Fotowoltaika Wadowice

Wykorzystaj energię odnawialną, stawiając na panele fotowoltaiczne! Fotowoltaika w Wadowicach to skuteczny sposób na zadbanie o grubość własnego portfela oraz o los naszej planety. Panele mogą być zamontowane na dachu albo na gruncie, zatem niemal każdy właściciel domu jednorodzinnego (i nie tylko) znajdzie dla nich miejsce.

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej w Wadowicach, możesz produkować prąd na własne potrzeby, uniezależniając się od rosnących cen energii, wykorzystując do tego darmowe promieniowanie słoneczne.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Dlaczego cena prądu rośnie?

Opłaty za prąd rosną i jest to zależne od kilku czynników. Warto pamiętać, że polska energetyka oparta jest głównie na węglu, a zatem wzrost jego ceny będzie determinował wzrost cen energii elektrycznej.

Inwestycja w prywatną elektrownię opartą na odnawialnym źródle energii, jakim jest słońce, pozwoli uniezależnić się od paliw konwencjonalnych i nieodnawialnych oraz powstrzymać rosnące ceny prądu. Firma JB Energia pomaga inwestorom na każdym etapie realizacji – od doboru komponentów, po montaż instalacji fotowoltaiki w Wadowicach oraz jej zgłoszenie do zakładu energetycznego.

Wśród przyczyn wzrostu cen węgla należy wymienić cztery główne.

 1. Malejąca ilość surowca dostępnego do sprzedaży. Węgla, który w naszym kraju jest głównym surowcem energetycznym, jest coraz mniej. Wynika to z wdrożonych działań, mających na celu oszczędność surowca. Jest jednak na niego spory popyt, zatem ceny rosną.
 2. Wzrost cen innych źródeł energii. Wojna w Ukrainie znacząco ograniczyła dostępność gazu, kupowanego niegdyś z Rosji. Cena tego paliwa rosła jeszcze przed agresją na Ukrainę. W związku z tym zaczęto szukać alternatywy, którą stał się węgiel. Stąd wzrost popytu (i ceny) na ten surowiec.
 3. Niski kurs złotego. Zakup surowców z zagranicy wiąże się z koniecznością zapłaty w walucie obcej. Z powodu osłabienia złotówki, za euro czy dolary musimy zapłacić więcej. Zakup węgla kosztuje więcej, zatem po wyższej cenie jest również sprzedawany.
 4. Wzrost ceny węgla na giełdzie. Kurczące się zasoby, zaburzenie dostaw spowodowane pandemią koronawirusa oraz agresją na Ukrainę spowodowały wzrost cen węgla.

Niezależnie od powyższego, coraz mniej opłaca się wydobywać węgiel. Ma to związek z ogółem działań, zmierzających do obniżenia emisji gazów cieplarnianych, a także czynnikami takimi jak wzrost kosztów wydobycia. Można zatem stwierdzić, że przyszłość należy do odnawialnych źródeł energii. Wniosek? Im droższa energia elektryczna z tradycyjnych źródeł, tym bardziej opłacalna jest inwestycja w fotowoltaikę w Wadowicach.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Oszczędzaj na rachunkach za prąd niezależnie od pogody

Obawiasz się, że w Polsce jest zbyt małe nasłonecznienie, by fotowoltaika w Wadowicach była opłacalna? Niepotrzebnie! Wśród krajów europejskich, w dziedzinie wytwarzania energii ze słońca przodują Niemcy, które charakteryzują się podobnymi warunkami nasłonecznienia jak Polska. Nasz kraj ma zatem wystarczające warunki, aby efektywnie zamieniać energię światła na elektryczną.

Co jednak w pochmurne dni oraz zimą – czy w tym czasie tracimy? Wcale nie, ponieważ latem fotowoltaika w Wadowicach generuje więcej energii, niż jesteśmy w stanie wykorzystać, a jej nadmiar jest akumulowany w zakładzie energetycznym. Dlatego też zimą możemy z niego z powodzeniem skorzystać.

Czy fotowoltaika to dobra alternatywa dla węgla?

Fotowoltaika w Wadowicach może być opłacalna w wielu przypadkach, w zależności od lokalnych warunków i indywidualnych okoliczności. Wśród czynników wpływających na opłacalność instalacji fotowoltaicznej wymienić można:

 • intensywność nasłonecznienia w danej lokalizacji,
 • koszty instalacji i urządzeń,
 • możliwości finansowania i dostępność dotacji,
 • koszty energii elektrycznej w danej lokalizacji,
 • długość okresu amortyzacji.

Polska jest krajem z dobrymi warunkami do instalowania paneli fotowoltaicznych. W naszym kraju nasłonecznienie jest zwykle wystarczające do pozyskiwania energii ze słońca. W ciągu roku Polska otrzymuje średnio około 1000-1200 kWh/m² rocznie.

Warto też wspomnieć, że fotowoltaika jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów w Polsce i prognozuje się, że trend ten będzie się utrzymywał. Co więcej, pojawiają się coraz nowsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają na uzyskanie większej efektywności energetycznej, co przyczyni się do rosnącej opłacalności inwestycji.

Jeśli myślisz o zainstalowaniu fotowoltaiki w Wadowicach, dokładnie przeanalizuj wszystkie koszty i korzyści, a także skonsultuj się z profesjonalistą z naszej firmy, który pomoże Ci przeanalizować warunki i pomóc zdecydować, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Gwarantujemy, że oferowane przez nas systemy są niemal bezawaryjne i ekologiczne, a inwestycja zwróci się szybciej, niż myślisz. Zapraszamy do kontaktu!

Wyślij zapytanie
  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.