Instalacje fotowoltaiczne nie bez powodu zyskują coraz większą popularność w Polsce. Rosnąca świadomość na temat ekologii oraz ciągłe wahania cen energii sprawiają, że mieszkańcy polskich miast masowo decydują się na zastąpienie tradycyjnych form pozyskiwania prądu w ich domach. Fotowoltaika 3,5 kw może pomóc mniejszym domom i lokalom usługowym ograniczyć ilość szkodliwych gazów emitowanych do atmosfery oraz jednocześnie zaoszczędzić na rachunkach za energię. Sprawdź, kto powinien zdecydować się na instalację fotowoltaiki i jak ustalić jej finalny koszt.
Czy fotowoltaika 3,5 kw sprawdzi się u każdego?
Obecnie najpopularniejsze w Polsce są panele fotowoltaiczne o mocy do 10 kw. Fotowoltaika 3,5 kw należy więc do instalacji o jednej z najniższych dostępnych mocy na rynku. Nie jest to bynajmniej jej wada, fotowoltaika 3,5 kw sprawdzi się dobrze w mniejszych budynkach, które nie zużywają zbyt dużej ilości prądu lub korzystają równolegle z innych źródeł energii. W tym drugim przypadku fotowoltaika 3,5kw może stanowić doskonały sposób na zaspokojenie zapotrzebowania energetycznego nieruchomości przy jednoczesnym obniżeniu rachunków za prąd.
Instalacja fotowoltaiczna o niższej mocy powinna być zamontowana ze szczególnym uwzględnieniem kilku istotnych czynników mających wpływ na ilość generowanej energii. Na przykład fotowoltaika 3,5 kw montowana w Częstochowie powinna być nachylona pod kątem 36-39 stopni. Wysoki potencjał solarny województwa śląskiego wraz z odpowiednio przemyślanym ułożeniem i ulokowaniem paneli na dachu lub gruncie pozwoli cieszyć się optymalną ilością wyprodukowanej energii.
Ile wyniesie inwestycja w fotowoltaikę 3,5?
Początkowy koszt instalacji fotowoltaicznej może budzić sporo zmartwień i wątpliwości. W praktyce jednak sytuacja ta wygląda nieco inaczej. Fotowoltaika 3,5 kw jest instalacją o stosunkowo niewielkiej mocy, która jednocześnie potrafi zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne trzy lub nawet czteroosobowej rodziny.
Mniejsza moc oznacza również niższe koszty związane z jej montażem oraz późniejszą eksploatacją. Przyszli właściciele fotowoltaiki 3,5 kw mogą również skorzystać z licznych dofinansowań, takich jak te zapewniane przez popularne programy rządowe „Mój prąd” lub też „Czyste powietrze”. Oprócz złożenia wniosków o dofinansowania klienci mogą otrzymać również ulgę termomodernizacyjną, jeśli spełnią oczywiście wszystkie warunki.
Finalna kwota, którą przyjdzie zapłacić właścicielom za zakup i montaż paneli, zależna jest również od wybranego producenta instalacji oraz oferowanych przez niego produktów. Panele o najbardziej atrakcyjnej cenie mogą być również tymi, które będą odpowiadać za ciągłe awarie i finalnie wymuszą na kliencie opłacanie kolejnych napraw. Warto więc wybrać instalację pochodzącą od sprawdzonych producentów, którą montować będzie zaufana firma fotowoltaiczna. Fotowoltaika 3,5 kw powinna być systemem prawie bezobsługowym, dlatego klienci powinni decydować się na zakup urządzeń gwarantujących im wygodę i możliwość cieszenia się ekologiczną energią bez żadnego wysiłku.
Dołącz do grona zadowolonych Klientów JB Energia!
Wyślij zapytanie