Fotowoltaika Kęty

Chcesz zainwestować w odnawialne źródła energii w Kętach? Fotowoltaika jest skrojona na miarę Twoich potrzeb! Jej utrzymanie nie generuje wielu obowiązków oraz kosztów, za to pozwala na widoczne oszczędności w domowym lub firmowym budżecie. Panele fotowoltaiczne, zamontowane na dachu lub gruncie w Kętach, pochłaniają promieniowanie słoneczne i przekształcają je w potrzebny w gniazdkach prąd.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Fotowoltaika - kompleksowe wsparcie firmy JB Energia dla inwestorów z Kęt

Fotowoltaika, którą montujemy u inwestorów z Kęt, to nowoczesny system, dzięki któremu możesz stać się niezależny energetycznie i uniknąć podwyżek cen prądu. W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą:

 • zamontowane na dachu lub gruncie moduły fotowoltaiczne, które pochłaniają promienie słoneczne,
 • inwerter, odpowiedzialny za przekształcenie prądu stałego na zmienny,
 • okablowanie.

Fotowoltaika produkuje prąd przez cały rok - również w okresie zimowym, a nawet w dni pochmurne - wówczas wykorzystuje promieniowanie rozproszone. Klienci mogą zdecydować się na moduły fotowoltaiczne on-grid, połączone z siecią energetyczną, lub off-grid, gromadzące energię w specjalnych akumulatorach.

Kompleksowy montaż paneli fotowoltaicznych w Kętach

Jak ma to miejsce w przypadku każdej większej ingerencji w budynek, jego właściciele muszą mierzyć się z koniecznością podejmowania wielu wyborów oraz zastanawiania się nad słusznością każdej decyzji. W przypadku zakupu instalacji fotowoltaicznej od JB Energia wszystkie najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane etapy całego procesu przechodzą na nas. W cenie paneli oferujemy naszym klientom przeprowadzenie szczegółowego audytu, który, co istotne, odbywa się na miejscu wyznaczonym przez inwestora. Nie polegamy jedynie na zdjęciach satelitarnych, ponieważ nie oddają one w pełni rzeczywistych warunków budynku i okalającego go terenu.

Podczas audytu zwracamy uwagę na krzywiznę dachu, ułożenie budynku względem stron świata, a także zajmujemy się obliczeniem mocy i zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego lub firmy, ilości paneli oraz miejsca, w którym zostaną one zamontowane. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować maksymalne korzyści z instalacji paneli oraz zwiększyć ilość produkowanego prądu.

Inwestorzy mogą liczyć również na dostarczenie im paneli najwyższej klasy, pochodzących od renomowanych polskich producentów. Zakup materiałów od lokalnych firm umożliwia skrócenie czasu oczekiwania na sprzęt bez pójścia na kompromis w zakresie trwałości i jakości poszczególnych elementów instalacji fotowoltaicznej. Po zakończeniu montażu przeprowadzana jest dodatkowa kontrola mająca zweryfikować poprawność wykonanej instalacji. W koszt pełnej usługi wchodzi również odciążenie inwestora w kwestii dokumentacji. Mieszkańcy Kęt nie muszą samodzielnie informować zakładu energetycznego o założeniu paneli oraz uzyskują pełne wsparcie podczas wypełniania wniosków o dofinansowania.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Dlaczego warto zakładać fotowoltaikę w Kętach?

Wbrew pozorom fotowoltaika doskonale sprawdzi się również w zmiennym polskim klimacie. Choć energia wytwarzana jest dzięki oddziaływaniu słońca, panele mogą dostarczać prąd również podczas pochmurnych i zimnych miesięcy. Instalacja fotowoltaiczna w Kętach dostępna jest bowiem w dwóch wersjach, które zapewniają dopływ energii bez względu na warunki atmosferyczne. Tzw. moduły on-grid łączą się z siecią energetyczną, natomiast w przypadku modułów off-grid, właściciele instalacji mogą magazynować wszelką nadprodukcję prądu we w specjalnych akumulatorach, niezależnych od ogólnej sieci.

Decyzja o przejściu z tradycyjnych źródeł energii na fotowoltaikę w Kętach to początek wielu pozytywnych zmian. Najbardziej zauważalną poprawę z pewnością wygenerują rachunki. Koszt produkcji energii z promieniowania słonecznego jest niezwykle korzystny w porównaniu z węglem i gazem. Cena prądu wytworzonego przez panele jest również wolna od zmian cen energii na rynku.

Efektywne panele fotowoltaiczne dla zainteresowanych z Kęt

Fotowoltaika to świetne rozwiązanie dla firm, gospodarstw domowych oraz rolnych z Kęt. Moduły działają efektywnie przez wiele lat, znacząco obniżając wysokość rachunków za prąd. Są także ekologiczne, ponieważ ograniczają emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Szukasz firmy, która wykona dla Ciebie instalację fotowoltaiczną w Kętach?

Wyślij zapytanie
  Fotowoltaika Kęty – ekologia w nowoczesnym wydaniu

  Wspieranie ekologicznych rozwiązań jest niezwykle istotne z punktu widzenia środowiskowego. Warto wiedzieć, że istnieją metody pozyskiwania energii całkowicie bezpieczne dla natury. Doskonałym tego przykładem jest fotowoltaika, którą jako JB Energia instalujemy między innymi w miejscowości Kęty na terenie małopolski. Współpracę z klientem rozpoczynamy od przeprowadzenia audytu, aby w ten sposób określić energetyczne zapotrzebowanie domu. Następnie możemy dobrać odpowiednie panele o optymalnej mocy. Fotowoltaika Kęty skutecznie wspiera środowisko oraz finanse domowników poprzez generowanie ogromnych oszczędności każdego dnia. W ten prosty sposób wykorzystasz promienie słoneczne, aby cieszyć się niższymi rachunkami za prąd.

  Odnawialne źródło energii dla firm i rolników – panele fotowoltaiczne Kęty

  Oferowane przez JB Energia panele fotowoltaiczne Kęty są doskonałą propozycją nie tylko dla domów, ale również budynków firmowych oraz gospodarstw rolniczych. Również i w tym przypadku mamy do czynienia z niewyobrażalnymi oszczędnościami – należy jedynie dobrać odpowiednią instalację, która sprosta Twoim potrzebom. Panele fotowoltaiczne Kęty dla firm i gospodarstw wykorzystujących maszyny elektryczne odnawialne źródło energii jest w stanie znacznie ograniczyć koszty dotyczące amortyzacji tych urządzeń. W wielu przypadkach to także redukcja wydatków na produkcję. Instalacja paneli fotowoltaicznych Kęty to atrakcyjne rozwiązanie dla sklepów, punktów usługowych, a także zakładów przemysłowych.

  Niezawodne instalacje fotowoltaiczne Kęty

  Klienci indywidualni oraz biznesowi niejednokrotnie zastanawiają się, kiedy dokładnie instalacje fotowoltaiczne Kęty przynoszą zwrot. Zwykle inwestycja zaczyna generować bezpośrednie oszczędności po około 6-9 latach. Jest to więc rozwiązanie długofalowe, jednak gwarantujące ogromne korzyści finansowe, nawet w przypadku stosunkowo niewielkiego zużycia energii elektrycznej. Aby zadowolić wszystkich klientów, w JB Energia proponujemy instalacje fotowoltaiczne w miejscowości Kęty, które zostały opracowane przez sprawdzone marki. To panele objęte wieloletnią gwarancją, charakteryzujące się wysoką wydajnością.

  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.