Fotowoltaika 4,5 kW

Panele o łącznej mocy 4,5 kW są doskonałym pomysłem dla wszystkich potrzebujących maksymalnie 4500 kWh energii elektrycznej w skali roku. W naszej ofercie mamy instalacje fotowoltaiczne cechujące się wysoką sprawnością modułów oraz wieloletnią bezawaryjnością. W zależności od potrzeb dobierzemy więcej paneli o mniejszej mocy lub mniej paneli o większej mocy, aby ostatecznie uzyskać optymalną wartość.

Czy panele o mocy 4,5 kW są bardziej opłacalne od instalacji 5 kW?

Mała różnica pomiędzy tymi wartościami może budzić wątpliwości, czy rzeczywiście jest sens zaopatrywać się w fotowoltaikę 4,5 kW. Rozbieżności w produkcji są przecież niewielkie, ale nie należy ich lekceważyć. Instalacje fotowoltaiczne o mocy 5 kilowatów zazwyczaj wytwarzają rocznie od 4000 do 5000 kWh. W przypadku paneli 4,5 kW wskaźniki te są zwykle mniejsze, ale nieznacznie. Co więcej, mogą one bardzo zbliżać się do wartości 4500 kWh.

Zwróć też uwagę na dostępną powierzchnię, na której chciałbyś założyć panele. Często problem posiadania niewystarczającego miejsca do montażu nie jest bezwzględną przeszkodą. Wystarczy tylko zmniejszyć moc instalacji – w tym przypadku z 5 na 4,5 kW. To wbrew pozorom różnica nawet kilku metrów kwadratowych.

Fotowoltaika 4,5 kW dla wieloosobowych rodzin

Ogromnym atutem fotowoltaiki 4,5 kW jest zapewnienie wszystkich potrzeb większości rodzin składających się z kilku osób. Panele o tej mocy umożliwiają komfortowe korzystanie z rozmaitych urządzeń takich jak sprzęt AGD, komputer i telewizor. Wieloosobowe gospodarstwa domowe zostaną zabezpieczone nie tylko przed wysokimi rachunkami, ale również nieoczekiwanymi spadkami energii oraz wszelakimi awariami.

Co więcej, fotowoltaika 4,5 kW jest przeznaczona nie tylko dla rodzin, ale również firm. Prowadzenie działalności gospodarczej także wiąże się z potrzebą posiadania stałego dostępu do energii elektrycznej. Nasze instalacje zasilą wszystkie firmowe komputery, serwery, ogrzewanie, oświetlenie i pozostałe sprzęty. Już za mniej niż 24 tysiące złotych dostępne są instalacje o mocy 4,5 kilowatów wraz z kablami solarnymi, konstrukcją, inwerterem oraz pełnym montażem.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych 4,5 kWp

Dołącz do grona zadowolonych Klientów JB Energia!

Wyślij zapytanie
  JB Energia wspiera polską gospodarkę

  Fotowoltaika 4,5 kW jest gwarantem wielu korzyści, a dodatkowo dokłada swoją cegiełkę do rozwoju krajowej gospodarki. Zwracamy szczególną uwagę na ten aspekt. Z tego względu w naszej ofercie znajdziesz panele pochodzące od polskich producentów lub serwisowane na terenie naszego kraju. Obejmuje je również długoletnia gwarancja stanowiąca potwierdzenie wysokiej jakości.

  Fotowoltaika 4,5 kW na szóstkę z plusem

  Profesjonaliści założą kilkanaście paneli, a Ty pozbędziesz się gigantycznie wysokich rachunków za energię elektryczną. Brzmi kusząco? Jeśli tak, to nadszedł odpowiedni czas, abyś skontaktował się z nami. Fotowoltaika 4,5 kW jest rozwiązaniem zasługującym na możliwie najwyższą ocenę. JB Energia wykona montaż instalacji z uwzględnieniem Twoich potrzeb, specyfiki terenu i wszystkich innych istotnych czynników.

  Zobacz kolejne wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych o mocy 4,5 kW

  Zapraszamy do kontaktu z profesjonalistami z JB Energia!

  Wyślij zapytanie