Program dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych w Polsce “Mój Prąd” został uruchomiony w 2019 roku. Znacząco wpłynął on na popularność mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce wśród Klientów indywidualnych. Szacuje się, że dzięki I oraz II edycji programu “Mój Prąd” powstało w Polsce około 320 000 przydomowych instalacji fotowoltaicznych!

Trzecia tura dofinansowania „Mój Prąd”

Maksymalnie proste warunki dofinansowania i atrakcyjna kwota do 5000 zł lub do 50% kosztów instalacji skutecznie zachęciła Polaków do inwestowania w instalacje fotowoltaiczne na dachach swoich domów, garaży, budynków gospodarczych lub na specjalnych konstrukcjach gruntowych.

Jakie warunki należało spełnić dotychczas, aby otrzymać dofinansowanie?

  • zamontowanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 2-10 kWp
  • zastosowanie nowych komponentów
  • zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego i przyłączenie jej do sieci wraz z potwierdzeniem operatora OSD
  • zgodność komponentów z wymogami programu
  • poprawne zgłoszenie wniosku o dofinansowanie w programie Mój Prąd
  • inwestycja nie jest rozbudową dotychczasowej (już istniejącej) instalacji

Kiedy rusza program „Mój Prąd”?

Dwa minione nabory do programu zakończyły się, czego możemy spodziewać się teraz? W strategii rozwoju polskiej energetyki bardzo ważnym elementem jest rozwijanie odnawialnych źródeł energii. Oficjalnie potwierdzone zostało już wznowienie programu “Mój Prąd”. Zgodnie z zapowiedziami, niedługo mamy poznać szczegóły programu który oficjalnie uruchomiony zostanie wraz z dniem 1 lipca 2021 roku. Ma on trwać do 23.12.2021 lub do wyczerpania środków.

W kontekście zmian w programie mówi się o dodatkowej możliwości dofinansowania tzw. szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych oraz magazynów energii.

Co ważne – nie trzeba czekać z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej do startu programu. Dofinansowanie może otrzymać każda instalacja spełniająca warunki która opłacona została po 31.01.2020 roku

Dołącz do Klientów JB Energia i skorzystaj z dofinansowania na Twoją instalację fotowoltaiczną

Planujesz montaż paneli fotowoltaicznych? Nie czekaj z decyzją! Skontaktuj się z ekspertami firmy JB Energia i już dziś zacznij oszczędzać swoje pieniądze dzięki wyprodukowanej energii elektrycznej z fotowoltaiki!