Fotowoltaika Sanok

W herbie Sanoku, około 40-tysięcznego miasta położonego w województwie podkarpackim, widnieją: Michał Archanioł zwyciężający nad demonem, herb Sforzów oraz biały orzeł z koroną, symbolizujący więzy z Rzeczpospolitą. W tej jednej grafice zawarto metaforyczny obraz współczesnego miasta – miejsca o bogatej historii, przestrzeni kreatywnej, terytorium otwartego na nowoczesne rozwiązania. Mieszkańcy miasta cenią otaczający ich krajobraz, dlatego kładą silny nacisk na rozwój wszelkich technologii zbliżających człowieka do natury. Jedną z nich jest fotowoltaika w Sanoku. Budowa instalacji PV pozwala zmniejszyć emisyjność gospodarki, poprawia klimat oraz sprawia, że życie przyszłych pokoleń będzie pozbawione toksycznych substancji unoszących się w powietrzu.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Fotowoltaika w Sanoku dla przedsiębiorców

Z taniego i ekologicznego prądu coraz chętniej korzystają też przedsiębiorcy. Ich sytuacja jest jeszcze trudniejsza, gdyż rynek energetyczny dla biznesu nie podlega regulacji URE. Taryfy oferowane na rynku przedsiębiorstw są zdecydowanie wyższe niż te dla gospodarstw domowych. W ciągu ostatnich dwóch lat podwyżki cen prądu przyczyniły się do bankructwa wielu firm. Te, które pozostały, aby dalej funkcjonować, muszą znaleźć sposób na równoważenie budżetu. Do tej pory odbywało się to kosztem odbiorców końcowych i cen, jakie musieli płacić za zakup danego dobra. Coraz więcej przedsiębiorstw znajduje inną drogę ekspansji rynkowej. Inwestycja w fotowoltaikę pozwala skutecznie konkurować ceną. Finansowanie budowy elektrowni odbywa się z wykorzystaniem kapitału własnego lub leasingu.

Do innych zalet firmowej instalacji fotowoltaicznej należą:

 • Uniezależnienie się od kolejnych podwyżek.
 • Poprawa wizerunku firmy, jako marki stawiającej na ekologiczne rozwiązania.
 • W przypadku montażu paneli fotowoltaicznych z magazynem energii w Sanoku – ograniczenie ryzyka przestojów linii technologicznych wywołanych awariami sieci.
 • Budowanie międzynarodowych relacji biznesowych, gdzie kluczowym parametrem pozostaje niewielki ślad węglowy organizacji i produktu.
 • Podniesienie wartości nieruchomości.
 • Możliwość generowania zysków (w przypadku budowy instalacji PV o mocy wyższej, niż wskazuje na to zapotrzebowanie jednostki).

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Fotowoltaika w Sanoku dla gospodarstw domowych

W tym momencie nieco ponad 15% gospodarstw domowych w Sanoku ma zamontowaną instalację fotowoltaiczną. Polacy chętnie inwestują swoje środki z odnawialne źródła energii, bo są one przyjazne dla środowiska, bezobsługowe, a przede wszystkim pozwalają realnie oszczędzać. Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że domowe instalacje PV są alternatywą dla prądu pobieranego z sieci. Produkcja odbywa się w dni słoneczne, które trafiają się zarówno latem i wiosną, jak i jesienią oraz zimą. Dzięki falownikowi, nazywanemu sercem elektrowni PV, wytworzona wiązka energii dostaje się do sieci energetycznej domu jednorodzinnego. Ten zielony prąd zasila płytę indukcyjną, pompę ciepła, żelazko, komputery, oświetlenie czy dowolne inne urządzenie elektryczne podczas jego codziennej pracy. Jeśli w danym momencie produkcja przekracza zapotrzebowanie, nadwyżka energii jest sprzedawana do zakładu energetycznego. Uzyskane w ten sposób środki zasilają depozyt prosumencki i mogą być wykorzystywane do zakupu prądu niezbędnego w godzinach nocnych czy podczas pochmurnych dni. Odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Sanok powala ograniczyć rozrachunki z dostawcą prądu niemal do zera.

Fotowoltaika w Sanoku dla gospodarstw rolnych

Według badań „Przestaw się na eko – szukaj Euroliścia” aż 30% Polaków przywiązuje wagę do jakości wynikającej ze sposobu wytwarzania produktów (25%), lokalnego ich pochodzenia (30%), a także walorów smakowych (31%) oraz pozytywnego wpływu na środowisko naturalne (89%). Jesteśmy w stanie zapłacić więcej i chętnie przywiązujemy się do marek dbających o ekologiczny wymiar dóbr. Ten trend zauważają też rolnicy. W ich uprawach i hodowlach coraz częściej stosuje się naturalne nawozy, organiczny pokarm, środki ochrony czy urządzenia do produkcji energii. Montaż paneli fotowoltaicznych w Sanoku wspierają niskoemisyjną gospodarkę poprzez zasilanie szklarni, maszyn rolniczych, oświetlenia, systemów ogrzewania i wielu innych urządzeń, które są niezbędne do uprawy roślin oraz hodowli zwierząt. Własna energia elektryczna obniża koszty produkcji, zmniejsza ślad węglowy, przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności w całym powiecie, jak i województwie.

Instalacje fotowoltaiczne z magazynem energii w Sanoku - gdzie znaleźć wykonawcę?

Instalacji paneli słonecznych jest już całkiem sporo. Jedne z nich wybudowano z urządzeń renomowanych producentów, inne są budżetowymi wersjami, których żywotność pozostaje niewiadomą. Część ma niezbędne zabezpieczenia, inne są ich pozbawione, co naraża użytkownika na szereg niebezpieczeństw. Skąd wiedzieć, która firma oferuje jakość i zgodność z normami prawa?

JB Energia to firma świadcząca kompleksowe usługi z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze rolników, firm i gospodarstw domowych. Wykonaniem projektu każdej instalacji fotowoltaicznej zajmuje się inżynier z odpowiednimi kompetencjami. Kompleksowego montażu wykonują osoby z certyfikatami OZE lub SEP. Za pomoc w uzyskaniu dofinansowania z Mojego Prądu, Agroenergii, Czystego Powietrza lub Energii Plus odpowiadają pracownicy biurowi, doskonale znający regulaminy oraz zwyczaje regionalnych decydentów. Dzięki takiemu układowi, klienci JB Energia mają pewność, że wybudowana fotowoltaika będzie bezpieczna, tania i efektywna w użytkowaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nie czekaj i umów się na darmowy audyt już dziś! Otrzymasz od ekspertów JB Energia ofertę skrojoną na Twoje potrzeby. Wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Wykonamy też za Ciebie szereg niezbędnych formalności związanych z programem Mój Prąd.

Wybierz JB Energia do wykonania montażu Twoich paneli fotowoltaicznych

Faktem jest, że energetyka znajduje się w jednym z najbardziej transformacyjnych okresów w historii. Stało się bardziej złożone i konkurencyjne niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego musimy znaleźć wysokiej jakości rozwiązania, które pomogą nam przezwyciężyć te wyzwania. JB Energia to firma zapewniająca najwyższą jakość usług. Posiadają doświadczony zespół i sprawdzone komponenty. Dzięki profesjonalizmowi, pasji i wysokiej jakości obsługi są w stanie zapewnić najlepszą obsługę klienta w branży.

JB Energia wykonuje montaż instalacji fotowoltaicznej w Sanoku i okolicy!

Wyślij zapytanie
  FAQ - Sprawdź, jakie sią najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

  Czy fotowoltaika produkuje, gdy na modułach leży śnieg?

  Pokrywa śnieżna wpływa na produkcję prądu z modułów słonecznych. W przypadku niewielkiej warstwy, produkcja zmniejsza się (mniej promieniowania słonecznego dochodzi). Im jest ona grubsza, tym większe prawdopodobieństwo, że systemy fotowoltaiczne czasowo przestanie działać. Wszystko wróci do normy po odśnieżeniu paneli lub samoistnym topnieniu.

  Czy fotowoltaika w nowym systemie rozliczeń nadal się opłaca?

  Opłacalność produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych nadal stoi na bardzo wysokim poziomie. Przy zakupie magazynu energii lub maksymalizowaniu poziomu autokonsumpcji, może być nawet większa, niż miało to miejsce w systemie net metering. Skorzystanie z programu dofinansowania również znacznie skróci okres zwrotu z inwestycji.

  W jakim terminie od montażu instalacja PV z magazynami energii zacznie działać?

  Montaż instalacji fotowoltaicznej w Sanoku z magazynem energii włącza się po wymianie licznika na dwukierunkowy. Ta czynność następuje w terminie maksymalnie 30 dni od dnia złożenia wniosku o przyłączenie mikroinstalacji do sieci.

  Czy magazyn energii jest lepszym rozwiązaniem niż oddawanie energii do sieci?

  Opłacalność montażu fotowoltaiki zależy w dużej mierze od poziomu autokonsumpcji. W typowym gospodarstwie domowym wynosi on około 30%. Odpowiednie zaprogramowanie urządzeń może zwiększyć go do 40-50%. Dzięki magazynowi energii wskaźnik rośnie do nawet 90%! Dodatkowo system magazynowania energii stanowi awaryjne źródło zasilania w przypadku usterek lub uszkodzenia publicznej sieci elektroenergetycznej. Zyskasz również oszczędności na rachunkach za prąd. Nadmiar wyprodukowanej energii przechowywany jest w akumulatorach, którą możesz póżniej wykorzystać.

  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.