Fotowoltaika Leżajsk

Prąd w Polsce wyraźnie zdrożał w ciągu ostatnich lat. W 2015 roku za jedną kilowatogodzinę płaciliśmy przeciętnie 0,5048 złotego. Ta sama jednostka osiem lat później kosztuje już między 0,94 a 1,03 złotego. I to mimo wdrożenia programu zamrożania cen energii elektrycznej. Dwukrotny wzrost wydatków, w połączeniu z postępującą elektronizacją życia sprawia, że siła nabywcza Polaków stale maleje. Niestety prognozy na kolejne lata nie napawają optymizmem. Polska musi dostosować się do wymogów Pakietu Gotowi na 55, który wymaga między innymi zwiększenia udziału OZE w miksie energetycznym kraju. Wysokie nakłady na modernizację infrastruktury energetycznej przekształcą się w kolejne parapodatki i opłaty wyszczególniane na fakturach od zakładów energetycznych. Najlepszym sposobem na ucieczkę od nadchodzących podwyżek jest montaż fotowoltaiki w Leżajsku.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Fotowoltaika w Leżajsku – optymalne warunki do produkcji

Budowa instalacji fotowoltaicznej to inwestycja o wysokiej stopie zwrotu. Położone w województwie podkarpackim miasto cechuje się wyjątkowo sprzyjającymi warunkami do produkcji prądu z promieniowania. Przeciętne nasłonecznienie w regionie wynosi ponad 1100 kWh/m2 i jest większe od średniej ogólnokrajowej o około 10%. Efektywność pracy w okresach zimowych zwiększa także przynależność do drugiej strefy śniegowej. Dzięki temu pokrywa na modułach zalega krócej, a produkcja może trwać nawet przy niskich temperaturach na zewnątrz. Bezpieczeństwo montażu paneli fotowoltaicznych w Leżajsku jest zapewnione również poprzez położenie w I strefie wiatru. Miasto i okoliczne wsie znajdują się około 180 metrów nad poziomem morza. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia modułów poprzez upadające drzewa czy przenoszone z miejsca na miejsce kamienie jest znikome.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Instalacje fotowoltaiczne w Leżajsku – opłacalność na najwyższym poziomie

Południowa Polska, a w szczególności okolice Rzeszowa, to idealne miejsce do budowy elektrowni słonecznej. Odpowiednio zaprojektowana fotowoltaika jest w stanie zapewnić większe uzyski, niż analogiczne zestawy w Warszawie, Olsztynie czy Poznaniu. W ciągu 30 lat żywotności urządzeń o mocy 10 kWp mówimy tu o różnicy rzędu blisko 25 tysięcy kilowatogodzin! Podstawą osiągania tak dobrych rezultatów jest optymalna decyzja dotycząca podzespołów oraz miejsca montażu. Podczas jej podejmowania warto kierować się kilkoma istotnymi zaleceniami:

 • Instalacja fotowoltaiczna w Leżajsku nie powinna być zacieniana przez drzewa, sąsiednie budynku, lukarny, kominy czy inne przeszkody.
 • Najlepsze rezultaty osiąga się podczas ekspozycji na południe, ale tylko nieznacznie mniej prądu generują elektrownie wschód-zachód.
 • Panele słoneczne nie powinny się przegrzewać, dlatego niezbędne jest pozostawienie przestrzeni na wentylację.
 • Fotowoltaika w Leżajsku powinna być wykonana z wysokiej jakości komponentów (panele fotowoltaiczne z listy Blommberg Tier 1, falowniki znajdujące się na liście urządzeń akceptowanych przez Operatorów Systemu Dystrybucyjnego (OSD), przewody renomowanych firm, zabezpieczenia o wysokim stopniu ochrony).

Fotowoltaika z magazynem energii w Leżajsku – dodatkowe urządzenia

Nie jest tajemnicą, że stan infrastruktury energetycznej w Polsce odbiega od europejskich standardów. Ponad 50% linii napowietrznych była zakładana w latach 80. XX wieku. Co trzecia stacja elektroenergetyczna i co piąty transformator pamięta jeszcze czasy PRL. Powszechnie stosowane układy nie są w stanie zapewnić wystarczających rezerw w godzinach szczytowych. Wszystko to sprawia, że w celu maksymalizowania korzyści z OZE dobrze wyposażyć swoją instalację PV w baterie akumulacyjne. Fotowoltaika z magazynem energii pozwala:

 • zmaksymalizować wykorzystanie wyprodukowanej energii,
 • uzyskać niezależność energetyczną także w godzinach nocnych (gdy instalacja nie działa),
 • zapewnić ciągłość dostaw energii elektrycznej, także w czasie awarii sieci,
 • uniknąć negatywnych skutków przeciążeń sieci,
 • zwiększyć poziom autokonsumpcji.

Fotowoltaika z magazynem energii w Leżajsku przyczynia się do uzyskania jeszcze większych oszczędności z montażu paneli słonecznych. Działanie tego typu jest także wspierane przez liczne dotacje, dzięki którym można obniżyć początkową inwestycję o kilkadziesiąt procent.

Fotowoltaika w Leżajsku – jak rozpocząć oszczędzanie?

Każdy mieszkaniec województwa podkarpackiego może już dziś rozpocząć oszczędzanie na rachunkach za prąd. Montaż fotowoltaiki w Leżajsku odbywa się w dowolnym miesiącu roku. Decyzji nie warto jednak odkładać na przyszłość, gdyż w ten sposób:

 • dłużej płacimy za prąd zakładowi energetycznemu,
 • akceptujemy rosnące razem z inflacją ceny podzespołów,
 • zapłacimy więcej za montaż (koszty pracy również rosną),
 • możemy przegapić dofinansowania z programów przeznaczonych dla gospodarstw domowych, rolników i przedsiębiorców.

W celu umówienia bezpłatnego audytu zapraszamy do kontaktu z doradcami energetycznymi JB Energia. Instalacje firmy można znaleźć w wielu miejscowościach południowej Polski, w tym w Gminie Leżajsk. Wykonawca oferuje kompleksową obsługę, włącznie z pozyskaniem dotacji, preferencyjnego finansowania oraz zgłoszeniem mikroinstalacji do OSD.

Postaw na sprawdzony zespół pasjonatów od firmy JB Energia

JB Energia to firma specjalizująca się w fotowoltaice. JB Energia to profesjonalna firma, która świadczy kompleksowe usługi montażu paneli fotowoltaicznych i oferuje produkty najlepszej jakości w przystępnych cenach. Jest to firma z zespołem inżynierów posiadających doświadczenie w dziedzinie energetyki słonecznej. Są zobowiązani do dostarczania swoim klientom produktów i usług najwyższej jakości.

JB Energia wykonuje profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej w Leżajsku i okolicy!

Wyślij zapytanie
  FAQ - Sprawdź, jakie sią najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki w Leżajsku

  Ile trwa montaż instalacji fotowoltaicznej?

  Czas budowy instalacji fotowoltaicznej zależy przede wszystkim od miejsca montażu, pokrycia dachu oraz wielkości zestawu. Najpopularniejsze instalacje domowe o mocy około 10 kWp zajmują doświadczonej ekipie około 1-3 dni roboczych. Stworzenie mikroelektrowni firmowej lub zlokalizowanej przy gospodarstwie rolnym może zająć nawet tydzień.

  Czy panele fotowoltaiczne wymagają bieżącej kontroli?

  Nie. Oddając mikroinstalację PV do użytkowania, właściciel nie musi martwić się o jej pracę.

  Gdzie mogę sprawdzić uzyski z fotowoltaiki?

  Firma instalatorska po wykonanej pracy dokonuje połączenia falownika z internetem. Dzięki temu zabiegowi użytkownik może śledzić bieżące wyniki z pracy instalacji w specjalnej aplikacji lub poprzez przeglądarkę.

  Co się dzieje, gdy produkcja z fotowoltaiki jest mniejsza niż moje zapotrzebowanie?

  Instalacja fotowoltaiczna pracuje wtedy, gdy na moduły docierają promienie słoneczne. W nocy czy podczas dni pochmurnych uzyski nie zaspokajają bieżącego zapotrzebowania. Do zasilenia urządzeń wykorzystywana jest energia z sieci (którą użytkownik kupuje zgonie z cennikiem sprzedawcy) lub prąd znajdujący się w magazynie energii. Jeśli zapotrzebowanie znacząco przekracza bieżącą produkcję, warto rozważyć rozbudowę fotowoltaiki w Leżajsku.

  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.