Fotowoltaika Rybnik

Ceny prądu rosną z roku na rok, a Ty szukasz sposobu na ograniczenie wydatków domowych? Fotowoltaika w Rybniku pozwala na obniżenie rachunków za prąd w domu jednorodzinnym nawet o 90%! Panele fotowoltaiczne pochłaniają promieniowanie słoneczne i przekształcają je na prąd zasilający urządzenia w domu, firmie i w gospodarstwie rolnym. To całkowicie ekologiczny sposób pozyskiwania energii, który uniezależni Cię od wzrastających cen prądu oraz pomoże zadbać o czystość środowiska. I Ty możesz zacząć oszczędzać, decydując się na instalacje fotowoltaiczne z ekspertami JB Energia.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Instalacje fotowoltaiczne w Rybniku z JB Energia

Kompleksowa współpraca z JB Energia obejmuje:

 • bezpłatny audyt fotowoltaiczny w miejscu montażu instalacji PV – pomagamy obliczyć zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz wybrać miejsce (dach lub grunt) i sposób montażu paneli, który zapewni największy uzysk,
 • projekt i wycenę instalacji PV,
 • renomowane panele fotowoltaiczne od polskich producentów,
 • fachowy montaż fotowoltaiki w Rybniku i okolicach przez doświadczoną ekipę z niezbędnymi uprawnieniami elektrycznymi,
 • wsparcie w ubieganiu się o dofinansowanie fotowoltaiki (możesz zyskać nawet kilka tysięcy złotych),
 • kontakt z zakładem energetycznym w zakresie dotyczącym zgłoszenia instalacji.

Fotowoltaika w Rybniku – darmowa energia przez cały rok!

Fotowoltaika w Rybniku i okolicach to inwestycja zapewniająca oszczędności przez wiele lat – panele słoneczne mają długi okres gwarancji oraz wysoki stopień sprawności. Co więcej, korzystne ustawodawstwo sprawia, że nadmiar energii, który często pojawia się latem, nie jest marnowany. Wręcz przeciwnie – można magazynować prąd w zakładzie energetycznym i odebrać go w ciągu roku, stając się jednocześnie odbiorcą i producentem energii. Od 2019 roku również przedsiębiorcy mogą skorzystać z takiego udogodnienia, dzięki czemu fotowoltaika dla firm staje się coraz bardziej popularna.

Dlaczego warto zainwestować w instalacje fotowoltaiczne w Rybniku?

Korzyści finansowe to nie jedyny argument, by zdecydować się na panele fotowoltaiczne. Montaż fotowoltaiki na dachu lub gruncie w Rybniku jest przyjazny dla środowiska - fotowoltaika dla domu nie emituje uciążliwego hałasu ani szkodliwych gazów do atmosfery, dzięki czemu jest rozwiązaniem ekologicznym. Postaw na instalacje fotowoltaiczne, a nasza planeta będzie Ci wdzięczna! Dodatkową zaletą wysokiej jakości paneli słonecznych jest ich bezawaryjność. Ponadto, instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, a jej pracę możesz monitorować nawet za pomocą aplikacji w smartfonie.

Fotowoltaika Śląsk to usługa obejmująca także inne miasta w rejonie - w ofercie między innymi: fotowoltaika Katowice, fotowoltaika Częstochowa i fotowoltaika Gliwice. Skontaktuj się z nami, a umówimy się na bezpłatne spotkanie i wycenę instalacji PV w dogodnym dla Ciebie terminie!

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w Rybniku?

Wyślij zapytanie
  Fotowoltaika Rybnik – proces doboru i montażu instalacji

  W JB Energia podchodzimy z ogromną uwagą do potrzeb każdego klienta. Z tego względu fotowoltaika na terenie miasta Rybnik oraz w okolicach jest dobierana indywidualnie w taki sposób, aby inwestycja okazała się jak najbardziej opłacalna. Współpracując z nami, nie musisz przejmować się żadnymi dodatkowymi kosztami, poza ceną za zakup wyposażenia. Wszelkie prace montażowe czy konsultacje wstępne są integralną częścią naszej oferty. Realizujemy instalację fotowoltaiki Rybnik na dachu oraz stelażach, zależnie od tego, jakie rozwiązanie będzie optymalne w przypadku konkretnego klienta. Dodatkowo na etapie projektowania oraz audytu jesteśmy w stanie przeprowadzić precyzyjną symulację, która ukaże, kiedy dokładnie inwestycja przyniesie zwrot. Oznacza to, że po tym czasie fotowoltaika Rybnik zacznie generować bezpośrednie oszczędności. Zwykle proces ten trwa od 6 do 9 lat – wpływ na ten aspekt ma montaż paneli (najlepiej, aby instalacja była skierowana na południe), a także wybór odpowiedniego wyposażenia, które zagwarantuje efektywność przez jak najdłuższy czas. Oczywiście odnawialne źródła energii to nie tylko wsparcie portfela, ale przede wszystkim pozytywny wpływ na środowisko. Skontaktuj się nami, aby zainwestować w fotowoltaikę na terenie Rybnika, która będzie idealnie dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb energetycznych.

  Panele fotowoltaiczne Rybnik – dlaczego warto?

  Instalujemy panele fotowoltaiczne w Rybniku dla domów, firm oraz gospodarstw rolniczych. Oznacza to, że praktycznie każdy może skorzystać z usług świadczonych przez JB energia – nie tylko osoby indywidualne, ale również przedsiębiorcy. W każdym z tych przypadków istotne jest opracowanie kompleksowego audytu, który tworzony jest między innymi na podstawie zużycia energii w przeszłości oraz planowanych zmian pod kątem energetycznym – na przykład zakup kolejnych maszyn, instalacja klimatyzacji lub pompy ciepła. Po przeanalizowaniu wszystkich czynników dobieramy panele fotowoltaiczne Rybnik, które będą precyzyjnie dostosowane do potrzeb konkretnego klienta. Przypominamy, że instalacje o mocy do 50 kW mogą być montowane bez zgody na budowę, co znacznie zmniejsza ilość podejmowanych formalności. Należy pamiętać, że odnawialne źródła energii opierające swoją pracę na promieniach słonecznych działają przez cały rok – również w trakcie zimowej aury. Jeżeli chcesz zainwestować w panele fotowoltaiczne Rybnik dla firmy lub gospodarstwa rolnego, możemy przygotować nie tylko audyt, ale także wizualizację projektu – opcja ta jest dostępna zarówno dla montażu wyposażenia na dachu, jak i w gruncie na stelażach.

  Instalacje fotowoltaiczne Rybnik – współpraca z JB Energia

  Dzięki instalacji fotowoltaicznej w Rybniku możesz uzyskać niezależność energetyczną od rosnących cen prądu. Pracujące panele pozwolą cieszyć się ogromnymi oszczędnościami przez bardzo długi czas, gwarantując bezawaryjną pracę. Odpowiednio dobrane wyposażenie sprawia, że rachunki za energię będą dosłownie zerowe – wówczas instalacja fotowoltaiczna Rybnik zapewni produkcję dostatecznej ilości prądu, więc nieruchomość nie będzie korzystać z sieci. Na sprzęt udzielona jest wieloletnia gwarancja, co tylko potwierdza jakość oraz niezawodność proponowanych przez JB Energia rozwiązań. Oczywiście audyt i prace montażowe to nie wszystko, co mamy do zaoferowania. Instalacje fotowoltaiczne Rybnik są przez nas pielęgnowane, czyszczone i konserwowane. Dodatkowo na etapie dobierania odpowiednich paneli pozostajemy do dyspozycji w zakresie pomocy w uzyskaniu dofinansowania. Dzięki na ostatecznie inwestycja okaże się jeszcze korzystniejsza, a Ty będziesz cieszyć się profesjonalnym wyposażeniem, które zagwarantuje trwałość przez bardzo długi czas, tym samym pozytywnie wpływając na oszczędności. Korzystanie z odnawialnego źródła energii to rozwiązanie niezwykle korzystne dla domów jednorodzinnych, firm produkcyjnych i usługowych, a także gospodarstw rolniczych, w których obrębie wykorzystuje się maszyny elektryczne.

  Polecane wpisy na blogu