Panele fotowoltaiczne mają wiele zalet dla firm, jednak ze względu na wysokie koszty zakupu i instalacji PV wielu przedsiębiorców odwleka inwestycję. Dobrym rozwiązaniem jest dla nich leasing na fotowoltaikę, który pomoże sfinansować zakup i montaż paneli słonecznych. Coraz więcej banków i instytucji finansowych wprowadza do swojej oferty atrakcyjną ofertę leasingu na panele fotowoltaiczne, która pozwala sfinansować nawet 90% wartości inwestycji. Co warto o nim wiedzieć? 

Korzyści leasingu na instalację fotowoltaiczną dla firmy

 • Sfinansowanie zakupu i montażu instalacji PV bez angażowania własnych środków firmy. Raty leasingowe pokrywają koszt inwestycji.
 • Raty leasingowe obniżają podatek dochodowy przedsiębiorcy, ponieważ włącza się je do kosztów uzyskania przychodu. 
 • Miesięczne oszczędności związane z produkcją własnej energii elektrycznej mogą pokryć ratę leasingu. 
 • Leasing nie wpływa na zdolność kredytową przedsiębiorcy. 
 • Uproszczenie formalności – zarówno w zakresie samego ubiegania się o leasingu, jak i jego rozliczania – firma otrzymuje zwykle jedynie comiesięczną fakturę. 
 • Redukcja kosztów pozyskiwania energii w przedsiębiorstwie do minimum.
 • Dostosowanie raty leasingu na panele słoneczne do możliwości przedsiębiorcy.
 • Po wygaśnięciu umowy leasingowej i uregulowaniu wszelkich należności instalacja fotowoltaiczna staje się własnością przedsiębiorcy.
 • Konkurencyjność firmy na rynku (wzrastające ceny prądu wpływają na koszty prowadzenia działalności, często również na ceny oferowanych przez przedsiębiorcę towarów i usług. Dzięki fotowoltaice można zachować je na stałym poziomie, czerpiąc jednocześnie zysk z działalności),
 • Ochrona środowiska – instalacja PV nie generuje smogu ani żadnych innych zanieczyszczeń do środowiska, a przedsiębiorstwo z instalacją PV może pochwalić się mianem firmy proekologicznej. 

W przypadku większego zapotrzebowania na energię elektryczną możesz rozbudować instalację PV w dowolnym momencie.

Dla kogo jest oferta leasingu dla fotowoltaiki?

Dobrą informacją jest to, że leasing na fotowoltaikę skierowany jest dla wszystkich przedsiębiorców. Dotyczy jednakowo osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółek prawa handlowego, cywilnych czy jawnych. Oferty banków na leasing fotowoltaiki mogą się od siebie nieco różnić. Przykładowo PKO Leasing to oferta leasingu do 250 tys. zł netto na maksymalny okres umowy 72 miesiące, gdzie minimalna opłata wstępna wynosi od ok. 10% wartości urządzeń. Z kolei ING Leasse proponuje podobną kwotę finansowania, rozłożoną również na maksymalnie 72 miesiące, lecz z wkładem własnym na poziomie co najmniej 5%. 

Bez względu na ofertę danej instytucji finansowej, przedsiębiorca musi się liczyć z wykupieniem ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej, by zabezpieczyć się wskutek ewentualnych szkód w instalacji jak zdarzenia losowe czy akty wandalizmu. 


Sprawdź ofertę instalacji fotowoltaicznych firmy JB Energia


Leasing paneli fotowoltaicznych JB Energia

Leasing na fotowoltaikę pozwala na sfinansowanie zakupu i montażu instalacji PV oraz spłatę inwestycji w miesięcznych ratach. Te zwykle udaje się sfinansować dzięki oszczędnościom poczynionym dzięki własnej energii elektrycznej. Fotowoltaika w leasingu to inwestycja na wiele lat, dlatego warto wybrać ofertę sprawdzonej, doświadczonej i cieszącej się pozytywnymi opiniami firmy.

Zapraszamy do JB Energia, gdzie fotowoltaika dla firm to nasza specjalność. Zapewniamy wysokiej jakości elementy PV sprawdzonych światowych marek oraz profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych. U nas możliwa jest również fotowoltaika w leasingu – skontaktuj się nami, a pomożemy Ci z wszelkimi formalnościami. 

Zastanawiasz się, czy panele słoneczne są dla Twojej Firmy? Sprawdź podstawowe informacje o fotowoltaice, które utwierdzą Cię w przekonaniu, że to najlepsza inwestycja!

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami JB Energia
  Maciej Spałek