Pozyskiwanie energii ze słońca cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Mimo że ceny paneli słonecznych spadają, to dla wielu gospodarstw domowych i firm zakup paneli i ich montaż wciąż jest niemałym wydatkiem. Korzystnym rozwiązaniem, obok popularnych dotacji, jest fotowoltaika na raty. Sprawdź, jak wziąć kredyt na fotowoltaikę, gdzie możesz go dostać i czy to się opłaca.

Fotowoltaika na kredyt czy warto?

Czerpanie energii ze słońca i przekształcanie jej w energię elektryczną zasilającą urządzenia, a tym samym zmniejszenie opłat za prąd, to atrakcyjna propozycja dla wielu gospodarstw domowych i rolnych oraz firm. Fotowoltaika jest długofalową inwestycją, która zwraca się już po 5-7 latach, a w kolejnych kilkunastu generuje zyski. Wiele osób zastanawia się, czy warto brać kredyt na fotowoltaikę. Opinie są różne. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie dysponują całą kwotą na wykonanie instalacji PV, nie kwalifikują się do żadnego z programów dofinansowania fotowoltaiki lub po prostu nie chcą czekać na dotację.

Ponadto, rynek Odnawialnych Źródeł Energii staje się coraz bardziej popularny i doceniany, również przez instytucje finansowe, które przygotowują coraz atrakcyjniejsze oferty dla klientów. Fotowoltaika na raty może nieznacznie wydłużyć czas zwrotu z inwestycji, zawsze jednak można przyspieszyć go łącząc kredyt na panele fotowoltaiczne z dofinansowaniem do fotowoltaiki w ramach jednego z programów.

Kredyt, dofinansowanie czy środki własne?

Niewiele osób i firm może pozwolić sobie na zapłatę za instalację fotowoltaiczną w całości ze środków własnych. A nawet jeśli, dobrą opcją jest skorzystanie z dofinansowania, w ramach którego możesz pozyskać zwrot kosztów za wykonanie instalacji fotowoltaicznej, a tym przyspieszyć zwrot z inwestycji. Najpopularniejszym programem jest „Mój Prąd”, w ramach którego można było zyskać nawet 5 tys. zł zwrotu za wykonaną instalację. Program cieszył się tak ogromnym powodzeniem, że nabór został zakończony w grudniu 2020, jednak wszystko wskazuje na to, że zostanie wznowiony od 1 lipca 2021 roku w rozszerzonej formie. Innymi opcjami są: program „Czyste Powietrze” oraz ulga podatkowa. Sprawdź, jakie dopłaty do fotowoltaiki możesz uzyskać.

JB Energia to firma fotowoltaiczna, która nie tylko zajmie się profesjonalnym doborem instalacji PV i jej montażem. Pomoże również w kompletowaniu dokumentów niezbędnych do starania się o dodatkowe środki – sprawdź nasz poradnik: fotowoltaika dofinansowanie.


Sprawdź ofertę instalacji fotowoltaicznych firmy JB Energia


Gdzie dostanę kredyt na fotowoltaikę?

W ramach rozwoju popularności instalacji fotowoltaicznych banki oferują coraz bardziej atrakcyjne oferty na kredyt na fotowoltaikę – zarówno kredyt gotówkowy, jak i dedykowany kredyt ratalny. To tzw. kredyty na produkt celowy, zatem muszą być w większości lub nawet w całości wykorzystane na zakup i montaż fotowoltaiki. Sprawdź oferty najpopularniejszych banków na kredyt na fotowoltaikę dla klientów indywidualnych i biznesowych. Możesz skorzystać również z podpowiedzi firmy JB Energia.

Czy warto brać kredyt na fotowoltaikę? Jest to dobre rozwiązanie, gdy planujesz instalację PV, a nie masz wystarczających środków na jej pokrycie. Możesz połączyć fotowoltaikę na raty z dofinansowaniem z ogólnopolskich programów, a tym samym przyspieszyć zwrot z inwestycji. Skorzystaj również z pomocy firmy JB Energia, która będzie wsparciem w przygotowaniu wniosków dotacyjnych oraz pozyskaniu dofinansowania na panele fotowoltaiczne do domu, firmy lub gospodarstwa rolnego.

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami JB Energia