Inwertery Sofar Solar

Falowniki Sofar Solar

Lubimy dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Staramy się przybliżyć poszczególne elementy instalacji oraz pokazać, które na podstawie wieloletniego doświadczenia w branży fotowoltaiki najlepiej sprawdzają się u naszych klientów. Jednym z kluczowych elementów instalacji, niezbędnym do jej prawidłowego działania jest falownik (inwerter). Dlatego też wiele naszych instalacji pracuje wraz z falownikami Sofar Solar.

Czym jest falownik? Jest  to urządzenie, którego zadaniem jest przetwarzanie prądu stałego na prąd przemienny. Energia uzyskiwana przez ogniwa fotowoltaiczne ma postać prądu stałego, natomiast w naszych sieciach domowych znajduje się prąd zmienny- właśnie dlatego tak ważny jest falownik. Dobór producenta i modelu inwertera nie może być przypadkowy, powinien to być świadomy wybór przyszłego prosumenta. Wybór odpowiedniego falownika jest również kwestią bezpieczeństwa. Postaw zatem na inwerter Sofar Solar.

Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.

Falownik Sofar Solar

Pierwszym z kroków, które powinniśmy podjąć jest określenie mocy inwertera. Aspekt ten jest oczywiście związany z przewidywaną mocą naszej instalacji fotowoltaicznej. Musimy pamiętać, że zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża moc falownika może spowodować, że nasza instalacja będzie działała nieprawidłowo. Przy zbyt małej mocy inwertera wyprodukowana energia nie będzie mogła zostać przetworzona, przy zbyt dużej możemy mieć problem z tzw. napięciem startowym. 

Jakie inwertery wybierają Polacy? W Polsce bardzo często spotkać możemy się z falownikami firmy Sofar Solar.

Inwertery Fotowoltaiczne Sofar Solar

Są to wysokiej jakości produkty, które montowane są zarówno w mniejszych, jak i większych instalacjach fotowoltaicznych. Atrakcyjna cena oraz wysoka jakość wykonania falownika Sofar Solar to tylko niektóre z jego zalet. Sprzęt produkowany przez Sofar Solar poszczycić może się również bezawaryjnością, wysoką sprawnością działania, a także zaawansowanym systemem monitoringu pracy instalacji. Nie bez znaczenia jest również trwająca aż 10 lat gwarancja!

O innych rekomendowanych przez nas falownikach możecie Państwo przeczytać w odpowiadających im zakładkach na naszej stronie internetowej

Zobacz nasze wybrane realizacje

Wyślij zapytanie
    Polecane wpisy na blogu