Fotowoltaika Przeworsk

Przeworsk to niespełna 15-tysięczne miasto położone w województwie podkarpackim. Jak wskazują wyniki raportu z badania ankietowego przeprowadzonego na cele opracowania „Strategii Rozwoju Gminy Przeworsk do 2030 roku”, ponad 58% respondentów uznaje życie w tym miejscu za udane lub bardzo udane. Mieszkańcy doceniają poziom bezpieczeństwa, dostępność infrastruktury sportowej, ofertę kulturalno-rozrywkową czy poziom oświaty. Jednocześnie wskazują na problemy, do których należą: deficyt miejsc pracy oraz stan dróg i chodników. Co dziesiąty oceniający wskazuje także na konieczność poprawy środowiska naturalnego. Wyniki te jasno wskazują, że jest to dobre miejsce do życia, należy jednak tak ukierunkować rozwój, aby zniwelować słabe strony gminy, do których należą zanieczyszczenia powietrza przez spalanie śmieci oraz brak miejsc pracy korelujący z ‘drogim życiem’. Powyższe jest szczególnie silnie odczuwalne właśnie dzisiaj, gdy wysoka inflacja oraz rekordowe ceny prądu znacząco obciążyły budżety gospodarstw domowych, firm i gospodarstw rolnych. Pomocą może być fotowoltaika.

W kwietniu 2023 roku odnotowaliśmy kolejny rekord produkcji energii z paneli słonecznych. Ponad 8375 MWh to o 25% więcej niż we wrześniu 2022 roku (6710 MWh). Pan Przemysław Brzywcy, dyrektor Pionu Segmentu Biznesowego firmy Corab komentuje ten wynik w następujący sposób, „dzisiaj na runku mamy 1,2 miliona prosumentów podłączonych do sieci i na pewno w ciągu dwóch najbliższych lat ta liczba wzrośnie do 2 milionów”. Skąd taka teza? Czy fotowoltaika w Przeworsku będzie się dalej rozwijać?

Zobacz nasze wybrane realizacje

Instalacje fotowoltaiczne w Przeworsku – tanio, ekologicznie, bezpiecznie

Firma SolarEdge, jeden z wiodących światowych producentów inwerterów, zrealizowała badania na temat postaw wobec inwestycji w OZE. Jak się okazuje, Polacy wydają swoje oszczędności na montaż fotowoltaiki w Przeworsku, Katowicach, Szczecinie, Białymstoku czy Łodzi z kilku istotnych powodów. Należą do nich:

 • Przyjazność środowisku – 38% wskazań.
 • Oszczędność pieniędzy – 30% wskazań.
 • Korzyści dla zdrowia (brak generowania hałasu, brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery) – 26%.
 • Niezależność od podwyżek cen prądu – 23%.
 • Postrzeganie OZE jako nieskończonego źródła energii – 21,9%.
 • Bezpieczeństwo energetyczne – 21,4%.

Powyższe dane dowodzą, że świadomość społeczna dotycząca odnawialnych źródeł energii znacząco wzrosła w ostatnich latach. Efektem jest zamontowanych ponad 1,2 miliona elektrowni prosumenckich, w tym także kilkaset systemów fotowoltaicznych w Przeworsku i kilka tysięcy w całym powiecie.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Instalacje fotowoltaiczne z magazynem energii w Przeworsku – o co w tym chodzi?

Tradycyjna instalacja fotowoltaiczna składa się z:

 • Modułów PV.
 • Inwertera
 • Konstrukcji wsporczej.
 • Okablowania solarnego.
 • Zabezpieczeń.
 • Elementów uziemiających.

W przypadku dużych zacienień bądź skomplikowanej budowy dachu, fotowoltaika może być dodatkowo wyposażona w optymalizatory mocy. Taki zestaw zapewnia bezpieczną i efektywną produkcję prądu. Dzięki wprowadzeniu nowego systemu rozliczeń, konsumenci prądu uzyskali także możliwość generowania dodatkowych oszczędności, poprzez wykorzystanie urządzeń do podnoszenia poziomu autokonsumpcji. Na czym to polega i dlaczego warto mieć swój własny magazyn energii?

Fotowoltaika z magazynem energii w Przeworsku – więcej korzyści

Autokonsumpcja to nic innego, jak zużywanie wyprodukowanej energii na bieżące potrzeby. Strumień prądu nie trafia wtedy do sieci, dzięki czemu gospodarstwo domowe, firma lub rolnik zachowuje 100% uzysków dla siebie. W przeciętnym obiekcie poziom autokonsumpcji wynosi około 30%. Pozostała energia jest sprzedawana do zakładu energetycznego, a następnie odkupowana w godzinach nocnych czy podczas zimy. Prosument traci na takiej formie obrotu energią. Właśnie dlatego tak ważne jest maksymalizowanie poziomu autokonsumpcji, np. poprzez zakup systemu zarzadzania lub baterii akumulujących.

Fotowoltaika z magazynem energii w Przeworsku pozwalają przechować wyprodukowaną wiązkę prądu na czas, gdy z uwagi na brak promieniowania słonecznego, elektrownia PV znajduje się w stanie spoczynku. Dodatkową zaletą urządzeń magazynujących jest uniezależnienie się od awarii sieci, co jest szczególnie ważne w przypadku klienta biznesowego. Koszty unieruchomienia linii technologicznych i ich późniejszego rozruchu są bardzo wysokie. Montaż instalacji fotowoltaicznej w Przeworsku z magazynem energii mogą pomóc we wdrożeniu strategii energetycznej zakładu przemysłowego, firmy spożywczej czy centrum handlowego.

Fotowoltaika Przeworsk – jak kupić, żeby nie przepłacić?

Z panelami fotowoltaicznymi w Przeworsku jest podobnie, jak z małą butelką wody mineralnej. Kupując półlitrowy pojemnik w sieciówce, zapłacimy złotówkę. Podobnej pojemności butelka nabywana w kiosku, będzie kosztować już 5 złotych. Gdy pragnienie złapie nas w restauracji, nie pozostanie nic innego, jak wydać 10 złotych. Wszystkie te wody są podobne, choć może zdarzyć się i tak, że produkt dostępny w restauracji przeleżał rok na półce, przez co obecnie jest wybrakowany.

Decydując się na zakup fotowoltaiki, warto zdawać sobie sprawę, że nie zawsze reklamowana w telewizji marka czy najdroższe wykonanie, są jednoznaczne z fachowością i profesjonalizmem. Jak zatem odróżnić rzetelnego wykonawcę od zwykłego sprzedawcy fotowoltaiki? Przygotowaliśmy pięć porad, które pozwolą ocenić wiarygodność oferty:

 • Komponenty renomowanych producentów o dużej wydajności
 • Długie gwarancje – co najmniej 12 lat na moduły fotowoltaiczne i 10 lat na falownik.
 • Kompetentna kadra (badanie kwalifikacji monterów).
 • Kompleksowa obsługa (od audytu, aż do pozyskania dofinansowania i dotacji) na najwyższym poziomie.
 • Dobre opinie na rynku (poświadczone referencjami).

Właśnie takimi cechami wyróżnia się fotowoltaika oferowana przez JB Energia. Firma działa na rynku od wielu lat i może pochwalić się setkami realizacji. Od małych instalacji przydomowych dla osób prywatnych, po większe elektrownie zlokalizowane na dachach firm.

W sposób kompleksowych podchodzimy do wykonania montażu systemów PV. Naszą pracę można podzielić na kilka etapów:

1) Bezpłatny audyt fotowoltaiczny, w czasie którego nasz przedstawiciel oceni  Państwa zapotrzebowanie energii elektrycznej oraz przeanalizuje rachunki za prąd

2) Dobierze odpowiednią moc instalacji oraz jej umieszczenie tak, żeby praca paneli generowała jak największą produkcję energii elektrycznej. Najlepsze osiągi będą miały instalacje nakierowane na południe. Instalacje w orientacji wschód i zachód będą miały gorszą produkcję. Biorąc jednak pod uwagę nowy system rozliczeniowy oraz fakt, że od 1 lipca 2024 zostanie wprowadzona stawka godzinowa, warto również rozważyć ten sposób umiejscowienia paneli fotowoltaicznych do domu.

3) Oszacuje koszt instalacji. Cena fotowoltaiki różni się, w zależności od wyboru producentów komponentów tj. modułów i inwertera. Wpływ na ostateczną kwotę ma również rodzaj pokrycia dachu oraz długość trasy kablowej DC i AC.

4) Zajmie się w Państwa imieniu dokumentacją do zakładu energetycznego złoży za Państwa wniosek o dotację w programie Mój Prąd

Wykonujemy również dla naszych Klientów montaże pomp ciepła. W celu umówienia bezpłatnego audytu zachęcamy do skontaktowania się z naszymi Ekspertami.

Postaw na zespół JB Energia, który wykonuje montaże fotowoltaiki w Przeworsku i okolicy

JB Energia to firma specjalizująca się w fotowoltaice. To także zespół inżynierów, który jest w stanie dostarczyć najwyższej jakości instalacje fotowoltaiczne. Specjaliści ci mają doświadczenie zarówno w komercyjnych, jak i domowych instalacjach słonecznych.

JB Energia wykonuje profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w Przeworsku i okolicy!

Wyślij zapytanie
  FAQ - Sprawdź, jakie sią najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki w Przeworsku

  Czy fotowoltaika dla firm się opłaca?

  W ostatnich latach w Polsce obserwujemy dynamiczny wzrost cen prądu. Najbardziej tracą na tym przedsiębiorcy, którzy znajdują się poza rynkiem regulowanym. Oferowane im ceny są często trzykrotnie wyższe niż te z taryfy G. W związku z tym, montaż paneli fotowoltaicznych w Przeworsku na gruncie lub budynku firmowym, jest bardzo opłacalny i zalecany, jako metoda zwiększenia pozycji konkurencyjnej.

  Jakiej wielkości instalacje są dotowane z Mojego Prądu?

  Mój Prąd do jeden z programów dotujących montaż OZE. Jest on przeznaczony dla osób fizycznych, chcących zamontować panele fotowoltaiczne z magazynem energii. Moc elektrowni PV powinna mieścić się w przedziale 2-10 kWp.

  Dlaczego falownik wyłącza się w nocy?

  Moduły PV nie produkują prądu po zmierzchu, zatem inwerter wyłącza się w nocy. W ten sposób fotowoltaika nie zużywa energii, którą musiałaby pobrać z sieci.

  Czy istnieje optymalny kąt nachylenia paneli słonecznych?

  Dobór komponentów oraz odpowiednie zaprojektowana instalacja PV to zadania firmy instalacyjnej. Zgodnie z najlepszą praktyką, w celu maksymalizowania korzyści z energii słonecznej zaleca się nachylenie paneli PV pod kątem 35 stopni.