Fotowoltaika Kolbuszowa

Coś, co do niedawna wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Parlament Europejski przyjął projekt przepisów, który zakłada, że od 2028 roku wszystkie nowe budynki mają być zeroemisyjne. W praktyce oznacza to, że stawiając obiekt budowlany, już niedługo będzie trzeba wyposażyć go w ekologiczne źródło ciepła oraz instalację fotowoltaiczną. Niniejsza decyzja wyznacza kierunek kolejnych zmian w prawie krajowym i europejskim. Postępujące zmiany klimatyczne wymagają pilnej ingerencji w obszary najbardziej emisyjne tj. w transport i budownictwo. Potwierdzają to też słowa Pani Minister Klimatu i Środowiska, która wspomniała, że do 2030 roku w Polsce ma powstać 27 gigawatów zainstalowanej mocy w panelach PV! Dlaczego fotowoltaikę w Kolbuszowej warto zamontować już teraz?

Zobacz nasze wybrane realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w Kolbuszowej to odpowiedź na rosnące ceny prądu

Prezes URE podczas 15. Forum Gospodarczego TIME w Warszawie stwierdził, żetrudno oczekiwać, że wrócimy do tak niskich cen energii, jakie były jeszcze dwa lata temu”. Gospodarstwa domowe płacą obecnie ponad 25% więcej niż na początku drugiej dekady XXI wieku. Problemy mają też przedsiębiorcy, dla których rachunki wzrosły często o 400%! Badanie EY pn. „Firmy wobec rosnących cen energii” pokazuje, że aż 80% podmiotów gospodarczych przerzuca rosnące koszty na odbiorców końcowych. To dodatkowo wpływa na malejącą siłę nabywcza Polaków. Co w tej sytuacji zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest fotowoltaika w Kolbuszowej.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Fotowoltaika w Kolbuszowej – jak to działa?

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają produkować prąd z promieniowania słonecznego. Południe Polski, w tym przede wszystkim okolice Rzeszowa, charakteryzują się największym w Polsce poziomem nasłonecznienia. Dzięki temu fotowoltaika w Kolbuszowej jest w stanie produkować więcej niż takie same zestawy montowane w Wałbrzychu, Zielonej Górze czy Gdańsku. Proces konwersji promieniowania na prąd zmienny odbywa się automatycznie. Wszystkie urządzenia są tak skonfigurowane, aby działać bezobsługowo. Decydując się na montaż instalacji PV, otrzymujemy:

 • Kompletną elektrownię złożoną z modułów PV, falownika, konstrukcji montażowej, zabezpieczeń oraz przewodów.
 • Urządzenia o długiej żywotności (nawet do 30 lat!).
 • Zestaw, który nie wymaga podejmowania żadnych czynności przez użytkownika.
 • Możliwość podglądania pracy instalacji fotowoltaicznej poprzez aplikację lub przeglądarkę.
 • Skuteczne narzędzie do obniżenia rachunków za prąd.

Fotowoltaika w Kolbuszowej – kto może skorzystać?

Instalację fotowoltaiczną można zamontować w domach jedno i wielorodzinnych, na budynku firmowym czy przy gospodarstwie rolnym. Elektrownia PV nie musi zostać umieszczona na dachu. Jeśli ten znajduje się w złym stanie technicznym lub jest zacieniany przez drzewa czy lukarny, warto zdecydować się na wykorzystanie dostępnego gruntu czy wiaty. Produkcja energii ze słońca jest darmowa, dzięki czemu inwestując w fotowoltaikę w Kolbuszowej:

 • oszczędzamy,
 • dbamy o jakość środowiska,
 • poprawiamy wizerunek firmy,
 • obniżamy ślad węglowy,
 • uniezależniamy się od kolejnych podwyżek cen prądu.

Fotowoltaika z magazynem energii w Kolbuszowej – dlaczego warto ją rozważyć?

Magazyny energii są używane na całym świecie od wielu lat. Jeszcze pięć lat temu były tak drogie, że ich kupno zupełnie się nie opłacało. Stopa zwrotu z inwestycji była dłuższa niż żywotność urządzenia. Wraz z postępem technologicznym i włączeniem baterii na listę produktów dotowanych w największych programach, rozpoczął się trend na fotowoltaikę z magazynem energii w Kolbuszowej. Od 2022 roku znacząca część nowych montażów zawiera już dodatkowe akumulatory do przechowania nadwyżek prądu. Jakie są korzyści z tego rozwiązania?

 • Zwiększenie poziomu autokonsumpcji, który dodatkowo obniża rachunki za prąd.
 • Możliwość używania urządzeń elektrycznych nocami, bez konieczności poboru energii z sieci.
 • Fotowoltaika z magazynem energii  to także zabezpieczenie przed awariami sieci oraz przerwami w dostawie energii elektrycznej.

Instalacja fotowoltaiczna w Kolbuszowej – skąd wiedzieć, co kupić?

Z fotowoltaiką w Kolbuszowej jest trochę jak z zakupem szafy. Inwestując w zestaw lepszej jakości i wiarygodnego montera mamy pewność, że wszystkie zawiasy działają płynnie, drzwi przesuwają się bezszelestnie, a szuflady nie uginają się pod wpływem ciężkości. Chcąc jednak oszczędzić, możemy otrzymać produkt wadliwy, wykonany z niskiej jakości sklejki, zagrażający przygnieceniem. Żeby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji warto zatem:

 • Sprawdzić opinie o instalatorze.
 • Zweryfikować jego realizacje w terenie.
 • Podpytać o proponowane urządzenia (wskazane, aby moduły znajdowały się na liście Bloomberg Tier 1, falowniki w zestawieniu rekomendowanym przez OSD, a zabezpieczenia w sprzedaży dużych polskich hurtowni elektrycznych).
 • Poprosić o przedstawienie uprawnień monterów.
 • Rozpoznać możliwość instalacji fotowoltaiki z magazynem energii.

JB Energia działa na rynku od wielu lat. Realizacje firmy można sprawdzić zarówno w samej Kolbuszowej, jak i okolicznych miejscowościach i gminach. Do kompleksowej budowy instalacji PV wykorzystywane są wyłącznie towary renomowanych producentów o długich gwarancjach. Montaż z JB Energia to gwarancja bezpieczeństwa i kompleksowości obsługi. W celu umówienia bezpłatnego audytu zadzwoń lub wyślij zapytanie.

Szukasz firmy, która wykona dla Ciebie montaż instalacji fotowoltaicznej w Kolbuszowej?

Wyślij zapytanie
  FAQ - często zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki w Kolbuszowej

  Na co warto postawić: fotowoltaika czy solary?

  Różnica między panelami fotowoltaicznymi a kolektorami słonecznymi jest zasadnicza. Pierwszy zestaw pozwala produkować prąd, drugi z kolei zmienia promieniowanie słoneczne w energię cieplną. Warto zauważyć, że fotowoltaika jest bardziej uniwersalna, gdyż wygenerowany prąd może posłużyć do zasilenia pompy ciepła lub innego typu ogrzewania elektrycznego.

  Czy montaż paneli słonecznych jest zawsze opłacalny?

  Montaż fotowoltaiki nie zawsze ma sens. Przeciwskazaniem do wykonania instalacji są duże zacienienie oraz bardzo zły stan dachu. W większości przypadków istnieje możliwość znalezienia alternatywnej lokalizacji dla nowej mikroelektrowni (np. na gruncie).

  Czy wielkość instalacji fotowoltaicznej powinna odpowiadać bieżącemu zużyciu?

  Moc fotowoltaiki powinna być dostosowana do trzech parametrów:

  ·        Bieżącego zużycia w gospodarstwie domowym.

  ·        Dostępnej powierzchni do montażu.

  ·        Planowanych zmian w wykorzystaniu urządzeń elektrycznych (np. pompa ciepła)

  Ile waży panel fotowoltaiczny?

  Na rynku dostępne są moduły o różnych rozmiarach. Ich waga mieści się w przedziale 19-28 kilogramów.