Fotowoltaika Będzin

Zamontowana na dachu lub gruncie fotowoltaika w Będzinie i okolicach to skuteczny sposób, by uniezależnić się od rosnących cen prądu. Możesz to zrobić z naszą pomocą – specjaliści z firmy JB Energia oferują:

 • ocenę możliwości montażowych na dachu lub gruncie,
 • audyt fotowoltaiczny, oceniający roczne zapotrzebowanie energetyczne w domu, firmie lub gospodarstwie rolnym,
 • polskie panele fotowoltaiczne,
 • efektywny montaż fotowoltaiki,
 • pomoc przy ubieganiu się o dofinansowanie,
 • zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Fotowoltaika – wsparcie dla środowiska i… Twojego portfela

Czy wiesz, że fotowoltaika w domu jednorodzinnym w Będzinie w województwie śląskim pozwala ograniczyć wysokość rachunków za prąd nawet o 90%? Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów i również zacznij oszczędzać! Montaż fotowoltaiki, czyli specjalnych, krzemowych paneli, umożliwia pozyskiwanie prądu z darmowych promieni słonecznych. W ten sposób ograniczamy emisję szkodliwych substancji do atmosfery, nie wpływając na życie roślin, zwierząt i stan wód oraz gleb.

Fotowoltaika to niezawodny system

Dobrze zamontowany system fotowoltaiczny nie wymaga od Ciebie zaangażowania. Jest praktycznie bezobsługowy, a nowoczesne instalacje PV możesz monitorować za pomocą aplikacji w smartfonie. Solidnej jakości panele słoneczne i inwerter mogą pracować nieprzerwanie nawet 25 lat, zapewniając Ci spokój i oszczędności. Moduły fotowoltaiczne zwykle nie wymagają również czyszczenia ani serwisowania, co przyczyni się do dodatkowych oszczędności czasu i pieniędzy.

Pozyskamy dla Ciebie dofinansowanie fotowoltaiki w Będzinie

Fotowoltaika dla domu czy fotowoltaika dla firm to spora inwestycja, jednak dzięki dofinansowaniu fotowoltaiki w Będzinie możesz przyspieszyć zwrot poniesionych nakładów. Odnawialne źródła energii cieszą się w Polsce wzrastającą popularnością, dzięki czemu możesz pozyskać na nie dotację, np. w ramach Programu „Mój Prąd” lub „Czyste Powietrze”. Korzystnym rozwiązaniem dla osób indywidualnych jest zwrot podatku na panele słoneczne w ramach ulgi termomodernizacyjnej, a dla rolników – w ramach ulgi inwestycyjnej. Przedsiębiorcy z kolei mogą skorzystać z leasingu na fotowoltaikę lub z opcji kredytowania z wysokością rat zbliżoną do miesięcznego rachunku za prąd. W JB Energia pomożemy Ci w wypełnieniu i złożeniu niezbędnych wniosków na pozyskanie nawet kilku tysięcy złotych dofinansowania.

Poznaj mechanizm działania instalacji fotowoltaicznej

Do działania fotowoltaiki potrzebne są nie tylko panele fotowoltaiczne, ale także inwerter, okablowanie oraz licznik dwukierunkowy. Dzięki temu instalacja PV może przesyłać nadmiar energii do sieci energetycznej, a gdy fotowoltaika zimą ma mniejszą sprawność, odebrać ją w korzystnym stosunku. Co więcej, panele rzadko ulegają awarii i nie wymagają obciążającej konserwacji.

Fotowoltaika Śląsk to usługa, która obejmuje również inne miasta w rejonie - w ofercie m.in. fotowoltaika Katowice i fotowoltaika Gliwice. Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych z Będzina.

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w Będzinie i okolicy?

Wyślij zapytanie
  Polecane wpisy na blogu

  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.