Energy Technika w Kędzierzynie-Koźlu

Klient: Energy Technika Sp. z o.o. w Kędzierzynie Koźlu (województwo opolskie)

Wielkość instalacji: 10 kWp

Panele Fotowoltaiczne: Bruk-Bet Solar BEM 320 Wp

Falownik: Growatt

Energy Technika Sp. z o.o. w Kędzierzynie- Koźlu to firma dostarczająca przemysłowi rozwiązań takich jak termoizolacje, armatura, czy też wały elastyczne, przepustnice i klapy dławiące. Dla sektora przemysłowego przygotowanych zostało w Energy Technika wiele rozwiązań, które mają za zadanie zoptymalizować pracę przedsiębiorstw. 

Ze względu na profil prowadzonej działalności Energy Technika charakteryzuje się wysokim zużyciem prądu, które utrzymuje się na stałym poziomie bez względu na porę roku. Dodatkowe zapotrzebowanie energetyczne wynika również z eksploatacji zamontowanej w firmie pompy ciepła, której zadaniem jest ogrzanie budynków wchodzących w skład spółki. Wnikliwe przeanalizowane dostępnych informacji oraz przeprowadzenie audytu fotowoltaicznego pozwoliło nam stworzyć dla Energy Technika projekt instalacji fotowoltaicznej o mocy 10 kWp. Taka moc instalacji fotowoltaicznej pozwala nie tylko na pokrycie aktualnego zapotrzebowania energetycznego firmy, ale również ochroni przedsiębiorstwo przed podwyżkami cen prądu w przyszłości.

Zamontuj instalację fotowoltaiczną na Twojej firmie z JB Energia!

Zastosowane komponenty - instalacja fotowoltaiczna w firmie Energy Technika

Instalację fotowoltaiczną o mocy 10 kWp wykonaliśmy z użyciem paneli fotowoltaicznych Bruk-Bet Solar Bem 320 Wp. Jako uzupełnienie wybrany został inwerter (falownik) marki Growatt, którego jedną z zalet jest możliwość monitorowania uzysków energetycznych, dzięki dedykowanej inwerterowi aplikacji mobilnej Growatt. Inwerter został zamontowany w pobliżu rozdzielni. Wybór produkowanych w Polsce paneli fotowoltaicznych podyktowany był zarówno ich wysoką jakością, jak i bliskością fabryki (Tarnów) oraz serwisu.

Membrana na dachu Energy Technika

Ze względu na występujące w firmie warunki architektoniczne podjęta została decyzja o zamontowaniu paneli fotowoltaicznych na wyższym z budynków Energy Technika. Zastana konstrukcja dachu (stropodach i membrana) umożliwiała zastosowanie systemu montażowego znanego jako tzw. konstrukcja balastowa. Wybór tego systemu umożliwia montaż instalacji fotowoltaicznej bez ingerencji w poszycie dachu. Dodatkowo zastosowane zostały obciążenia bloczkami betonowymi oraz specjalne wiatrochrony, których zadaniem jest zabezpieczenie instalacji przed upadkiem w czasie silnego wiatru.

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej?

Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.

Wyślij zapytanie
    Polecane wpisy na blogu