Inwertery SolarEdge

Falowniki SolarEdge

Zacienienie pojedynczego (lub też czasami kilku) panelu fotowoltaicznego jest problemem, z którym spotykamy się najczęściej w przypadku nietypowych dachów (np. posiadających dużą ilość tzw. jaskółek), czy też dużej ilości wysokich drzew w pobliżu budynku. Nie bez znaczenia są również wysokie budynki, które także mogą dawać w słoneczne dni cień. 

Ze względu na szeregowe połączenie modułów fotowoltaicznych zacienienie nawet pojedynczego panela wpływa negatywnie na całą instalację! Nie zawsze istnieje możliwość zorientowania instalacji w odmiennym kierunku, czy też usunięcie drzew- co w takim przypadku? Z pomocą przychodzi inwerter SolarEdge wyposażony w optymalizatory mocy. Rozwiązanie to umożliwia uniezależnienie od siebie pracy pojedynczych modułów, a tym samym niweluje skutki zacienienia jednego lub kilku paneli

Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.

Falownik SolarEdge

Firma SolarEdge jest  założonym w 2006 roku koncernem, który specjalizuje się w produkcji inwerterów do instalacji fotowoltaicznych. W ich ofercie znajdziemy zarówno falowniki przeznaczone do mniejszych, jak i większych instalacji fotowoltaicznych. 

Co wyróżnia falowniki SolarEdge? Oprócz wyjątkowej technologii charakteryzującej się zastosowaniem optymalizatorów mocy (dzięki, którym panele pracują niezależnie od siebie) opisywany falownik wyróżnia wysoka sprawność. Ponadto charakteryzuje się on normą IP 65 umożliwiającą montaż falownika na zewnątrz budynku. Nie sposób również nie wspomnieć o niewielkim rozmiarze, estetycznym wyglądzie, a także niskim poziomie hałasu podczas pracy, czy też rozbudowanej aplikacji umożliwiającej monitoring pracy instalacji (a również pojedynczych modułów!)

Falowniki Fotowoltaiczne SolarEdge

W falownikach SolarEdge, ze względu na zastosowanie optymalizatorów mocy możliwe jest łączenie różnych modeli paneli fotowoltaicznych, a także modułów charakteryzujących się odmienną mocą! Rozwiązanie SolarEdge umożliwia również łatwiejszą rozbudowę instalacji fotowoltaicznej w przyszłości. Ze względu na monitoring poszczególnych paneli łatwo również znaleźć miejsce ewentualnej awarii.

Zapraszamy do obejrzenia filmu pokazującego ideę systemu SolarEdge

Zobacz nasze wybrane realizacje

Wyślij zapytanie
    Polecane wpisy na blogu