Zastanawiasz się nad zakupem instalacji fotowoltaicznej w województwie śląskim, opolski, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim lub w innym regionie? Poszukujesz atrakcyjnych form dofinansowania? Zapoznaj się z poniższym artykułem, a następnie zdecyduj się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z JB Energia.

Dofinansowanie „Mój prąd”– co warto o nim wiedzieć?

„Mój prąd” jest programem, którego głównym celem jest zwiększenie ilości instalacji fotowoltaicznych na terenie Polski, a tym samym zwiększenie produkcji energii elektrycznej z użyciem odnawialnych źródeł energii. Na ten cel przeznaczone zostały środki finansowe w kwocie 1 000 000 000 (jednego miliarda) złotych polskich.

Maksymalna kwota dofinansowania pozyskana przez jedną osobę fizyczną nie może przekroczyć 5 tysięcy złotych (do 50 % wartości instalacji). Instytucją odpowiedzialną za rozpatrywanie wniosków (przekazanych osobiście lub drogą internetową) jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie.

Program skierowany jest do osób, które w okresie od 23.07.2019 roku stały się właścicielami instalacji fotowoltaicznych o mocy 2-10 kWp przeznaczonych do użytku prywatnego. Z dofinansowania nie mogą skorzystać osoby, które w tym okresie rozbudowały istniejącą już instalację fotowoltaiczną.

Program „Mój prąd”- informacje dodatkowe

Druga tura wniosków o dofinansowanie z programu „Mój prąd” przyjmowana będzie w okresie od 13.01.2020 do 18.01.2020 lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest podłączenie instalacji do sieci energetycznej oraz zainstalowanie tzw. licznika dwukierunkowego. Niezbędne jest także podpisanie umowy dwustronnej z dystrybutorem energii elektrycznej, z którego usług wnioskodawca korzysta.

Wykonaj instalację fotowoltaiczną i odbierz 5000 zł z programu „Mój Prąd”

Program „Mój Prąd” przeznaczony jest dla osób mieszkających w każdym województwie. W przypadku odrzucenia wniosku istnieje możliwość złożenia go po raz drugi po usunięciu usterek, które zadecydowały o odrzuceniu.

Jesteś zainteresowany montażem instalacji fotowoltaicznej na Śląsku, w Małopolsce lub innym regionie? Zapraszamy do kontaktu! Chętnie pomożemy w pozyskaniu dotacji na instalację fotowoltaiczną!