Fotowoltaika Gliwice

Mieszkasz lub prowadzisz firmę na Śląsku i szukasz sposobu na oszczędności? Fotowoltaika w Gliwicach i okolicach jest dla Ciebie! Dzięki niej przez wiele lat będziesz płacił znacznie niższe rachunki za prąd, zyskując tanią i ekologiczną energię elektryczną. Zestawy fotowoltaiczne, obejmując poszczególne ogniwa, połączone w większe moduły, oraz inne urządzenia, pozwalają na efektywne wytwarzanie prądu z darmowych promieni słonecznych, i to przez cały rok. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami, a zyskasz pomoc we wnioskowaniu o dofinansowanie fotowoltaiki, kompleksowy montaż oraz sfinalizowanie wszelkich formalności z zakładem energetycznym.

Fotowoltaika – jak to działa?

Zastanawiasz się, jak fotowoltaika produkuje prąd? Instalacje fotowoltaiczne wykorzystują tzw. efekt fotowoltaiczny – zamontowane na dachu lub gruncie w Gliwicach krzemowe ogniwa są łączone w większe moduły, a te pochłaniają promieniowanie słoneczne i przekształcają je w prąd stały. Następnie potrzebny jest inwerter, dzięki któremu prąd stały jest zamieniany na prąd zmienny, wykorzystywany w domowej czy firmowej instalacji elektrycznej, który zasila urządzenia. Warto wziąć pod uwagę, że panele słoneczne wytwarzają energię nawet zimą i chociaż jest jej mniej, to można w tym czasie odebrać nadmiar prądu wyprodukowany latem.

Korzyści fotowoltaiki w Gliwicach

Gliwice, jak i cały Śląsk, to region, w którym szczególnie silne jest stężenie smogu i innych szkodliwych substancji powstałych podczas spalania nieodnawialnych źródeł energii (w tym popularnego węgla). Ogniwa fotowoltaiczne w Gliwicach pomogą Ci nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za prąd i uniezależnić się od podwyżek cen energii elektrycznej. Fotowoltaika dla domu i fotowoltaika dla firm to także krok w kierunku ekologii, gdyż nie powoduje emisji szkodliwych substancji. Ponadto, instalacje PV są praktycznie bezobsługowe i bezawaryjne – dobrej jakości zestawy fotowoltaiczne mogą pracować nieprzerwanie nawet przez 25 lat, zapewniając niemal darmową energię przez cały rok.

Zalety współpracy z JB Energia

Fotowoltaika w Gliwicach z JB Energia to szereg korzyści dla Twojego domu, firmy lub rolnictwa. Działamy kompleksowo, oferując naszym Klientom:

 • pomoc w doborze zapotrzebowania energetycznego budynku,
 • ocenę potencjału miejsca wykonania instalacji na dachu lub gruncie (wykonujemy bezpłatny audyt fotowoltaiczny „na żywo”, w miejscu wykonania instalacji),
 • rzetelną wycenę instalacji fotowoltaicznej,
 • fachowy i nieinwazyjny montaż przez doświadczonych instalatorów,
 • pomoc w wypełnieniu i złożeniu wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki w Gliwicach,
 • zgłoszenie instalacji PV do zakładu energetycznego.

Usługa fotowoltaika Śląsk obejmuje także inne miasta w rejonie - w ofercie między innymi: fotowoltaika Katowice, fotowoltaika Częstochowa i fotowoltaika Sosnowiec. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych panelami fotowoltaicznymi od polskiego producenta!

Planujesz montaż paneli fotowoltaicznych w Gliwicach i okolicy?

Wyślij zapytanie
  Fotowoltaika w miejscowości Gliwice

  Chcesz zainwestować w fotowoltaikę w mieście Gliwice lub okolicach? Koniecznie zdecyduj się na współpracę ze specjalistami, którzy odpowiednio zrozumieją Twoje potrzeby, tym samym dobierając właściwą instalację o optymalnej mocy. W taki sposób działamy w JB Energia – współpraca z klientem zawsze rozpoczyna się od przeprowadzenia audytu oraz konsultacji. Wówczas możemy dokładnie określić, jaka fotowoltaika Gliwice będzie zgodna z Twoim zapotrzebowaniem energetycznym. Realizujemy montaż na stelażach w gruncie lub dachu, jednak warto pamiętać, że oba te rozwiązania są równie skuteczne i wydajne. Na etapie projektowania i przygotowywania planu opracowujemy dedykowane symulacje, przedstawiające opłacalność instalacji. Klient może więc sprawdzić, kiedy dokładnie fotowoltaika Gliwice przyniesie zwrot, a następnie będzie generować bezpośrednie oszczędności.

  Panele fotowoltaiczne Gliwice – dla kogo to opłacalna inwestycja?

  Oczywiście panele fotowoltaiczne Gliwice to propozycja nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale również firm oraz gospodarstw rolniczych. Korzystanie z odnawialnego źródła energii to uniezależnienie się od cen energii oraz skuteczny sposób na redukcję kosztów produkcji lub eksploatacji maszyn elektrycznych. Panele fotowoltaiczne Gliwice są powszechnie wykorzystywane przez sklepy, placówki usługowe oraz zakłady przemysłowe. Warto pamiętać, że instalacje do 50 kW są montowane bez pozwolenia na budowę. Dzięki temu proces realizacji inwestycji może odbyć się znacznie szybciej, bez konieczności dokonywania szeregu formalności. Wspólnie z JB Energia klienci mogą wybrać odpowiednie panele fotowoltaiczne Gliwice oraz liczyć na montaż w cenie. Dodatkowo nasze usługi to także czyszczenie instalacji.

  Instalacje fotowoltaiczne Gliwice montowane przez JB Energia

  Jesteśmy profesjonalistami, którzy proponują klientom tylko i wyłącznie wydajne instalacje fotowoltaiczne na terenie miasta Gliwice. Przeprowadzamy montaż paneli, które są wytwarzane z surowców o wysokim standardzie, przez doświadczonych producentów. Inwestycja w to odnawialne źródło energii zwykle przynosi zwrot po około 6-9 latach. Przypominamy jednak, że usługi świadczone przez JB Energia obejmują także pomoc w wypełnianiu i wysyłaniu wniosków o dofinansowanie. Wówczas inwestycja w instalacje fotowoltaiczne Gliwice jest jeszcze bardziej opłacalna. Jeżeli chcesz poznać szczegóły naszej oferty, prosimy o kontakt. Wyjaśnimy wszystkie kwestie oraz odpowiemy na pytania dotyczące odnawialnych źródeł energii.

  Polecane wpisy na blogu