Fotowoltaika 9 kW

Ludzie często rozważają wszelkie za i przeciw przed decyzją o kupnie fotowoltaiki 9 kW. Cena, moc paneli, ich umiejscowienie i wiele innych kwestii spędza sen z powiek. Wyjaśnijmy więc chociaż część z nich.

Fotowoltaika 9 kW to duża czy mała moc?

W skali globalnej określilibyśmy, że 9 kW to średnia moc. Dużym firmom i przedsiębiorstwom taka instalacja z pewnością nie zapewniłaby całkowitego zapotrzebowania energetycznego. Fotowoltaika 9 kW to i tak system, który jest większy niż średnia moc paneli wybieranych przez klientów.

W praktyce instalacja o takiej właśnie mocy to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych domów mających rozmaite udogodnienia. Oznacza to, że domownicy mogą korzystać ze wszystkich urządzeń, do których działania niezbędna jest energia elektryczna.

Pomimo to stuprocentową pewność, czy fotowoltaika 9 kW stanowi optymalne rozwiązanie dla Ciebie, otrzymasz dopiero po dokładnej analizie profesjonalistów. Firma JB Energia fachowo doradzi, jaką moc powinieneś wybrać, aby całkowicie zaspokoić swoje zapotrzebowanie energetyczne.

Ile energii produkują panele o mocy 9 kilowatów?

Odpowiedź na to pytanie zależy od lokalizacji instalacji fotowoltaicznej. Im większa roczna suma nasłonecznienia, tym większe szanse na wykorzystanie pełnego potencjału systemu. Przyjęto jednak, iż panele fotowoltaiczne o mocy 9 kilowatów produkują od ośmiu do dziewięciu tysięcy kWh energii elektrycznej każdego roku.

Ile paneli potrzeba do instalacji fotowoltaicznej 9 kW?

Wszystko zależy od mocy pojedynczego modułu. Jeżeli panele są mocniejsze, to wystarczy użyć ich zaledwie 25, aby osiągnąć 9 kilowatów. Jeśli natomiast poszczególne moduły są słabsze, wtedy ich liczba wzrośnie do nawet trzydziestu kilku. Razem z Tobą podejmiemy decyzję, które rozwiązanie jest optymalne w Twojej sytuacji. Kluczowy czynnik stanowi wielkość dostępnej powierzchni do montażu. Profesjonalne przeprowadzone oględziny przez naszych ekspertów pozwolą perfekcyjnie dopasować rozmiar i moc modułów.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych 9 kWp

Jak wygląda instalacja fotowoltaiczna o mocy 9 kW?

Zdajemy sobie sprawę, że fotowoltaika to trudny temat, ponieważ dostęp do wiedzy w tym zakresie jest wciąż ograniczony. Oczywiście nie musisz mieszkać w tamtych okolicach, żeby móc skorzystać z naszej oferty. Oprócz Śląska realizujemy projekty na terenie wielu województw naszego kraju. Oto one:

Działamy więc na sporym obszarze Polski. Nasi konsultanci dokładnie wyjaśnią Ci wszelkie szczegóły związane z projektem. Dodatkowo przeprowadzamy profesjonalny audyt fotowoltaiczny, podczas którego między innymi dokonujemy szczegółowych oględzin terenu. Dzięki temu poznajemy ewentualne trudności występujące w danej lokalizacji, a co za tym idzie – wiemy, jak się mamy optymalnie przygotować do wykonania zlecenia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz blog i dział FAQ

W jednym tekście bardzo trudno wyjaśnić wszystkie wątpliwości, które nurtują Ciebie i pozostałych naszych klientów. Z tego względu na stronie internetowej JB Energia zamieściliśmy zakładkę FAQ. W niej znajdziesz najczęściej zadawane pytania wraz z fachowymi odpowiedziami. Wyjaśniamy między innymi, ile wynosi okres zwrotu inwestycji, czy instalacje fotowoltaiczne mogą zostać sfinansowane ze środków pochodzących z kredytu, czy nasze systemy są objęte gwarancją, a także wiele, wiele innych kwestii.

Jeżeli w zakładce FAQ nie znajdziesz swojego pytania, nic się nie martw. Zawsze możesz skontaktować się z nami bezpośrednio, a wtedy z przyjemnością udzielimy Ci wyczerpującej odpowiedzi o fotowoltaice 9 kW. Cena – między innymi o nią możesz nas śmiało zapytać – także nie będzie tajemnicą. Serdecznie zachęcamy do kontaktu!

Dołącz do grona zadowolonych Klientów JB Energia!

Wyślij zapytanie