Fotowoltaika Racibórz

Nie wiesz, czym są panele fotowoltaiczne? To specjalne moduły wykonane z krzemu, które pochłaniają promieniowanie słoneczne i wytwarzają z niego prąd, którym możemy zasilać urządzenia w swoim domu. Koszt ich montaż spada od kilku lat, a ceny prądu rosną, co sprawia, że fotowoltaika w Raciborzu jest coraz bardziej opłacalna.

Kompleksowe wsparcie w inwestycji w fotowoltaikę w Raciborzu

Ceny prądu są coraz wyższe, ale można się od nich uniezależnić, wybierając polskie panele fotowoltaiczne, które oferuje firma JB Energia. Współpracujemy zarówno z właścicielami gospodarstw domowych, przedsiębiorcami, jak i rolnikami z obszaru województwa śląskiego, w tym Raciborza. Aby ocenić możliwości instalacyjne na dachu lub gruncie, przyjeżdżamy na miejsce inwestycji i wykonujemy specjalny audyt pozwalający ocenić zapotrzebowanie energetyczne.

Fotowoltaika w Raciborzu — dlaczego warto w nią zainwestować?

Instalacja paneli fotowoltaicznych niesie za sobą wiele korzyści, ale nie każdy inwestor do końca zdaje sobie sprawę, jak wiele może dać mu zmiana źródła energii. Zauważalne oszczędności, jakie generuje fotowoltaika w Raciborzu, staną się szczególnie zauważalne podczas dużych podwyżek cen węgla czy gazu. Naturalna energia produkowana z promieniowania słonecznego przez panele jest niezależna od wahań kosztów rynkowych. Dodatkową zaletą fotowoltaiki jest możliwość korzystania ze zgromadzonej energii nie tylko podczas słonecznego lata.

Właściciele fotowoltaiki w Raciborzu mogą cieszyć się darmowym prądem również podczas zimowych miesięcy, kiedy dostęp do naturalnego światła jest znacznie ograniczony. Wynika to ze stosowania promieniowania rozproszonego. Podczas doboru parametrów paneli inwestorzy mogą wybierać pomiędzy modułami on-grid, które są połączone z siecią energetyczną, lub też off-grid, które kumulują energię w niezależnych akumulatorach.

Warto również pamiętać, że sposób ułożenia budynku na działce względem stron świata ma ogromny wpływ na ilość produkowanej energii. Zakup fotowoltaiki w Raciborzu od JB Energia łączy się z darmowym audytem, podczas którego ustala się najefektywniejsze miejsce montażu instalacji.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Ekologiczna energia z fotowoltaiką od JB Energia

Tani prąd, który pozwala uniezależnić się od wahań cen ma jeszcze jedną istotną zaletę. Energia produkowana przez panele fotowoltaiczne jest najbardziej przyjazną dla otoczenia spośród najpopularniejszych metod ogrzewania i dostarczania prądu. Montaż instalacji jest zupełnie neutralny dla środowiska i nie tworzy ryzyka skażenia gruntu lub wody. Jest to również niezwykle ważny szczegół dla właścicieli gospodarstw rolnych w Raciborzu, którzy planują zakupić instalację fotowoltaiczną. Przejście na ekologiczną energię z paneli nie naruszy w żaden sposób stanu gruntu rolnego oraz nie wpłynie negatywnie na dobrostan zwierząt hodowlanych.

Zakup instalacji pozwoli zasilić maszyny rolnicze oraz ogrzać budynki użytkowe w sposób ekologiczny i ekonomiczny. Niekorzystne taryfy energetyczne dla przedsiębiorców i rolników potrafią w dużym stopniu naruszyć integralność finansową wielu działalności, a już w szczególności tych, które zużywają duże ilości prądu. Inwestycja w panele fotowoltaiczne umożliwi zabezpieczenie przyszłości firmy na wypadek drastycznych podwyżek cen energii.

Klienci JB Energia otrzymują w cenie instalacji profesjonalny audyt, który pozwala ustalić zapotrzebowanie energetyczne danego gospodarstwa oraz ilość i rozmieszczenie paneli. Dzięki temu inwestorzy zyskują pewność, że ich instalacja będzie doskonale dopasowana do potrzeb działalności. Oprócz audytu klienci mogą liczyć na otrzymanie sprzętu pochodzącego jedynie od renomowanych polskich producentów, oferujących stałą dostępność paneli i osprzętu. Dodatkowym plusem jest również możliwość skorzystania ze wsparcia podczas starania się o dofinansowanie oraz wyręczenie inwestora ze zgłaszania instalacji do zakładu energetycznego.

Nowoczesne panele fotowoltaiczne w Raciborzu — jak działają?

Wybór fotowoltaiki z magazynami energii jest sposobem na dodatkowe uniezależnienie się nie tylko od wzrostów cen, ale i zakładów energetycznych. W przeciwieństwie do prądu z sieci magazyny umożliwiają przechowywanie nadwyżek wytworzonej energii. Uwolnienie dodatkowego prądu odbywa się w momencie, kiedy normalna produkcja przestaje zaspokajać potrzeby energetyczne lub podczas długotrwałego zachmurzenia.

Magazyny są również metodą zapobiegania przerwom w dostawach prądu i zapewnienia stałego dostępu do przechowywanych nadwyżek. Ponadto uniezależnienie się od sieci niesie za sobą jeszcze jedną istotną korzyść — jeszcze tańszy prąd, wolny od zmian wprowadzany przez sieć energetyczną.

Sposób działania fotowoltaiki w Raciborzu, z magazynami energii, opiera się na panelach słonecznych, które wytwarzają prąd dzięki efektowi fotowoltaicznemu. W następnym etapie prąd trafia do falownika, czyli urządzenia odpowiedzialnego za przekształcenie wygenerowanej energii w taki sposób, aby mogła ona zasilać urządzenia znajdujące się w budynku. Każda nadwyżka wyprodukowanego prądu trafia do akumulatorów, czyli tzw. magazynów energii. Działają one w sposób podobny do innych baterii zasilających urządzenia codziennego użytku, takie jak telefony, piloty czy dziecięce zabawki.

Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania

Pomagamy także ubiegać się o dofinansowanie fotowoltaiki, na przykład z programu “Mój Prąd” lub w ramach ulgi podatkowej czy inwestycyjnej dla rolników. Firmom polecamy skorzystanie z leasingu - dzięki niemu wydatki na panele fotowoltaiczne można wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dlaczego warto? Ponieważ fotowoltaika to tania i ekologiczna energia, produkowana nawet przez kilkadziesiąt lat. Obawiasz się dużych kosztów? Skorzystaj z dofinansowania, a instalacja zwróci się w okresie od 4 do 9 lat. Zapraszamy do kontaktu - odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Zamontuj z JB Energia Twoją instalację fotowoltaiczną w Raciborzu i okolicy!

Wyślij zapytanie
  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.