Arma Pomp w Bytomiu

Klient: Arma Pomp w Bytomiu (województwo śląskie)

Wielkość instalacji: 40 kWp

Panele Fotowoltaiczne: Bruk-Bet Solar BEM 310 Wp

Falownik: Growatt 50 K MAX

Firma Arma Pomp z Bytomia to uznany w Polsce i na całym świecie dostawca rozwiązań przemysłowych. Swoim klientom przedsiębiorstwo oferuje m.in. wysokiej jakości armaturę oraz elementy systemów rurowych.

Arma Pomp charakteryzuje się wysokim zużyciem prądu, na które oprócz produkcji armatury składa się również praca biura. Celem, który firma chciała pozyskać była nie tylko obniżka rachunków za prąd w czasie teraźniejszym, ale również w przyszłości (zabezpieczenie przed regularnymi podwyżkami cen za energię elektryczną). Po przeanalizowaniu dostępnych informacji oraz przeprowadzeniu audytu fotowoltaicznego firmie Arma Pomp zaproponowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 40 kWp.

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie?

Zastosowane komponenty na instalacji fotowoltaicznej w firmie Arma Pomp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 40 kWp została zaprojektowana i wykonana z użyciem paneli fotowoltaicznych marki Bruk-Bet Solar oraz falownika (inwertera) firmy Growatt. Użyty w instalacji model paneli fotowoltaicznych to Bruk-Bet Solar BEM 310 Wp. Decyzja o wyborze polskich modułów podyktowana była m.in. umiejscowieniem fabryki w Polsce (w Tarnowie) oraz możliwością przeprowadzenia  ewentualnego serwisu paneli w krótkim okresie czasie (bliska odległość siedziby firmy od miejsca produkcji paneli). Falownik z 6 wejściami MPPT to dodatkowa możliwość zoptymalizowania pracy instalacji fotowoltaicznej w firmie Arma Pomp. Zaletą, o której również warto wspomnieć jest aplikacja mobilna Growatt umożliwiająca stały monitoring uzysków energetycznych z instalacji fotowoltaicznej.

Umiejscowienie Paneli Fotowoltaicznych na dachu firmy Arma Pomp

Zastane warunki architektoniczne pozwoliły nam na umieszczenie paneli fotowoltaicznych Bruk-Bet Solar na dwóch budynkach należących do firmy Arma Pomp (część biurowa łącznie 18 kWp, budynek magazynu łącznie 22 kWp). Częściowo panele fotowoltaiczne zostały ukierunkowane w orientacji wschodniej, dzięki czemu firma otrzymuje spory zastrzyk energetyczny w godzinach rannych (przedsiębiorstwo rozpoczyna swoją pracę o godzinie 7.00). W związku z występowaniem stropodachu oraz membrany nie istniała możliwość ingerencji w poszycie dachu, dlatego też zdecydowaliśmy się na tzw. konstrukcję balastową. Obciążenie bloczkami betonowymi oraz występowanie wysokich ogniomurów w części biurowej to zabezpieczenie, które niweluje możliwość zwiania paneli fotowoltaicznych z powierzchni dachu.

https://jbenergia.pl/wp-content/uploads/2020/10/Arma-Pomp-List-Referencyjny-2000x2500.png

Wykonaj Instalację Fotowoltaiczną w Twojej firmie z JB Energia!

Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.

Wyślij zapytanie
    Polecane wpisy na blogu