Fotowoltaika Pszczyna

Zapewne niejednokrotnie słyszałeś o rosnącej popularności fotowoltaiki. Pszczyna to miasto, w którym nieustannie przybywa tego typu instalacji. Dowiedz się, dlaczego, a także poznaj korzyści związane z produkcją energii poprzez odnawialne źródła.

„Słoneczna Gmina Pszczyna”, czyli zachęta do przejścia na odnawialne źródła energii

Świadcząc usługi związane z montażem systemów fotowoltaicznych, szczególnie zależy nam na kształtowaniu świadomości wśród społeczeństwa o istocie korzystania z odnawialnych źródeł energii. Tym bardziej cieszymy się, że w Pszczynie zwraca się na ten aspekt szczególną uwagę. Być może część mieszkańców pamięta, że w 2021 roku wystartował program o nazwie „Słoneczna Gmina Pszczyna”. Na jego realizację wydano około czterech milionów złotych.

Burmistrz Pszczyny inwestycje w fotowoltaikę określił jako bardzo opłacalną. Nazwał ją „kolejną bronią w walce ze smogiem”. Program okazał się sukcesem, ponieważ cieszył się gigantycznym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Według zapowiedzi jego poziom finansowania był przewidziany dla 400 instalacji. Dotacje miały wesprzeć koszty związane z montażem systemów odnawialnych źródeł energii.

Głównym celem tego typu akcji jest redukcja emisji dwutlenku węgla. Nie jest to rzecz jasna zadanie łatwe do wykonania, aczkolwiek odnawialne źródła energii są najskuteczniejszym na to sposobem. Im więcej takich programów będzie powstawało, tym lepsze efekty odczuje środowisko naturalne. Z tego względu szczególnie zachęcamy do śledzenia aktualności i sprawdzania, jakie dotacje aktualnie obowiązują dla mieszkańców Pszczyny.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Jak wysokie dotacje do fotowoltaiki są dostępne dla mieszkańców Pszczyny?

Skoro napisaliśmy już o istnieniu dofinansowań instalacji fotowoltaicznych, musimy wspomnieć jeszcze o dokładnych wartościach. Od razu przestrzegamy jednak przed oczekiwaniami podania przez nas dokładnych liczb. Każdy program cechują inne zasady. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się identyczne, ale różnice w szczegółach mają jednak kolosalne znaczenie. Przytoczmy więc ogólne reguły, które obowiązywały w programie „Słoneczna Gmina Pszczyna”:

 • maksymalnie 3.41 kW dla jednej instalacji;
 • maksymalna wysokość dotacji dla mieszkańca nieprzekraczająca 10 tysięcy złotych;
 • maksymalna wysokość dotacji dla mieszkańca stanowiąca 60 procent kosztów kwalifikowanych;
 • koszty kwalifikowane systemów fotowoltaicznych na poziomie 4900 złotych na 1 kilowat.

Oczywiście nie oznacza to, że każdy inny program będzie również stworzony według tych zasad. Pomimo to warto je poznać, aby móc zapoznać się z poglądową sytuację w zakresie dofinansowań fotowoltaiki. Pszczyna i jej mieszkańców mogą przecież każdego roku liczyć na różnego rodzaju dotacje obejmujące zasięgiem ich miasto.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Fotowoltaika Pszczyna – jakie korzyści finansowe odniosą mieszkańcy i właściciele firm?

Nigdy nie zaproponowalibyśmy naszym klientom rozwiązania, które byłoby dla nich nieopłacalne. Zakup wraz z montażem systemu fotowoltaicznego to całkowicie bezpieczna inwestycja. Nie ponosisz praktycznie żadnego ryzyka, a szanse wystąpienia ewentualnego niepowodzenia są znikome – praktycznie zerowe. Co natomiast Cię czeka? Zysk finansowy w postaci:

 • zwrotu inwestycji już po pięciu latach;
 • gigantycznych oszczędności zdobytych poprzez pozbycie się wysokich rachunków za prąd;
 • możliwości wykorzystania ogólnodostępnych dotacji i ulg finansowych;
 • znacznego wzrostu wartości nieruchomości;
 • całkowitej niezależności energetycznej.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Pszczynie z JB Energia to gwarancja najwyższej jakości

W swoich działaniach skupiamy się przede wszystkim na tematyce fotowoltaiki dla firm, domów oraz gospodarstw rolnych. Wiemy, że instalacje fotowoltaiczne są długoletnią inwestycją. Wraz z inwestorami wybieramy komponenty na najwyższym poziomie jakości. Panele fotowoltaiczne montowanie w Pszczynie przez nas pochodzą od renomowanych producentów tj. Sharp, LG, Bruk-Bet Solar oraz Q-Cells.

W przypadku inwerterów nasze realizacje opieramy przede wszystkich na takich markach jak SolarEdge, Huawei, Growatt czy też Fronius. Konstrukcje używane przez nasz do montażu instalacji fotowoltaicznych w Pszczynie i nie tylko pochodzą od certyfikowanych i sprawdzonych jej producentów.

Dzięki naszym jakościowym i profesjonalnym podejściu do zagadanienia fotowoltaiki, wybierając firmę JB Energia będziesz cieszyć się jej długoletnim oraz bezobsługowym użytkowaniem.

Pszczyna fotowoltaicznym liderem na Śląsku?

Do momentu, gdy Pszczyna stanie się liderem w zakresie odnawialnych źródeł energii, pozostała jeszcze daleka droga. Pomimo to w mieście tym coraz więcej osób decyduje się na montaż tego typu instalacji, aczkolwiek województwo śląskie obejmuje spory teren, a inne miasta nie pozostają bierne. Nie da się jednak ukryć, że nieustannie obserwujemy rozwój fotowoltaiki. Pszczyna i jej mieszkańcy mają doskonałe warunki, żeby w przyszłości stworzyć miasto w dużej mierze niezależne energetycznie.

Jeżeli udałoby się osiągnąć ten cel, korzyści byłyby zauważalne nie tylko pod względem finansowym. Jakość powietrza to problem, z którym mnóstwo polskich miast nie może sobie poradzić. Trudno przecież pozbyć się fabryk lub spalin samochodowych. Warto jednak stosować te rozwiązania, które są możliwe, a do nich z pewnością należy fotowoltaika. Pszczyna – liczymy na Was i Wasze dalsze działania w tym kierunku!

JB Energia dobierze właściwą moc instalacji, a następnie zrealizuje projekt

Wspomnimy jeszcze o jednej bardzo istotnej kwestii. W teorii dobór mocy instalacji nie powinien sprawiać trudności. Wystarczy sprawdzić roczne zużycie prądu przez dane gospodarstwo domowe, rolne lub przedsiębiorstwo, a następnie dopasować produkcję energii elektrycznej przez system fotowoltaiczny. W praktyce jednak zadanie to jest znacznie bardziej skomplikowane.

Nie można zapomnieć o wszelkich czynnikach zewnętrznych, takich jak obecność w pobliżu innych obiektów mogących zasłaniać dostęp do światła słonecznego. Warto też uwzględnić konieczność wykonania prawidłowego montażu paneli. Najczęściej powinny być ułożone w kierunku południowym, lecz wschodni i zachodni także jest dopuszczalny.

Żeby uniknąć wszelkich błędów podczas planowania projektu lub montażu, należy powierzyć te zadania najlepszym specjalistom w swoim fachu – pracownikom firmy JB Energia. Zapoznaj się więc teraz dokładnie z naszą bogatą ofertą.

Czekamy na Twój kontakt – dołącz do elitarnego grona naszych usatysfakcjonowanych klientów już teraz!

Wyślij zapytanie
  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.