Fotowoltaika Krapkowice

W ciągu ostatnich kilku lat fotowoltaika stała się motorem napędowym rozwoju OZE w Polsce. W odróżnieniu od zachodnich tendencji, w naszym kraju dominują mikroinstalacje. Blisko 80% mocy zainstalowanej w fotowoltaice to zasługa zestawów do 50 kWp. W tej grupie mieszczą się zarówno domowe instalacje prosumenckie, jak i elektrownie mikro i małych firm oraz gospodarstw rolnych. Skala wykorzystania paneli słonecznych zwiększa się wraz z oddalaniem od Morza Bałtyckiego. Najwięcej instalacji PV przypadających na jednego mieszkańca odnotowuje się w regionach śląskim, małopolskim, dolnośląskim i opolskim. Ma to związek z większą ekspozycją na słońce, a co za tym idzie z sumą korzyści, jakie daje montaż OZE. Przeciętnie w Polsce moc promieniowania słonecznego na 1m2 powierzchni wynosi około 1000W. Jednocześnie fotowoltaika w Krapkowicach ma lepsze warunki do produkcji prądu, gdyż tam poziom nasłonecznienia przekracza 1050 kWh/m2/rok.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Instalacja fotowoltaiczna Krapkowice – tu można zarobić więcej!

Fotowoltaika w Krapkowicach wykorzystuje promieniowanie słoneczne do produkcji energii elektrycznej. Dzięki temu, że średnia wartość nasłonecznienia wynosi tu około 1700 godzin, czyli więcej niż w innych regionach kraju, także zyski dla inwestora są znaczniejsze. Rosnące ceny prądu wymuszają poszukiwania metod na optymalizację budżetu. Tą najefektywniejszą jest instalacja fotowoltaiczna. Początkowe nakłady zwracają się często już po 6 latach, a dzięki wprowadzeniu nowego systemu rozliczeń, na nadwyżkach z produkcji można nawet zarabiać. Jak to działa?

 • Po montażu paneli fotowoltaicznych, instalacja produkuje prąd w godzinach słonecznych.
 • Energia jest zużywana na bieżące potrzeby.
 • W przypadku wygenerowania nadwyżek prąd, jest sprzedawany do zakładu energetycznego po cenie rynkowej.
 • Gdy produkcja nie wystarcza na zaspokojenie zapotrzebowania, użytkownik kupuje prąd.

Dobry projektant instalacji PV jest w stanie tak dobrać moc instalacji oraz parametry urządzeń, aby inwestor nie tylko wyszedł na ‘zero’ w rozliczeniach z zakładem energetycznym, ale wręcz zmaksymalizował swoje zyski. Pomocne może się tu okazać wykorzystanie sprzętu do zwiększenia poziomu autokonsumpcji. Fotowoltaika z magazynem energii w Krapkowicach to dzisiaj prawdziwy hit, który za kilka lat będzie standardem w większości mikroinstalacji.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Fotowoltaika z magazynem energii w Krapkowicach – dlaczego warto stawiać na nowoczesne rozwiązania?

Stan infrastruktury energetycznej w Polsce nie należy do najlepszych. Co druga linia napowietrzna była zakładana w latach 80. XX wieku. Ponad 66% stacji elektroenergetycznych ma ponad 20 lat. Także co piąty transformator pamięta jeszcze czasy PRL. Wszystko to sprawia, że coraz więcej dostaw prądu jest niestabilnych, a opłaty na utrzymanie i modernizację infrastruktury stale wzrastają. Z myślą o odciążeniu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego władze Polski zaproponowały dofinansowanie na fotowoltaikę z magazynem energii w Krapkowicach. Poszerzenie własnej instalacji PV o dodatkowe urządzenia pozwala:

 • zmaksymalizować wykorzystanie wyprodukowanej energii,
 • uzyskać pełną niezależność energetyczną,
 • uzyskać gwarancję braku przerw w dostawie prądu, w przypadku wystąpienia ewentualnych awarii sieci,
 • zlikwidować zakłócenia obniżających jakość energii,
 • jeszcze lepiej dbać o środowisko.

Instalacja fotowoltaiczna Krapkowice – dobre dla domu, firmy i gospodarstwa rolnego

Instalacje fotowoltaiczne są źródłem oszczędności. Nie można też bagatelizować innych korzyści, jakie przynoszą one dla społeczeństwa i użytkowników. Zaliczamy do nich:

 • bezobsługową pracę,
 • wykorzystanie darmowego i nieskończonego źródła energii,
 • zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń,
 • poprawę wizerunku marki, w przypadku firm i gospodarstw rolnych,
 • redukcję śladu węglowego produktu i organizacji,
 • możliwość osiągnięcia przewagi konkurencyjnej,
 • podniesienie wartości nieruchomości,
 • wysoką sprawność i trwałość paneli słonecznych (nawet ponad 30 lat!).

Fotowoltaika Krapkowice – skorzystaj z usług JB Energia

JB Energia to spółka, która tworzy regionalny rynek OZE od wielu lat. Budowa instalacji fotowoltaicznych w Krapkowicach wymaga znajomości lokalnych uwarunkowań, w szczególności poziomu wietrzności i nasłonecznienia. Dzięki licznym realizacjom elektrownie zamontowane przez JB Energia można podziwiać zarówno w samym mieście, jak i sąsiadujących miejscowościach. Firma korzysta z usług certyfikowanych projektantów, monterów z uprawnieniami SEP lub UDT oraz doświadczonego zaplecza biurowego. W swojej ofercie posiada urządzenia renomowanych producentów z długimi gwarancjami. Proponuje także fotowoltaikę z magazynem energii w Krapkowicach, dzięki czemu osoby zainteresowane maksymalizowaniem korzyści z inwestycji nie muszą szukać innego wykonawcy. Z JB Energia załatwisz wszelkie formalności: od audytu, przez montaż i pozyskanie dofinansowania, aż na zgłoszeniu mikroinstalacji do Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Sprawdź ofertę na montaż instalacji fotowoltaicznych i ciesz się niezależnością energetyczną!

JB Energia wykonuje instalacje fotowoltaiczne w Krapkowicach

Zadzwoń i umów się na spotkanie lub poznaj więcej szczegółów!

Wyślij zapytanie
  FAQ - częste zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki w gminie Krapkowice

  Czy fotowoltaika  działa w nocy?

  Nie. Instalacja fotowoltaiczna włącza się, gdy na moduły padają promienie słoneczne. W nocy falownik jest uśpiony, aby nie pobierał prądu z sieci.

  Z jakich komponentów składa się instalacja fotowoltaiczna?

  Do najważniejszych elementów fotowoltaiki zaliczamy: moduły PV, falownik, konstrukcję montażową, okablowanie oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowe po stronie prądu stałego (DC) i prądu przemiennego (AC). Dodatkowo warto rozważyć montaż fotowoltaiki z magazynem energii w Krapkowicach.

  Jakie moduły do instalacji fotowoltaicznej warto wybrać?

  Wiarygodny instalator pracuje na modułach z listy Bloomber Tier 1. Analizując kartę katalogową warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: gwarancja, odporność na śnieg i wiatr, ilość busbarów.

  Czy instalacja fotowoltaiczna montowana na gruncie, jest droższa od tej posadowionej na dachu?

  Tak. Instalacje fotowoltaiczne gruntowe są droższe, z uwagi na konieczność użycia większej ilości konstrukcji, wykonania przekopu i doprowadzenia okablowania solarnego do rozdzielni budynku.

  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.