Fotowoltaika Miechów

Mieszkańcom Miechowa, którzy dotkliwie odczuwają wzrost cen prądu, polecamy panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika w Miechowie to nowoczesna technologia, która umożliwia pozyskiwanie prądu z promieniowania słonecznego. Zamontowane na dachu lub gruncie moduły słoneczne pochłaniają promieniowanie, które przekształcane jest na prąd zmienny. Dzięki temu Twoje rachunki za energię elektryczną będą znacznie niższe. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego inwestycja w fotowoltaikę w Miechowie jest opłacalna.

Korzystne ustawodawstwo w służbie fotowoltaiki w Miechowie

Latem fotowoltaika wyprodukuje znacznie więcej energii, niż jesteśmy w stanie wykorzystać. Dlatego też Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii zakłada, że osoby prywatne, rolnicy oraz przedsiębiorcy mogą magazynować nadmiar wytworzonej energii w sieci energetycznej.

Gdy instalacje fotowoltaiczne są nieco mniej wydajne, na przykład zimą, ze względu na mniejsze promieniowanie i krótsze dni, istnieje możliwość odebrania wcześniej wyprodukowanego prądu. W ten sposób fotowoltaika ogranicza nasze wydatki przez cały rok.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Jak działa fotowoltaika w Miechowie?

Fotowoltaika to technologia, która pozwala na przemianę energii słonecznej w elektryczną za pomocą ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa te składają się z warstw krzemu, które są pokryte specjalnymi warstwami materiałów, takich jak selen, tellur i inne.

Gdy foton, czyli cząstka światła, uderza w ogniwo fotowoltaiczne, wywołuje reakcję chemiczną, która prowadzi do wytworzenia prądu elektrycznego stałego. Urządzenie, zwane inwerterem lub falownikiem, zamienia prąd stały na zmienny, czyli taki, z jakiego korzysta się na co dzień.

Dzięki temu możesz energią ze słońca zasilać wszystkie urządzenia elektryczne, jakie masz w domu. Prąd uzyskany w ten sposób może być zużywany na bieżąco lub gromadzony w magazynach energii. Nadwyżkę prądu może też odkupić od Ciebie sprzedawca, a wartość transakcji pomniejsza Twoje rachunki za energię elektryczną.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Czy fotowoltaika w Miechowie się opłaca?

Jeśli zastanawiasz się, czy montaż paneli fotowoltaicznych w Miechowie to opłacalna inwestycja, przeanalizuj rachunki za prąd na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jak zapewne zauważysz, ceny prądu rosną dynamicznie, co ma druzgocący wpływ na domowy budżet.

Wobec ciągle rosnących opłat za energię elektryczną możliwość wytwarzania prądu przy użyciu „domowej elektrowni” jest atrakcyjną alternatywą i przyczynia się na dłuższą metę do zaoszczędzenia pieniędzy.

Zależy to jednak od kilku czynników, takich jak:

 • lokalizacja paneli,
 • wielkość instalacji fotowoltaicznej,
 • koszty energii elektrycznej oraz wiele innych.

Stwierdzono, że opłacalny jest montaż paneli na dachu skierowanym na wschód, południe i zachód, a nachylenie dachu nie ma większego znaczenia. Niewskazana jest natomiast instalacja na dachu o ekspozycji północnej.

Jeśli natomiast znajdujesz się w tej niefortunnej sytuacji, jeszcze nie wszystko stracone. Możesz rozważyć montaż paneli na gruncie. Jest to również dobre rozwiązanie w przypadku, gdy stan dachu czy jego niewystarczająca nośność nie pozwala na bezpieczne zamontowanie na nim elementów takich jak panele.

Dotacje na zakup instalacji fotowoltaicznej

Mimo że inwestycja w fotowoltaikę w Miechowie może wydawać się sporym wydatkiem, warto pamiętać, że od kilku lat istnieje możliwość uzyskania dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd”. Ostatnia, czwarta edycja programu umożliwiała uzyskanie zwrotu nawet do 26 tysięcy złotych. Program skierowany był do osób prywatnych, które zdecydowały się na zakup nowej instalacji fotowoltaicznej, magazynów energii oraz systemów zarządzania energią.

Dotacja „Czyste powietrze” to z kolei szansa na obniżenie ceny instalacji o kilka (5-9) tysięcy złotych. Możesz również skorzystać z odliczenia z podatku rocznego, w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Możesz odliczyć do 18% wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 9540 zł. Ulgę możesz rozliczać do wyczerpania kwoty, przez kolejnych sześć lat.

Warto wspomnieć, że czas działania instalacji fotowoltaicznej w Miechowie szacuje się na około 20-25 lat. Zatem nawet bez jakichkolwiek ulg i dotacji zarobi na siebie i z biegiem czasu będzie przynosić zyski.

JB Energia – partner biznesowy na miarę współczesności

Ocena możliwości montażowych dachu, projekt instalacji fotowoltaicznej i jej montaż oraz zgłoszenie do zakładu energetycznego – takie usługi oferuje firma JB Energia swoim klientom. Jeśli chcesz ubiegać się o dofinansowanie fotowoltaiki w Miechowie, daj nam o tym znać, a pomożemy w skompletowaniu dokumentów. Zapraszamy do kontaktu!

Wyślij zapytanie
  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.