Centrum Ogrodnicze w Zawierciu

Klient: Centrum Ogrodnicze Daglezja w Zawierciu (województwo śląskie)

Wielkość instalacji: 50 kWp

Panele Fotowoltaiczne: Bruk-Bet Solar BEM 310 Wp

Falownik: Growatt 50 K MAX

Daglezja Centrum Ogrodnicze to lider sektora ogrodniczego na terenie Zawiercia i okolic. Firma oferuje swoim klientom nie tylko sprzęt, elementy wykończeniowe oraz rośliny, ale także usługi takie jak projektowanie i tworzenie ogrodów. 

Firma Daglezja Centrum Ogrodnicze charakteryzuje się wysokim zużyciem energii elektrycznej. Na całkowite zapotrzebowanie Daglezji składają hala wystawowa, pomieszczenia biurowe oraz kawiarnia. W związku z profilem prowadzonej działalności w Centrum Ogrodniczym Daglezja mamy do czynienia z tzw. ciągłym poborem energii, który związany jest m.in. z oświetleniem ekspozycji, utrzymywaniem odpowiednich warunków dla prezentowanych roślin oraz pracą serwisu urządzeń ogrodniczych. W czasie godzin otwarcia (8-20) zapotrzebowanie jeszcze bardziej wzrasta ze względu na pracę kawiarni, systemu kasowego oraz sektora biurowego. Razem z Właścicielami Centrum Ogrodniczego Daglezja chcieliśmy osiągnąć nie tylko obniżenie aktualnych rachunków za prąd, ale również zabezpieczyć firmę przed kolejnymi, często gwałtownymi podwyżkami cen energii elektrycznej. Po przeprowadzeniu audytu fotowoltaicznego zaproponowaliśmy instalację fotowoltaiczną o wielkości 50 kWp - projekt został przyjęty, w związku z czym mogliśmy zabrać się do pracy.

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie?

Zastosowane komponenty na instalacji fotowoltaicznej w Centrum Ogrodniczym Daglezja

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kWp została wykonana z użyciem produkowanych w Polsce paneli fotowoltaicznych Bruk-Bet Solar BEM 310 Wp. Wybór paneli fotowoltaicznych podyktowany był nie tylko ich wysoką jakością, ale również bliskością serwisu (fabryka Bruk-Bet Solar znajduje się w Tarnowie). Pracę instalacji uzupełnia falownik (inwerter) Growatt 50 K MAX z 6 wejściami MPPT. Jego zaletą oprócz wysokiej wydajności jest także możliwość monitorowania uzysków z instalacji fotowoltaicznej za pomocą aplikacji mobilnej Growatt.

Umiejscowienie Paneli Fotowoltaicznych na dachu Centrum Ogrodniczego Daglezja

Po przeprowadzeniu dokładnych oględzin zdecydowaliśmy się na umiejscowienie paneli fotowoltaicznych na dwóch budynkach wchodzących w skład Centrum Ogrodniczego Daglezja. Ich pokrycie to płyta warstwowa bardzo charakterystyczna dla tego typu hal i magazynów.  Lokalizacja budynków pozwoliła nam na zorientowanie paneli fotowoltaicznych w kierunku południowym, dzięki czemu mieliśmy pewność, że instalacja będzie działała efektywnie. Montaż instalacji fotowoltaicznej w Centrum Ogrodniczym Daglezja w Zawierciu pozwolił nam na pomoc w obniżeniu rachunków za prąd, ale także zwiększeniu ekologii działań Centrum. Największą nagrodą, która mogła nas za to spotkać okazał się wybór naszej firmy również w przypadku instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu prywatnego domu Właścicieli Daglezji.

Opinie JB Energia

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej?

Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.

Wyślij zapytanie
    Polecane wpisy na blogu