Dofinansowania Małopolska

Chcesz wiedzieć, jakie dofinansowanie na fotowoltaikę możesz wybrać w Małopolsce? Skontaktuj się z firmą JB Energia. Nasi pracownicy na bieżąco monitorują zarówno ogólnokrajowe, jak i regionalne formy wsparcia, w tym dotacje, dzięki którym fotowoltaika nie musi być dostępna tylko dla wybranych. Jakie dofinansowanie na panele fotowoltaiczne jest dostępne w 2020 roku i jak się o nie ubiegać oraz jakie dokumenty skompletować? Na wszystkie pytania odpowiedź uzyskasz właśnie u nas.

"Mój Prąd"

Od kilku lat inwestorzy z Małopolski, ubiegający się o dofinansowanie fotowoltaiki, mogą skorzystać z programu "Mój Prąd", który oferuje do 5 000 złotych (i do 50% kosztów kwalifikowanych) dopłaty dla osób prywatnych, które zdecydują się na montaż fotowoltaiki o mocy od 2 do 10 kWp na cele mieszkaniowe. Po założeniu instalacji trzeba poczekać na założenie licznika dwukierunkowego, podłączenie mikroinstalacji do sieci i podpisać umowę o podłączeniu. Następnie należy złożyć wniosek o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne - w 2020 roku jest to możliwe online, za pośrednictwem profilu zaufanego. Odpowiedź otrzymamy na naszą skrzynkę mailową.

"Czyste Powietrze"

"Czyste Powietrze" to drugie najczęściej przyznawane dofinansowanie do fotowoltaiki, jednak warto pamiętać, że nie łączy się ono z programem "Mój Prąd" - inwestorzy z Małopolski muszą wybrać, z której opcji dotacji chcą skorzystać. W przypadku dofinansowania "Czyste Powietrze" również można uzyskać maksymalnie 5 000 złotych na fotowoltaikę lub 30 000 złotych, jeśli zdecydujemy się jeszcze na inną ekologiczną inwestycję, na przykład montaż pompy ciepła czy wymianę drzwi i okien. Z dofinansowania mogą skorzystać właściciele domów oraz wydzielonych lokali z własną księgą wieczystą, pod warunkiem, że ich dochody nie przekraczają 100 000 złotych rocznie.

Ulgi dla rolników i osób prywatnych z Małopolski

Władze państwowe zaproponowały korzystny system ulg podatkowych jako formy dofinansowania na fotowoltaikę dla inwestorów prywatnych oraz rolników z Małopolski. W ramach ulgi podatkowej oraz inwestycyjnej możliwe jest odliczenie części kosztów od podstawy opodatkowania podatkiem rolnym lub dochodowym PIT. Kwota odliczenia może wynosić maksymalnie 53 tys. dla inwestorów prywatnych i do 25% kosztów dla rolników. Rozliczenia można dokonywać w ciągu maksymalnie 6 lat.

Kredyty jako dofinansowanie fotowoltaiki w Małopolsce

Klientom z Małopolski oferujemy nie tylko dotacje na fotowoltaikę, ale także preferencyjne kredyty proponowane przez wiele różnych banków. Są one dostępne zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców, którzy nie mogą pozyskiwać dofinansowania na fotowoltaikę ze środków państwowych.

Leasing - forma finansowania fotowoltaiki dla firm z Małopolski

Właściciele firm, dla których nie przewidziano dofinansowania fotowoltaiki, mogą skorzystać z możliwości sfinansowania inwestycji ze środków pozyskanych z leasingu. Raty leasingowe nie wpływają na zdolność kredytową, a inwestorzy nie muszą angażować prywatnych środków.

JB Energia - u nas wybierzesz najkorzystniejsze dofinansowanie fotowoltaiki

Zapraszamy do kontaktu inwestorów z Małopolski, których interesuje fotowoltaika w Krakowie, Nowym Sączu czy Tarnowie. Pomożemy Ci wybrać najbardziej opłacalną formę dofinansowania na ogniwa fotowoltaiczne, dzięki której oszczędzisz prywatne środki. Zapraszamy do kontaktu!

Wyślij zapytanie