Fotowoltaika 8 kW

Instalacje fotowoltaiczne dają możliwość oszczędności na prądzie, w szczególności w czasach, kiedy ceny energii elektrycznej gwałtownie rosną. Fotowoltaika 8kW to rozwiązanie polecane małym firmom, które chcą postawić na ekologię i ekonomię.

Rozwiązania chroniące przyrodę, czyli odnawialne źródła energii, cieszą się rosnącą popularnością. Coraz częściej po instalacje fotowoltaiczne sięgają również przedsiębiorcy. To jednak przede wszystkim z myślą o małych firmach powstają zestawy o średniej mocy – fotowoltaika 8 kW.

Fotowoltaika 8kW – w jakich przypadkach sprawdzi się najlepiej?

Moc zestawu fotowoltaicznego należy przede wszystkim dobierać do tego, jakie są realne zapotrzebowania domu lub przedsiębiorstwa, które ma być przez nie zasilane. Fotowoltaika 8kW to zestaw o średniej mocy, sprawdzający się np. w przypadku małych firm, które mają swoje budynki przeznaczone tylko pod tę działalność, ale także, jeśli działalność gospodarcza prowadzona jest w domu. Instalacja o takiej mocy sprawdzi się też dla dużych domów zamieszkiwanych np. przez dwie rodziny lub dla rodzin z dużą liczbą domowników – gdzie np. mieszkają różne pokolenia i wiele dzieci.

Należy jednak pamiętać, że zwłaszcza jeśli chodzi o instalacje PV dla przedsiębiorstw, ostateczny dobór mocy zależeć będzie od tego, jakie urządzenia będą korzystać z danej instalacji i czy w tym konkretnym przypadku fotowoltaika 8kW będzie optymalnym rozwiązaniem. Inne bowiem zużycie mocy będzie w przypadku np. biura rachunkowego w domu, a inne, jeśli prowadzony ma być tam warsztat samochodowy. Proponowana przez naszą firmę instalacja fotowoltaiczna 8kW to zestaw, który jest w stanie w ciągu roku wyprodukować ponad 8000 kWh energii elektrycznej.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w kwestiach związanych z fotowoltaiką skontaktuj się z nami. Eksperci z JB Energia mają wieloletnie doświadczenie w ciągle rozwijającej się branży i wyjaśnią najbardziej nurtujące Cię kwestie, a także podpowiedzą, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze w Twoim przypadku.

Wybierz fotowoltaikę 8kW z JB Energia!

JB Energia oferuje pełne wsparcie na każdym etapie współpracy. Jeśli w kręgu Twoich zainteresowań jest fotowoltaika 8kW i chcesz zamontować ją w swoim domu lub firmie, JB Energia przeprowadzi wszelkie niezbędne prace:

  • audyt fotowoltaiczny – bardzo istotna część prac, która polega m.in. na dopasowaniu optymalnego rozwiązania do potrzeb klienta. Na tym etapie dowiesz się, czy fotowoltaika 8kW to rozwiązanie dla Ciebie, czy też instalacja o innej mocy będzie dla Ciebie korzystniejsza. W ramach audytu przeprowadzimy też szczegółową weryfikację stanu dachu – czyli to, czy można na nim zamontować panele słoneczne, czy może lepiej będzie zamontować panele na gruncie;
  • przygotowanie szczegółowego projektu przyszłej instalacji fotowoltaiki 8kW – gdy już audyt określający zapotrzebowanie oraz możliwości montażu jest gotowy, przechodzimy do wykonania dokładnego projektu instalacji, który uwzględnia wszystkie jej elementy oraz ich położenie;
  • montaż instalacji fotowoltaiki 8kW – po ustaleniu szczegółów odnośnie do zapotrzebowania na energię, warunków instalacyjnych i naniesieniu wszystkiego na plan, przechodzimy do montażu paneli słonecznych na dachu lub gruncie oraz wszystkich innych elementów, jak inwertery, okablowanie, zabezpieczenie i wszelkie inne elementy instalacji;
  • dajemy też pełne wsparcie przy wnioskowaniu o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, które możesz otrzymać dzięki programowi „Mój Prąd”.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych 8 kWp

Kiedy koszty fotowoltaiki 8kW się zwrócą?

Decydując się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną, większość osób chce wiedzieć, kiedy się ona zwróci. Chodzi o czas, w którym koszty poniesione na daną inwestycję zrównają się z kosztami, które inwestor poniósłby na energię elektryczną od zewnętrznego dostawcy.

Koszty na zakupu i montażu fotowoltaiki 8kW zwrócą się w czasie mniej więcej 5–10 lat. Jednak tak duży rozstrzał tego przedziału wynika z trzech głównych przyczyn – ciągle zmieniających się cen na rynku energii elektrycznej, zmian u dostawców prądu (które są trudne do przewidzenia) oraz z równie zmiennych i równie trudnych do przewidzenia warunków nasłonecznienia.

Zapraszamy do kontaktu z nami! Eksperci rynku OZE i fotowoltaiki z firmy JB Energia udzielą Ci wszelkich informacji na temat tego, w jakich okolicznościach sprawdzi się fotowoltaika 8kW, a także czy w Twoim przypadku lepsza będzie instalacja PV o innej mocy. Nasi specjaliści pomogą Ci też we wszystkich innych kwestiach związanych z fotowoltaiką!

Dołącz do grona zadowolonych Klientów JB Energia!

Wyślij zapytanie