Cukiernia Szot w Krakowie

Klient: Pracownia Cukiernicza Szot w Krakowie

Wielkość instalacji: 8,68 kWp

Panele Fotowoltaiczne: Bruk-Bet Solar BEM 310 Wp

Falownik: SolarEdge

W przypadku jednego z naszych klientów, Cukierni Szot w Krakowie, zdecydowaliśmy się na umieszczenie modułów na połaci południowej (odchylonej w stronę południowo-zachodnią) oraz na połaci wschodniej (cukiernia zaczyna wcześnie swoją pracę, przez co z rana ważny jest dla niej zastrzyk energii, zwiększając przy tym autokonsumpcję).

Na dachu cukierni znajdują się wywietrzniki oraz duży komin, który utrudnił rozmieszczenie modułów na dachu. Zacienienie z komina jest okresowe i w ciągu dnia znika ono między godziną 9 a 11 (w zależności od pory roku) i obejmuje trzy moduły z całości instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo trzy duże wykusze umieszczone na dachu od strony południowo-zachodniej również nie ułatwiły nam pracy.

Instalacja Fotowoltaiczna na Cukierni Szot w Krakowie

Z racji skomplikowanego dachu oraz możliwości zacienienia modułów fotowoltaicznych na jednym z łańcuchów instalacji zdecydowaliśmy się za zastosowanie falownika SolarEdge wraz z optymalizatorami mocy. Rozwiązanie te dodatkowo daje również możliwość podglądu na pracę każdego z modułów osobno. Optymalizatory mocy powodują również zredukowanie do bezpiecznego poziomu napięcia na każdym module do poziomu bezpiecznego ( 1 [V]).

Myślisz o instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie?

Zastosowanie SolarEdge w instalacji fotowoltaicznej

Optymalizatory mocy pozwolają Cukierni Szot w Krakowie na produkcję większej ilości kWh w przeciągu roku ze swojej instalacji fotowoltaicznej. Szacuejemy, że dzięki zastosowaniu rozwiazania SolarEdge, instalacja ta w skali roku wyprodukuje o ponad 900 kWh więcej, niż gdyby nie zastosowano optymalizatorów mocy. 

Większa produkcja pozwoli na jeszcze większe zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Dodatkowo z racji tego, że firmy również są traktowane jako prosumenci prąd dodatkowo wyprodukowany Cukiernia Szot może odebrać w ciągu roku.

Uzyski z instalacji fotowoltaicznej 8,68 kWp:

Instalacja ta zaczęła swoją pracę od 2 sierpnia. Możemy więc śmiało zaokrąglić, że przepracowała ona już 13 miesięcy, Dotychczasowo instalacja ta wyprodukowała 12060 kWh, zaś w samym 2020 roku uzyskała produkcję na poziomie 8560 kWh (stan na 13.10.2020 r.).

https://jbenergia.pl/wp-content/uploads/2020/10/Cukiernia-Szot-2019-rok-produkcja-600x1100.png
https://jbenergia.pl/wp-content/uploads/2020/10/Cukiernia-Szot-2020-rok-uzyski-600x1100.png

Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.

Wyślij zapytanie
    Polecane wpisy na blogu