Fotowoltaika Strzelce Opolskie

Gmina Strzelce Opolskie w ostatnich latach odnotowała znaczący rozwój działalności przemysłowej i usługowej. Szybki wzrost gospodarczy nie byłby możliwy bez ustanowienia terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Strzeleckiego Obszaru Gospodarczego oraz Strzeleckiego Parku Przemysłowego. Stopniowe odchodzenie od rolnictwa, zwiększenie ruchu kołowego oraz eskalacja zużycia energii elektrycznej pochodzącej z węglowej elektrowni, oddziałuje negatywnie na jakość atmosfery. Na terenie Gminy systematycznie odnotowywane są przekroczenia dopuszczalnych poziomów emisji zanieczyszczeń, które uruchamiają rozwiązania ujęte w „Planie Działań Krótkoterminowych”. Z myślą o lepszej jakości życia mieszkańców, postuluje się nie tylko niepalenie w kominkach oraz ograniczenie czyszczenia ulic z użyciem dmuchaw, ale także przejście na zielone technologie w produkcji prądu i ciepła. Pomóc mają w tym liczne dofinansowania do budowy instalacji PV.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Fotowoltaika w Strzelcach Opolskich – dlaczego to takie ważne?

Energia elektryczna dostępna na terenie województwa opolskiego produkowana jest w Elektrowni Opole, trzeciej co do wielkości elektrowni węglowej w Polsce. Mimo licznych inwestycji i unowocześnienia systemu technologicznego, zużywanie prądu przez mieszkańców Gminy powoduje znaczące emisje zanieczyszczeń do atmosfery. To z kolei wpływa na postępujące zmiany klimatyczne. Wyjścia z tej sytuacji są w zasadzie dwa:

 • Zmniejszenie zużycia prądu (np. poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne czy używanie listew z wyłącznikami).
 • Produkcja prądu ze źródeł odnawialnych.

Zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną jest zawsze mile widziane. Niestety jego wdrożenie w życie bywa czasami kłopotliwe. Już teraz najtańszym sposobem ogrzewania jest wykorzystanie pomp ciepła czy grzejników elektrycznych. Niebawem standardem będzie używanie pojazdów ładowanych prądem. Energię wykorzystujemy do podgrzania posiłków, odsłaniania rolet, przesuwania bram. Tego procesu nie da się już powstrzymać. Właśnie dlatego tak ważna jest fotowoltaika w Strzelcach Opolskich.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Fotowoltaika w Strzelcach Opolskich – trzeba korzystać, póki są na nią dotacje

Zakup instalacji fotowoltaicznej opłaca się z wielu powodów.

 • Montując OZE, uzyskujemy praktycznie darmowy i ekologiczny prąd!
 • Unikamy ryzyka podwyższenia wysokości taryf w przyszłości.
 • Otrzymujemy bezobsługowy zestaw, który może pracować nawet 30 lat!
 • Fotowoltaika w Strzelcach Opolskich to także szansa na tanie wparcie dla pracy pomp ciepła czy klimatyzatorów.

Budowa własnej mikroinstalacji PV wymaga inwestycji. W zależności od mocy instalacji, jakości podzespołów czy miejsca montażu, mówimy to o kwocie przekraczającej 15 tysięcy złotych. To nie mało, dlatego instytucje międzynarodowe i krajowe chętnie wspierają ekologiczne przedsięwzięcia dotacjami i preferencyjnymi kredytami. Skorzystanie z Programu Mój Prąd lub Czyste Powietrze pozwala zmniejszyć wydatki o kilka tysięcy złotych. Do tego każdy podatnik może takie zadanie odliczyć w PIT. Dzięki tym działaniom łączne wydatki inwestycyjne na panele słoneczne spadają o 20-30%. Niestety nie ma pewności, jak długo te programy będą działać, stąd warto pospieszyć się z decyzją.

Fotowoltaika z magazynem energii w Strzelache Opolskich – czy to się opłaca?

Jednym z najnowszych trendów na rynku jest fotowoltaika z magazynem energii w Strzelcach Opolskich. Dołożenie do zestawu PV nowego urządzenia akumulującego nadwyżki produkcji od zawsze było pożądane przez użytkowników. Niestety jeszcze rok czy dwa lata temu ceny tych komponentów były zbyt wysokie. Stopniowe dopracowanie technologii, a przede wszystkim możliwość uzyskania bezzwrotnych dotacji sprawiły, że dzisiaj panele i instalacje fotowoltaiczne z magazynem energii to najlepsza lokata kapitału. Stopa zwrotu z takiej inwestycji wynosi raptem 6-8 lat! Po tym czasie nasza instalacja zaczyna sama na siebie zarabiać. Ile można zaoszczędzić? Rozważmy następujący przykład.

 • Czteroosobowa rodzina zużywa około 2600 kWh prądu.
 • Przy stawkach z 2023 roku zapłaci za to około 2642 złote.
 • Przeciętny wzrost rachunków w kolejnych 30 latach uśredniono na poziomie 2% rocznie (co wydaje się wskaźnikiem nierealnym – wzrost w samym 2023 roku wyniósł ponad 25%!).
 • Inwestor zdecydował się na sprzęt wysokiej jakości, który będzie spłacał się 8 lat.

Począwszy od 9 roku użytkownik na rachunku ujrzy jedynie składniki stałe plus ewentualne dopłaty za pobraną energię w zimę. Ich wysokość nie powinna przekraczać 450 złotych rocznie. Łączna suma oszczędności do 30 roku życia paneli fotowoltaicznych wyniesie w tym wypadku ponad 74 tysiące złotych!

Instalacja fotowoltaiczna w Strzelcach Opolskich – gdzie zlecić wykonanie?

Montaż fotowoltaiki z magazynem energii w Strzelcach Opolskich warto zlecić firmie, która:

 • Zapewnia kompleksową obsługę (prace instalacyjne, dofinansowanie, formalności).
 • Dysponuje osobami z kwalifikacjami w montażu magazynów energii.
 • Ma bogate portfolio realizacji w okolicy.
 • Cieszy się dobrą opinią na rynku.

JB Energia to marka z wieloletnim stażem. Na swoim koncie ma tysiące wykonanych instalacji, w tym te znajdujące się w Strzelcach Opolskich, Płużnicach Wielkich, Szymiszowie i innych miejscowościach regionu. Projektuje i buduje elektrownie domowe, firmowe, a także te przeznaczone do zasilenia gospodarstw rolnych. Montaż paneli fotowoltaicznychi z JB Energia to gwarancja terminowości, konkurencyjnych cen oraz wysokiej jakości!

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną w Strzelcach Opolskich?

Zostaw nam swój kontakt, a my oddzwonimy do Ciebie. Zapytaj o szczegóły! Czekamy na Ciebie!

Zamontuj instalację fotowoltaiczną w Strzelcach Opolskich z JB Energia!

Wyślij zapytanie
  FAQ - częste zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki w Strzelcach Opolskich

  Jak wygląda audyt przed zakupem fotowoltaiki

  Audyt przeprowadza doświadczony doradca energetyczny. Podczas bezpłatnego spotkania dobiera optymalne miejsce do montażu, projektuje moc instalacji fotowoltaicznej oraz wybiera konkretny inwerter oraz moduł pv. Dokonuje również wyceny i przedstawia możliwości uzyskania dotacji. Spotkanie trwa około godziny zegarowej.

  Jak przygotować się na montaż paneli fotowoltaicznych?

  Sam montaż fotowoltaiki trwa zazwyczaj 1-3 dni robocze. Prace instalacyjne nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu nieruchomości.

  Czy montaż instalacji fotowoltaicznej w grudniu ma sens?

  Oczywiście! Fotowoltaika działa cały rok. Słoneczne dni trafiają się w każdym miesiącu. Jeśli tylko warunki pogodowe pozwalają na przeprowadzenie prac budowlanych, nie ma żadnych przeciwskazań do montażu.

  Jakiej mocy magazyn energii wybrać?

  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Fotowoltaika z magazynem w Strzelcach Opolskich musi być dostosowana do potrzeb użytkownika. Przykładowo osoby pracujące w godzinach administracyjnych i zużywające prąd głównie wieczorami, powinny zakupić baterie większej mocy, niż mieszkańcy udający się często na nocne zmiany. Wszystkie wątpliwości dotyczące doboru komponentów są każdorazowo wyjaśniane podczas audytu.

  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.