Fotowoltaika Gliwice

Mieszkasz lub prowadzisz firmę na Śląsku i szukasz sposobu na oszczędności? Fotowoltaika w Gliwicach i okolicach jest dla Ciebie! Dzięki niej przez wiele lat będziesz płacił znacznie niższe rachunki za prąd, zyskując tanią i ekologiczną energię elektryczną. Zestawy fotowoltaiczne, obejmując poszczególne ogniwa, połączone w większe moduły, oraz inne urządzenia, pozwalają na efektywne wytwarzanie prądu z darmowych promieni słonecznych, i to przez cały rok. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami, a zyskasz pomoc we wnioskowaniu o dofinansowanie fotowoltaiki, kompleksowy montaż oraz sfinalizowanie wszelkich formalności z zakładem energetycznym.

Fotowoltaika – jak to działa?

Zastanawiasz się, jak fotowoltaika produkuje prąd? Instalacje fotowoltaiczne wykorzystują tzw. efekt fotowoltaiczny – zamontowane na dachu lub gruncie w Gliwicach krzemowe ogniwa są łączone w większe moduły, a te pochłaniają promieniowanie słoneczne i przekształcają je w prąd stały. Następnie potrzebny jest inwerter, dzięki któremu prąd stały jest zamieniany na prąd zmienny, wykorzystywany w domowej czy firmowej instalacji elektrycznej, który zasila urządzenia. Warto wziąć pod uwagę, że panele słoneczne wytwarzają energię nawet zimą i chociaż jest jej mniej, to można w tym czasie odebrać nadmiar prądu wyprodukowany latem.

Korzyści fotowoltaiki w Gliwicach

Gliwice, jak i cały Śląsk, to region, w którym szczególnie silne jest stężenie smogu i innych szkodliwych substancji powstałych podczas spalania nieodnawialnych źródeł energii (w tym popularnego węgla). Ogniwa fotowoltaiczne w Gliwicach pomogą Ci nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za prąd i uniezależnić się od podwyżek cen energii elektrycznej. Fotowoltaika dla domu i fotowoltaika dla firm to także krok w kierunku ekologii, gdyż nie powoduje emisji szkodliwych substancji. Ponadto, instalacje PV są praktycznie bezobsługowe i bezawaryjne – dobrej jakości zestawy fotowoltaiczne mogą pracować nieprzerwanie nawet przez 25 lat, zapewniając niemal darmową energię przez cały rok.

Zalety współpracy z JB Energia

Fotowoltaika w Gliwicach z JB Energia to szereg korzyści dla Twojego domu, firmy lub rolnictwa. Działamy kompleksowo, oferując naszym Klientom:

  • pomoc w doborze zapotrzebowania energetycznego budynku,
  • ocenę potencjału miejsca wykonania instalacji na dachu lub gruncie (wykonujemy bezpłatny audyt fotowoltaiczny „na żywo”, w miejscu wykonania instalacji),
  • rzetelną wycenę instalacji fotowoltaicznej,
  • fachowy i nieinwazyjny montaż przez doświadczonych instalatorów,
  • pomoc w wypełnieniu i złożeniu wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki w Gliwicach,
  • zgłoszenie instalacji PV do zakładu energetycznego.

Usługa fotowoltaika Śląsk obejmuje także inne miasta w rejonie - w ofercie między innymi: fotowoltaika Katowice, fotowoltaika Częstochowa i fotowoltaika Sosnowiec. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych panelami fotowoltaicznymi od polskiego producenta!

Planujesz montaż paneli fotowoltaicznych w Gliwicach i okolicy?

Wyślij zapytanie
    Polecane wpisy na blogu