizować kilka czynników. Mowa tu o:

  • możliwości ustawienia modułów w kierunku południowym;
  • braku w bliskim otoczeniu budynków, drzew i wszystkich innych obiektów, które mogłyby ograniczać dostęp do światła;
  • wielkości powierzchni;
  • kącie nachylenia dachu lub działki;
  • rodzaju i jakości pokrycia dachowego bądź podłoża gruntowego.

Ile wynosi całkowity koszt fotowoltaiki 20 kW?

Dokładny koszt jest możliwy do wyliczenia tylko po rozmowie z jednym z naszych doradców. Dopiero po przeprowadzeniu analizy Twoich potrzeb, określeniu potencjału lokalizacji i uwzględnieniu wszelkich ewentualnych ograniczeń, jesteśmy w stanie podać ostateczną cenę. Pomimo to już teraz zapoznamy Cię z szacowaną opłatą za zakup i montaż fotowoltaiki 20 kW.

Na zakup paneli wraz ze wszystkimi komponentami musisz przeznaczyć od 40 do 60 tysięcy złotych. Wartości są jednak zmienne, aczkolwiek zazwyczaj oscylują w tych właśnie granicach. Pamiętaj też, że zakup to pierwsza czynność, a drugą – równie istotną – jest montaż. Bez prawidłowej realizacji tego procesu system fotowoltaiczny nie mógłby działać w należyty sposób. Wartość takiej usługi również oceniamy podczas indywidualnej rozmowy z klientem. Zazwyczaj jednak zakup wraz z kompletną instalacją fotowoltaiki 20 kW to koszt pomiędzy 75000 a 100000 złotych.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych 20 kW

Jakie są wymiary paneli fotowoltaicznych o mocy 20 kW?

Co ciekawe, panele słoneczne mają różne masy i wymiary. Główną przyczynę takiego stanu rzeczy stanowią ogniwa fotowoltaiczne. W zależności od tego, ile ich użyto oraz jak zostały zbudowane, poszczególne wartości się zmieniają. Według części ekspertów najczęściej systemy fotowoltaiczne – o różnej mocy – są budowane z paneli mających 160-170 centymetrów długości, 100 lub 100 kilka cm wysokości oraz około 40 mm szerokości. Czy takie wymiary są także obecnie chętnie stosowane przez producentów?

Z jednej strony tak, ponieważ nie ma sensu odchodzić od sprawdzonych, doskonale działających rozwiązań. Z drugiej strony, technologia nieustannie mknie do przodu, a wyścig o zdobycie klientów motywuje do tworzenia czegoś nowego i przede wszystkim lepszego. Oferujemy więc panele o różnych wymiarach. Z tego względu dopiero po uwzględnieniu możliwości montażowych decydujemy o wyborze optymalnego systemu, którego całkowita moc wyniesie 20 kilowatów. W tym celu realizujemy tak zwany audyt fotowoltaiczny.

Fotowoltaika 20 kW bezpieczna dla środowiska

To, że panele są bezpieczne dla środowiska, jest faktem, a nie opinią. Badania stwierdziły, że moduły fotowoltaiczne wpływają na znaczne zredukowanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Wyobraź sobie, że każde 1000 kWh energii uzyskanej w taki właśnie sposób, to zmniejszenie emisji CO2 o około 812 kilogramów w skali roku. Nic więc dziwnego, że ekolodzy tak ochoczo przekonują do instalacji paneli fotowoltaicznych. Im więcej osób zdecyduje się na taki krok, tym lepszy będzie stan środowiska.

Fotowoltaika 20 kW to wieloletnia inwestycja

Zakup i montaż paneli słonecznych to bardzo poważna, ale jednocześnie bezpieczna inwestycja. Proponowaną przez firmę JB Energia fotowoltaikę 20 kW cechuje najwyższa jakość. Od razu zaznaczamy, że nie są to puste słowa, gdyż ich potwierdzeniem są wieloletnie gwarancje. Bezawaryjność instalacji to jedna z najczęściej docenianych zalet przez naszych klientów. Ty również masz szansę dołączyć do licznej grupy osób zadowolonych z usług firmy JB Energia – zapraszamy do kontaktu już teraz!

Dołącz do grona zadowolonych Klientów JB Energia!

Wyślij zapytanie