Fotowoltaika Proszowice

Tania i ekologiczna – taka jest energia, którą pozwala wyprodukować fotowoltaika w Proszowicach, czyli technologia pozwalająca wytwarzać prąd z promieniowania słonecznego. Jeśli chcesz zainwestować w odnawialne źródła energii, zgłoś się do nas! Firma JB Energia oferuje kompleksowe wsparcie w procesie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznej. Dobieramy urządzenia o odpowiedniej mocy, oceniamy możliwości montażowe, instalujemy i pomagamy sfinalizować formalności. Zapraszamy do kontaktu.

Fotowoltaika w Proszowicach – antidotum na wysokie ceny

Rosnące ceny sprawiają, że zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy oraz rolnicy zaczynają poszukiwać rozwiązań w zakresie zwiększenia dochodów lub zmniejszenia kosztów działalności czy życia. To samo tyczy się niezbędnej dla wszystkich energii elektrycznej, której cena w ostatnim czasie dynamicznie wzrasta. Niestety prognozy nie są optymistyczne, należy zatem szukać rozwiązań. Jednym z nich może być inwestycja w fotowoltaikę w Proszowicach.

Instalacja pozwalająca na czerpanie prądu ze słońca to niemały wydatek początkowy, jednak na przestrzeni lat inwestycja ta jest opłacalna. Osoby prywatne mogą skorzystać z dotacji bądź ulg podatkowych. Jednak nie tylko gospodarstwa domowe zyskają – energia słoneczna opłaca się również przedsiębiorstwom i rolnikom. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Fotowoltaika w Proszowicach dla firm

Pozyskiwanie energii ze słońca jest tym bardziej opłacalne, im droższa jest cena prądu. Rachunki wystawiane firmom są wyższe. Wynika to z dodatkowych opłat, takich jak opłata mocowa. Może również wiązać się z brakiem rządowych programów osłonowych, kierowanych głównie do gospodarstw domowych.

Energia elektryczna wytwarzana przez firmowe instalacje fotowoltaiczne będzie pokrywała do 100% zapotrzebowania, ponieważ większość przedsiębiorstw pracuje w systemie dziennym. Mają zatem wyższą autokonsumpcję. W sytuacji wysokich cen energii pozyskiwanej od operatora, czyli w sposób standardowy, inwestycja w fotowoltaikę w Proszowicach przez firmę zwróci się nawet w ciągu 5-7 lat.

Fotowoltaika w Proszowicach dla rolników

Posiadanie własnej wytwórni prądu opłacalne jest również dla rolników. Podobnie jak w przypadku przedsiębiorstw, zużycie prądu w ciągu dnia jest wysokie, zatem energia elektryczna wytworzona wtedy będzie pokrywała zapotrzebowanie w całości.

Dodatkowo rolnicy mają możliwość zmniejszenia wysokości podatku rolnego, dzięki skorzystaniu z ulgi inwestycyjnej. Mogą również skorzystać z adresowanych dla nich dotacji. Są też posiadaczami często rozległych gruntów oraz zadaszonych budynków, nie mają zatem problemu z miejscem na instalację paneli fotowoltaicznych nawet o dużej mocy.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Fotowoltaika w Proszowicach to szereg korzyści!

Dlaczego fotowoltaika to jedno z najlepszych rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii? Głównie dzięki dobrej jakości modułom fotowoltaiczne, które:

 • pracują efektywnie nawet przez kilkadziesiąt lat,
 • wytwarzając energię, nie zanieczyszczają gleby, wód i ograniczają emisję CO2 do atmosfery,
 • produkują prąd przez cały rok, nawet zimą i w pochmurne dni,
 • odpowiednio zamontowane, są łatwe do utrzymania w czystości,
 • zapewniają tani prąd w domu, gospodarstwie rolnym czy firmie,
 • można je podłączyć do sieci energetycznej i stać się prosumentem, czyli jednoczesnym producentem i odbiorcą energii.

Kompleksowe wsparcie firmy JB Energia dla klientów z Proszowic

Aby w 100% usatysfakcjonować naszych klientów, oferujemy audyt fotowoltaiczny, montaż paneli fotowoltaicznych w Proszowicach, a także wsparcie przy wypełnianiu formalności. Pomagamy ubiegać się o dofinansowanie, a także zgłaszamy instalację do zakładu energetycznego. Zapraszamy do kontaktu!

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w Proszowicach?

Wyślij zapytanie
  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.