Fotowoltaika Myślenice

Rachunki za prąd pochłaniają sporą dużą część Twojego domowego budżetu lub firmowych przychodów? Fotowoltaika w Myślenicach to rozwiązanie pozwalające na obniżenie kosztów energii elektrycznej.

Firma JB Energia:

 • oferuje kompleksowy projekt oraz fachowy montaż instalacji fotowoltaicznej w Myślenicach dla klientów prywatnych oraz instytucjonalnych,
 • zgłasza instalację do zakładu energetycznego w imieniu inwestorów,
 • pomaga składać wnioski o dofinansowanie fotowoltaiki.

Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego warto podjąć z nami współpracę w zakresie zakupu instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika w Myślenicach – technologia dostosowana do potrzeb domu

Proponowane przez JB Energia rozwiązania, pozwalające na uzyskanie taniego prądu ze słońca, to rozwiązanie idealne dla każdego domu. Korzystanie z odnawialnego źródła energii wspiera nie tylko ekologię, ale również finanse domowników poprzez redukcję rachunków za prąd.

Współpracując z JB Energia, masz pewność, że moc instalacji będzie optymalnie dobrana zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem. Dzięki temu fotowoltaika w Myślenicach zapewni dostateczną ilość produkowanej energii, a inwestycja zwróci się w jak najkrótszym czasie. Montaż może być przeprowadzony na dachu lub w gruncie na stelażach. Skontaktuj się z nami, a wyjaśnimy wszystkie kwestie oraz odpowiemy na ewentualne pytania.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę w Myślenicach od JB Energia?

Naszym klientom proponujemy wyłącznie instalacje fotowoltaiczne wyprodukowane przez renomowanych producentów. To sprzęt zapewniający wysoką wydajność podczas użytkowania oraz bezawaryjną pracę.

Panele zawsze objęte są gwarancją, co potwierdza niezawodność i wysoką jakość. Zawsze dobieramy instalacje fotowoltaiczne w taki sposób, aby inwestycja była korzystna finansowo dla klienta. Najczęściej zwrot wydanych środków następuje po 6-9 latach.

Instalacja fotowoltaiczna – rozwiązanie dla firm i rolników

Panele fotowoltaiczne w Myślenicach to korzystne rozwiązanie nie tylko dla domu, lecz także firm oraz rolników. Korzystanie z odnawialnego źródła energii pozwala uniezależnić się od rosnących cen prądu i przy okazji wesprzeć naturalne środowisko.

W JB Energia oferujemy kompleksowe usługi dla przedsiębiorstw oraz rolników – dobieramy jak najwydajniejszą instalację, a następnie przeprowadzamy montaż wyposażenia. Z takiego rozwiązania powszechnie korzystają sklepy, zakłady produkcyjne, a także punkty usługowe.

Panele fotowoltaiczne pozostają równie atrakcyjną propozycją dla dużych i małych gospodarstw rolniczych. Warto pamiętać, że instalacje osiągające moc nie większą niż 50 kW mogą być montowane bez pozwolenia na budowę.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Jak zbudowana jest instalacja fotowoltaiczna?

Przed podjęciem decyzji o zakupie fotowoltaiki w Myślenicach sprawdź, z jakich elementów składa się kompletna i funkcjonująca instalacja.

 1. Najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny element to ustawione pod kątem, prostokątne panele, jednak nie jest to jedyny komponent. Składają się z kilku warstw: ogniwa monokrystaliczne połączone metalowymi przewodami, szkło hartowane, folia. Ich zadanie to pochłanianie energii słonecznej i przekształcenie w energię elektryczną.
 2. Inwerter, czyli falownik – jest to urządzenie, które przekształca prąd stały wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne na prąd zmienny, który może być używany w domu. Ma on zazwyczaj wielkość walizki, montowany jest na ścianie, a do niego podłącza się panele. Dostępne są również mikroinwertery, montowane osobno, pod każdym panelem.
 3. Konstrukcja montażowa – to szkielet ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej lub aluminium, dzięki któremu panele fotowoltaiczne będą stabilnie zamocowane na dachu lub na gruncie. Dzięki temu burza czy silne wiatry nie będą w stanie uszkodzić modułów, wyrywając ich z podłoża. System mocowania instalacji powinien być bezpieczny dla dachu.
 4. Magazyn energii, czyli akumulator. Nie jest elementem obowiązkowym – bez niego fotowoltaika w Myślenicach będzie również działać, jak należy. Zadaniem magazynu energii jest umożliwienie korzystania z prądu w sytuacji, gdy nie jest on na bieżąco produkowany, na przykład w nocy. Może zapewnić zasilanie awaryjne w sytuacji, kiedy w sieci nie ma prądu.

Warto również wspomnieć o okablowaniu i rozdzielnicach, które służą do połączenia wszystkich elementów instalacji fotowoltaicznej ze sobą oraz z siecią elektryczną w domu.

Fotowoltaika w Myślenicach – ekologiczna i wydajna przez kilkadziesiąt lat!

Czy wiesz, że fotowoltaika zamontowana w latach 80. wciąż działa? Najstarszy panel fotowoltaiczny ma aż 60 lat! Co więcej, badania wskazują, że obecnie produkowane moduły słoneczne będą pracować 40-50 lat, co sprawia, że inwestycja w fotowoltaikę z pewnością się zwróci i pozwoli Ci zarabiać. W jaki sposób?

Panele fotowoltaiczne zbudowane z krzemu pochłaniają padające na nie promieniowanie, a następnie produkują prąd stały. Do jego przekształcenia na prąd zmienny wykorzystywany w sieci stosuje się inwerter (falownik). Po podłączeniu do sieci energetycznej, w razie potrzeby następuje automatyczne pobranie prądu z zakładu energetycznego. Mimo to fotowoltaika w Myślenicach jest źródłem nawet 90% potrzebnej energii w gospodarstwie domowym. Jeśli chcesz w nią zainwestować, zapraszamy do kontaktu.

Wyślij zapytanie
  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.