Fotowoltaika dla firm – wady i zalety

W ciągu ostatnich lat coraz więcej firm zdecydowało się na instalacje fotowoltaiczne, a popularność odnawialnych źródeł energii wciąż rośnie. Energia słoneczna bez wątpienia ma swoje wady i zalety, natomiast nie da się ukryć, że fotowoltaika to technologia, która obecnie podbija polskie domy i przedsiębiorstwa. Fotowoltaika dla firm - jakie są wady i zalety energii słonecznej?

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę w firmie?

Chcąc odpowiedzieć na to pytanie można wymienić dwa główne powody, dla których fotowoltaika dla firm może okazać się korzystnym rozwiązaniem. Pierwszym z nich, jest oszczędność. Montaż paneli fotowoltaicznych pozwoli uniknąć wysokich rachunków za prąd, co jest niezwykle ważne w dobie rosnących cen energii elektrycznej. Stawiając na fotowoltaikę dla firm, możemy liczyć na znaczne obniżenie kosztów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można zaproponować klientom niższą cenę za usługi, co automatycznie prowadzi do większej liczby klientów.

Kolejną kwestią jest ekologia. Energia słoneczna jest w 100% zielonym źródłem energii, które jest całkowicie przyjazne dla zarówno dla planety, jak i jej mieszkańców. Ograniczenie smogu, czyste powietrze, brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery - to wszystko możliwe jest dzięki wykorzystaniu najczystszej energii słonecznej, jaką jest fotowoltaika.

Zobacz nasze wybrane realizacje dla firm

Zalety fotowoltaiki

Fotowoltaika dla firm niesie za sobą szereg zalet, które mogą nie tylko wpłynąć korzystnie na środowisko naturalne, ale także na samo funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Zalety fotowoltaiki można określić jako ekologiczne i ekonomiczne.

  • Oszczędności - Produkty ekologiczne często mogą kojarzyć się z wysokimi cenami, co dotyczy także energii słonecznej. Wbrew pozorom, inwestycja w fotowoltaikę nie jest duża, zwłaszcza zważając na to, jak szybko się zwraca, zamieniając się w pewne oszczędzanie. Zarówno fotowoltaika dla firm, jak i dla domów, pomoże zaoszczędzić już od pierwszego dnia funkcjonowania instalacji. Szacuje się, że jest to nawet kilka tysięcy złotych więcej w przypadku klientów indywidualnych, natomiast fotowoltaika dla firm pomaga zaoszczędzić znacznie wyższe kwoty.
  • Niezależność od podwyżek cen prądu - Rosnące rachunki za prąd potrafią znacznie obciążyć budżet firmowy. Energia słoneczna wykorzystywana do produkcji prądu pozwoli uniezależnić się od wzrostu cen i sieci energetycznej.
  • Pewna inwestycja - W związku z inflacją, czyli malejącą wartością pieniądze, mądra i przemyślana inwestycja jest strzałem w dziesiątkę. Inwestycja w energię słoneczną jest zdecydowanie pewna i potrafi się zwrócić nawet w ciągu 5 lat. Energia słoneczna to nie tylko inwestycja w ekologię, ale także możliwość czystego zysku.
  • Ekologia - Świat, w którym mamy nieograniczony dostęp do świeżego powietrza i zupełny brak smogu, wydaje się być idealny. Jest również jak najbardziej możliwy do osiągnięcia, zwłaszcza dzięki inwestycji w odnawialne źródła energii. Fotowoltaika to całkowicie czysta energia, pochodząca wyłącznie ze słońca, która pozwoli Ci zadbać o lepszą przyszłość naszej planety.
  • Nadwyżki prądu - Fotowoltaika dla firm jest rozwiązaniem całorocznym, jednak ilość wyprodukowanej energii może różnić się, w zależności od sezonu. Wyprodukowane nadwyżki możesz przekazać do sieci energetycznej i odebrać w okresie mniejszej wydajności paneli.
  • Niezawodność paneli fotowoltaicznych - Instalacje fotowoltaiczne przystosowane są do pracy w trudnych warunkach i zapewniają gwarancję do 25 lat.

Wady fotowoltaiki

Bez wątpienia można przyznać, że fotowoltaika dla firm przynosi wiele korzyści, natomiast można także wyróżnić jej wady. Czy panele fotowoltaiczne są szkodliwe? Czy ta nowoczesna, ekologiczna technologia ma jakieś wady?

  • Inwestycja w fotowoltaikę - Oczywiście nie ma wątpliwości co do tego, że energia słoneczna to pewna inwestycja. Trzeba jednak przyznać, że może wydawać się nieco kosztowna. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem energii słonecznej, warto skontaktować się z profesjonalną firmą, która wykona bezpłatną i dokładną wycenę. Fotowoltaika dla firm, mimo sporych początkowych kosztów, bardzo szybko się zwraca.
  • Rozwój fotowoltaiki jest zależny od polityki - ze względu na zmieniające się regulacje prawne, ważne jest zwiększenie świadomości na temat polityki, dotyczącej odnawialnych źródeł energii.
  • Panele fotowoltaiczne nie sprawdzą się w przypadku mocno zacienionych miejsc.

Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.

Dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm

Chcąc ograniczyć koszty instalacji fotowoltaicznej dla firm, warto zainteresować się dostępnymi programami dofinansowań, które przewidziane są dla przedsiębiorców. Wybór doświadczonej firmy pomoże w załatwieniu formalności dotyczących dotacji dla firm ze środków regionalnych. Duża grupa przedsiębiorców decyduje się także na leasing na panele fotowoltaiczne. Wśród najważniejszych zalet tego rozwiązania można wymienić uproszczone procedury, natychmiastowy zysk oraz możliwość wpisania wydatków w koszty działalności gospodarczej.

Decydując się na współpracę z doświadczoną firmą, zajmującą się fotowoltaiką, można uzyskać wsparcie w ubieganiu się o kredyt na korzystnych warunkach, który pomoże sfinansować instalacje fotowoltaiczne dla firm. Kolejnym sposobem na szybszy zwrot inwestycji jest możliwość zostania Prosumentem, co określa Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii. W ramach ustawy przewidziane są opusty, z których mogą skorzystać także przedsiębiorcy. Właściciel mikroelektrowni, który zdecyduje się na zostanie Prosumentem, może przekazać wyprodukowaną nadwyżkę prądu do sieci energetycznej, w celu jej późniejszego odebrania. Dzięki temu przedsiębiorcy zachowują możliwość rozliczania nadwyżek energii wprowadzonej do sieci w systemie, sprzedając energię po średniej cenie na rynku hurtowym z wcześniejszego kwartału.

Poznaj zalety energii słonecznej z JB Energia!

JB Energia jest doświadczoną i cenioną firmą, która zapewnia montaż paneli fotowoltaicznych najwyższej jakości. Fotowoltaika dla firm z JB Energia obejmuje analizę rachunków za prąd i wykorzystaną energię, na podstawie której stworzymy projekt instalacji fotowoltaicznej oraz zapewnimy efektywny montaż paneli, dopasowując go do indywidualnych potrzeb klienta. Postaw na panele fotowoltaiczne dla firm od polskich producentów i przekonaj się o zaletach energii słonecznej.

Wyślij zapytanie