Program dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych w Polsce “Mój Prąd” został uruchomiony w 2019 roku. Znacząco wpłynął on na popularność mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce wśród Klientów indywidualnych. Szacuje się, że dzięki I oraz II edycji programu “Mój Prąd” powstało w Polsce około 320 000 przydomowych instalacji fotowoltaicznych!

Trzecia tura dofinansowania „Mój Prąd”

Maksymalnie proste warunki dofinansowania i atrakcyjna kwota do 5000 zł lub do 50% kosztów instalacji skutecznie zachęciła Polaków do inwestowania w instalacje fotowoltaiczne na dachach swoich domów, garaży, budynków gospodarczych lub na specjalnych konstrukcjach gruntowych.

Jakie warunki należało spełnić dotychczas, aby otrzymać dofinansowanie?

  • zamontowanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 2-10 kWp
  • zastosowanie nowych komponentów
  • zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego i przyłączenie jej do sieci wraz z potwierdzeniem operatora OSD
  • zgodność komponentów z wymogami programu
  • poprawne zgłoszenie wniosku o dofinansowanie w programie Mój Prąd
  • inwestycja nie jest rozbudową dotychczasowej (już istniejącej) instalacji

Kiedy rusza program „Mój Prąd”?

Dwa minione nabory do programu zakończyły się, czego możemy spodziewać się teraz? W strategii rozwoju polskiej energetyki bardzo ważnym elementem jest rozwijanie odnawialnych źródeł energii. Oficjalnie potwierdzone zostało już wznowienie programu “Mój Prąd”. Zgodnie z zapowiedziami, niedługo mamy poznać szczegóły programu który oficjalnie uruchomiony zostanie wraz z dniem 1 lipca 2021 roku. Ma on trwać do 23.12.2021 lub do wyczerpania środków.

W kontekście zmian w programie mówi się o dodatkowej możliwości dofinansowania tzw. szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych oraz magazynów energii.

Co ważne – nie trzeba czekać z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej do startu programu. Dofinansowanie może otrzymać każda instalacja spełniająca warunki która opłacona została po 31.01.2020 roku


Sprawdź ofertę instalacji fotowoltaicznych firmy JB Energia


Dołącz do Klientów JB Energia i skorzystaj z dofinansowania na Twoją instalację fotowoltaiczną

Planujesz montaż paneli fotowoltaicznych? Nie czekaj z decyzją! Skontaktuj się z ekspertami firmy JB Energia i już dziś zacznij oszczędzać swoje pieniądze dzięki wyprodukowanej energii elektrycznej z fotowoltaiki!

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami JB Energia
    Maciej Spałek