Fotowoltaika 4 kW

Moc fotowoltaiki powinna być dopasowana do zapotrzebowania nieruchomości na podstawie audytu energetycznego. Fotowoltaika 4 kw jest świetnym sposobem za zapewnienie ekologicznego prądu mniejszym budynkom oraz doskonałą alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii. Sprawdź, gdzie najlepiej sprawdzi się fotowoltaika 4 kw i co determinuje ilość produkowanego przez nią prądu.

Gdzie sprawdzi się fotowoltaika 4 kw?

Standardową mocą paneli fotowoltaicznych stosowaną w domach jednorodzinnych jest ok. 10 kw. Fotowoltaika 4 kw znajduje się co prawda w niższej granicy mocy, ale jest ona często montowana w gospodarstwach domowych i lokalach użytkowych o nieco mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym. Nie oznacza to również, że panele o takiej mocy mogą być wykorzystywane jedynie w budynkach, z których korzystają jedynie dwie czy trzy osoby. Wręcz przeciwnie – fotowoltaika 4 kw może sprawnie produkować ilość energii wymaganą do zapewnienia prądu dla cztero- lub nawet pięcioosobowej rodziny.

Fotowoltaika 4 kw świetnie nada się również do wytwarzania energii dla budynków znajdujących się w regionach o wysokim potencjale solarnym. Dzięki dłuższemu dostępowi do promieniowania słonecznego panele mogą wyprodukować więcej prądu i skuteczniej zaspokoić potrzeby mieszkańców nieruchomości.

Skorzystają na tym również gospodarstwa domowe, które korzystają dodatkowo z alternatywnych sposobów dostarczania energii. Fotowoltaika o mniejszej mocy może wtedy wytwarzać prąd znacznie niższym kosztem, jednocześnie ograniczając ryzyko wyprodukowania niewystarczającej ilości prądu. Panele fotowoltaiczne działające równolegle z innymi źródłami prądu pozwolą właścicielom zaoszczędzić na rachunkach oraz zapewnić sobie stały i pewny dostęp do ekologicznej energii.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych 4 kWp

Fotowoltaika 4 kw – od czego zależy ilość produkowanej energii?

Każda instalacja fotowoltaiczna potrzebuje odpowiednich warunków do rozpoczęcia skutecznej i wydajnej produkcji prądu. Fotowoltaika 4 kw może zagwarantować mieszkańcom i użytkownikom nieruchomości wygenerowanie optymalnej ilości energii, jeśli tylko zostanie odpowiednio dopasowana do wymagań energetycznych budynku. Oznacza to, że moc oraz ilość paneli powinna być zgodna ze zużyciem prądu. Analizy tych czynników dokonuje się podczas audytu energetycznego, dlatego decyzja o montażu fotowoltaiki 4 kw powinna być podjęta już po otrzymaniu szczegółowych informacji na temat danej nieruchomości.

Fotowoltaika 4 kw musi być przede wszystkim zamontowana w odpowiednim miejscu. Prawidłowy kąt nachylenia oraz ułożenie w stronę południową znacząco wpłynie na ilość pozyskiwanej energii. Po zakończeniu montażu wydajność instalacji w danym dniu będą determinowały warunki pogodowe, natomiast wraz z mijającym czasem panele mogą zmniejszyć swoją wydajność przez zabrudzenie paneli lub utratę mocy. Warto jednak pamiętać, że panele należy czyścić co najmniej raz w roku, a większość producentów oferuje gwarancję na zmniejszenie się mocy paneli fotowoltaicznych. W ten sposób można zapewnić sobie stałą produkcję prądu bez obaw o straty na wydajności instalacji.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów JB Energia!

Wyślij zapytanie