Fotowoltaika to trend, który staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Instalacje fotowoltaiczne pojawiają się już nie tylko w większych miastach, ale również pomniejszych miejscowościach, a także wsiach. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że chętniej niż kiedyś poszukujemy alternatywnych źródeł energii. Jednym z nich, lecz jeszcze zbyt nikle rozpowszechnionym jest fotowoltaika!

Dlaczego się tak dzieje? Co stoi na przeszkodzie ku niezależności energetycznej? Czy fotowoltaika posiada również „drugą twarz”, która powoduje, że nie jest w Polsce tak chętnie wybierana jak np. w Niemczech? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym dzisiejszym artykule.

Osoby stawiające na fotowoltaikę, zazwyczaj jako pierwszą przeszkodę (często według nich nie do pokonania)  wymieniają zakład energetyczny. Krążące w społeczeństwie legendy na temat braku przyłącza do sieci, czy też przedłużania się formalnych procedur,  często zniechęcają potencjalnych kupców.


Sprawdź ofertę instalacji fotowoltaicznych firmy JB Energia


Przyłączenie fotowoltaiki do sieci? Czy zakład energetyczny ma prawo bezsensownie przedłużać procedurę?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, każda prawidłowo zamontowana instalacja fotowoltaiczna powinna zostać bezzwłocznie podłączona do sieci energetycznej. Po dokonaniu tejże procedury, właściciel instalacji fotowoltaicznej zyskuje niezależność energetyczną, która bezpośrednio przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Prawidłowo dobrana i zamontowana instalacja fotowoltaiczna jest małą elektrownią, dzięki której promieniowanie słoneczne przekształcane jest w prąd. Wytworzoną energię elektryczną można oczywiście wykorzystać samodzielnie oraz istnieje również możliwość jej odsprzedaży zakładowi energetycznemu.

Dzięki fotowoltaice masz więc szansę obniżyć swoje rachunki za prąd, jak i dodatkowo zarobić pieniądze. Czas zwrotu inwestycji jest bardzo różny, jednak zazwyczaj po kilku latach, instalacja zaczyna sama na siebie „zarabiać” oraz przynosić zysk!

Fotowoltaika to przyszłość!

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna może pracować nawet 25-35 lat! Wysokiej jakości panele (na których pracuje m.in. nasza firma JB Energia) zapewniają produkcję prądu przez ponad 2 dekady. Fotowoltaika to inwestycja długoletnia, która nie tylko przynosi zyski, ale nie wymaga również dodatkowych nakładów finansowych. Zainteresowany montażem? Zapraszamy do kontaktu!
    Latest posts by Maciej Spałek (see all)