Fotowoltaika to coraz bardziej popularny w Polsce trend. Rosnące wciąż ceny energii elektrycznej sprawiają, że chętniej niż kiedyś, kierujemy się ku odnawialnym źródłom energii. Jaki jest powód tej decyzji? Mamy nadzieję, że poniższy artykuł nie tylko pozwoli na odpowiedź na postawione pytanie, ale również zachęci Państwa do dalszego zgłębiania tematyki fotowoltaiki.

Zakup instalacji fotowoltaicznej.

Stanowi jedynie początek naszej drogi z tym alternatywnym źródłem prądu. Przed postawieniem ostatniego podpisu na umowie, należy zastanowić się jakiej wielkości instalacja nas interesuje, a także czy nasze potrzeby energetyczne będą w najbliższych latach wzrastać, a może maleć. Wiedza taka może być trudna do zinterpretowania, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy bardzo chętnie dokonają wstępnej analizy zużycia prądu, a także zaproponują instalację adekwatnej wielkości. Fotowoltaika jak zacząć?Wszystkie informacje na temat kontaktu z nami, znajdziecie Państwo w zakładce KONTAKT).


Sprawdź ofertę instalacji fotowoltaicznych firmy JB Energia


Montaż paneli fotowoltaicznych

Kolejnym krokiem, aby uzyskać niezależność energetyczną jest wybór miejsca montażu paneli fotowoltaicznych. Aktualnie montaż paneli fotowoltaicznych może odbywać się zarówno na dachach, jak i gruntach. Rzadziej do tego celu wybiera się elewację budynku. Pamiętajmy, że nie zawsze nasz początkowy zachwyt instalacją przekłada się na ostateczny efekt estetyczny, dlatego skorzystajmy z możliwości wizualizacji naszej potencjalnej instalacji- pozwoli nam to na uniknięcie wielu rozczarowań.

Niemniej ważną kwestią są oczywiście fundusze. W Polsce istnieje bardzo wiele programów, które pomogą nam obniżyć koszt pozyskania instalacji fotowoltaicznej. Są one przeznaczone zarówno dla dla przedsiębiorstw, jak i gospodarstw domowych oraz rolnictwa. Więcej informacji na ten temat mogą Państwo znaleźć w naszych zakładkach DLA FIRMY, DLA DOMU oraz DLA ROLNICTWA, które znajdziecie Państwo w kategorii OFERTA. Bardzo chętnie temat ten rozwiniemy również telefonicznie, a także poprzez e-mail. Chętnie porozmawiamy!

Czy to wszystkie aspekty, które powinniśmy znać, przemyśleć przed kupnem instalacji? Oczywiście, że nie! W kolejnych naszych wpisach poznają Państwo o wiele więcej tajników fotowoltaiki. Fotowoltaika jak zacząć? Na pewno z nami! Zapraszamy do kontaktu!