Fotowoltaika Sucha Beskidzka

Fotowoltaika w Suchej Beskidzkiej to możliwość obniżenia kosztów energii elektrycznej dla domu, gospodarstwa rolnego i firmy. Instalacja fotowoltaiczna latami efektywnie produkuje energię elektryczną z darmowego promieniowania słonecznego, docierającego do ziemi każdego dnia.

Specjaliści firmy JB Energia proponują klientom z Suchej Beskidzkiej kompleksowe wsparcie w procesie inwestycji. Przyjeżdżamy na miejsce realizacji, wykonujemy kosztorys oraz projekt instalacji. Zapewniamy montaż paneli fotowoltaicznych oraz zgłaszamy instalację do zakładu energetycznego.

Jeśli zastanawiasz się, czy fotowoltaika w Suchej Beskidzkiej nadal się opłaca, nasza odpowiedź brzmi – tak. Zmiana przepisów, w tym sposobu rozliczania nadwyżek wyprodukowanej energii, może budzić wątpliwości co do opłacalności inwestycji. Z drugiej strony drastyczny wzrost ceny energii elektrycznej to zmora przedsiębiorców, a zmiany dotkliwie odczuwają również osoby prywatne. Przeczytaj, dlaczego warto zainwestować w prywatną wytwórnię energii elektrycznej ze słońca.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Czy inwestycja w fotowoltaikę nadal się opłaca?

 1. Za instalację fotowoltaiczną w Suchej Beskidzkiej płacisz raz, a korzystasz przez około 25 lat. Jak podają źródła, prawidłowo dobrana do zużycia prądu wielkość instalacji zapewnia zwrot poniesionych kosztów maksymalnie po kilkunastu latach, a w przypadku firm z dużą autokonsumpcją – po 5-7 latach.
 2. Energia elektryczna ze słońca wytwarzana jest przy minimalnych kosztach eksploatacji. Zatem w porównaniu z tradycyjnym zakupem prądu przynosi oszczędności od pierwszych chwil działania instalacji.
 3. Nie ma ryzyka, że nawet bardzo duża liczba instalacji spowoduje wyczerpanie tego źródła elektryczności. Ograniczony dostęp do dóbr niezbędnych dla codziennego życia powoduje zazwyczaj wzrost ich ceny. W przypadku słońca ryzyko takiego scenariusza jest znikome.
 4. Posiadając prywatną fabrykę prądu, uniezależniasz się od coraz większych podwyżek cen elektryczności. Prognozy odnośnie ceny prądu ze źródeł konwencjonalnych nie napawają optymizmem, a znaczące obniżki cen nie są przewidywane. Prawidłowo dobrana fotowoltaika w Suchej Beskidzkiej powoduje, że pobór prądu z sieci, czyli zakup od operatora po niekorzystnych cenach rynkowych, jest minimalny.
 5. Obecnie najbardziej opłacalne jest bieżące zużywanie wyprodukowanej przez ogniwa energii elektrycznej. Większa autokonsumpcja to szybszy zwrot zainwestowanych środków. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Aby zwiększyć autokonsumpcję, można zdecydować się na ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła.
 6. Zwiększenie opłacalności fotowoltaiki w Suchej Beskidzkiej w kolejnych latach można uzyskać poprzez zakup i instalację magazynów energii. Korzyścią z ich posiadania będzie możliwość korzystania z prądu nawet w przypadku awarii sieci elektrycznej.

Niezależnie od zmian w przepisach, jakie zostały ostatnio wprowadzone, nie budzi wątpliwości fakt, że przyszłością energetyki są odnawialne źródła energii. Dostęp do węgla czy gazu utrudniony jest przez takie czynniki jak wojna, dostęp do złoży, skończone zasoby paliw kopalnych czy kwestie związane z uciążliwością ich wydobycia dla środowiska naturalnego. Zatem odpowiedź na pytanie, czy fotowoltaika w Suchej Beskidzkiej się opłaca, jest tylko jedna — oczywiście, że tak!

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

JB Energia – Twój partner przy inwestycji w ekologiczną fotowoltaikę w Suchej Beskidzkiej

Chcesz dowiedzieć się, czy w Twoim przypadku fotowoltaika w Suchej Beskidzkiej może być zamontowana na dachu domu? Zależy Ci na rzetelnej wycenie instalacji? Zgłoś się do nas!

Działamy profesjonalnie i szybko, a na montaż paneli fotowoltaicznych w naszej firmie nie będziesz czekał miesiącami. Dzięki współpracy z polskimi producentami modułów słonecznych czas realizacji jest krótki.

Jak działa fotowoltaika? Zamontowane na dachu ogniwa fotowoltaiczne, połączone w moduły, pochłaniają promieniowanie i następnie wytwarzają prąd stały. Ten, za pomocą inwertera, zostaje przekształcony na prąd zmienny. Instalacja podłączona jest do sieci energetycznej, dzięki czemu przesyłanie energii i korzystanie z niej jest bezobsługowe.

Fotowoltaika w Suchej Beskidzkiej jest znakomitym rozwiązaniem dla środowiska, gdyż nie generuje zagrożenia dla wód, gleb, roślin i zwierząt. Zainwestuj w nią i Ty!

Wyślij zapytanie
  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.