Fotowoltaika Cieszyn

W wielu miejscach w Polsce doskonale przyjęła się fotowoltaika. Cieszyn nie jest tu wyjątkiem, ponieważ także tutaj realizujemy montaż nowoczesnych systemów produkujących tak zwaną zieloną energię. Położone na granicy z Czechami miasto ma znakomite warunki do wytwarzania prądu poprzez panele słoneczne. Słoneczne miesiące w województwie śląskim zdarzają się nadzwyczaj często, więc warto wykorzystać ten fakt.

Fotowoltaika Cieszyn – dla domów, firm i rolnictwa

Naszym marzeniem zawsze było stworzenie kompleksowej oferty fotowoltaicznej. Cieszyn i jego mieszkańcy mogą już z niej korzystać wraz ze wszystkimi dostępnymi dofinansowaniami. Proponujemy montaż paneli słonecznych trzem grupom:

 • właścicielom prywatnych domów;
 • biznesmenom posiadającym własne przedsiębiorstwo;
 • rolnikom z gospodarstwem.

Ze swoich źródeł wiemy, że w Cieszynie znajdziemy ludzi ze wszystkich wyżej opisanych środowisk. Nieustannie rosnący potencjał gospodarczy tego miasta sprawia, że prowadzenie własnej firmy lub gospodarstwa rolnego staje się coraz bardziej opłacalne. Oczywiście dużą przeszkodą są stale rosnące rachunki za… praktycznie wszystko – w tym także energię elektryczną. Tym bardziej więc polecamy wybór paneli słonecznych, które w znacznym stopniu zredukują Twoje opłaty za prąd.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Czy na fotowoltaice w Cieszynie można zarobić?

To często zadawane pytanie przez potencjalnych klientów oczekujących nie tylko zwrotu z inwestycji, ale również zarobku. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak, a co więcej – taki scenariusz może ziścić się zaskakująco szybko. We większości przypadków oszczędności są gigantyczne. Już po kilku latach otrzymywany jest zwrot. Następnie z każdym rokiem zaczynasz zarabiać poprzez nieustanny brak konieczności płacenia wysokich rachunków za energię elektryczną.

Zaoszczędzone pieniądze są dostępne do przeznaczenia na każde inne, dowolne cele. Mogą to być chociażby wydatki polepszające jakość Twojego życia prywatnego bądź dodatkowe inwestycje w Twoją firmę lub gospodarstwo rolne. Zamiast płacić za prąd, sprawniej rozwiniesz swój biznes, a to w dłuższej perspektywie zapewni Ci to jeszcze większe korzyści finansowe.

Zobacz nasze wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych dla firm

Wzrost wartości cieszyńskich nieruchomości

Skoro jesteśmy już przy kwestiach finansowych, to pozostańmy przy nich jeszcze na chwilę. Opowiemy o jednej z najważniejszych, ale jednocześnie często zapominanych zalet fotowoltaiki. Cieszyn ma mnóstwo wartościowych budynków i obiektów. Nigdy jednak nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej. Co więc należy zrobić?

Zainwestować w nowoczesne panele słoneczne! Ich zamontowanie sprawi, że wartość obiektu automatycznie wzrośnie. Jak to możliwe?

Zaspokojenie pełnego zapotrzebowania energetycznego

To najważniejszy czynnik, ponieważ to właśnie pełne zaspokajanie zapotrzebowania energetycznego danego obiektu wpływa najbardziej na wzrost wartości nieruchomości. Mając aspekt ten na uwadze, przywiązujemy ogromną wagę do wyboru odpowiedniej mocy instalacji.

Jakość komponentów i montażu

Jeżeli system fotowoltaiczny został wykonany z najwyższej klasy materiałów, będzie trwalszy i bezawaryjny. Natomiast montaż wpływa na możliwość wykorzystania całkowitego potencjału instalacji w danym miejscu. Obejmuje on między innymi ułożenie paneli – w miarę możliwości – w odpowiednim kierunku (najczęściej południowym).

Nowoczesność systemu fotowoltaicznego

W wielu przypadkach im nowsza instalacja, tym większe zyski gwarantuje. Warto jednak wiedzieć, iż mamy tu do czynienia z dość specyficzną pod tym względem fotowoltaiką. Cieszyńskie budynki mogą wciąż odczuwać znaczne wzrosty wartości nawet po wielu latach od montażu paneli słonecznych. Dzieje się tak na skutek wyjątkowo długiej żywotności naszych systemów. Wynosi ona 25-30 lat!

Fotowoltaika Cieszyn, czyli popraw jakość powietrza dzięki panelom

Zielona energia ma niesamowicie korzystny wpływ na środowisko naturalne. To jedna z głównych przyczyn, dzięki której ludzie decydują się na fotowoltaikę. Cieszyn natomiast należy do grupy miast mocno narażonych na smog. Różnego rodzaju zanieczyszczenia są bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Co więcej, nie trzeba zamykać przedsiębiorstw i fabryk.

Wystarczy przestawić się na odnawialne źródła energii. Oczywiście zakup paneli przez pojedynczą osobę nie zapewni pożądanych efektów. Zwróć jednak uwagę, że im więcej osób zdecyduje się na tę opcję, tym jakość powietrza będzie się sprawniej polepszać. To szczególnie istotne w tym mieście, ponieważ pomiar zanieczyszczenia PM10 utrzymuje się w Cieszynie na poziomie od 100 do 160 procent przez większość dnia.

Sprawdź sam indywidualne podejście do klienta firmy JB Energia

Mamy nadzieję, że przekonałeś się do fotowoltaiki. Cieszyn może skorzystać ze specjalnej infolinii przeznaczonej tylko dla mieszkańców województwa śląskiego. Jeżeli więc masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zadzwoń pod numer telefonu +48 504 031 554. Nasz doradca z przyjemnością z Tobą porozmawia i wyjaśni wszystkie nurtujące Cię kwestie. Udostępniamy też inną formę kontaktu – formularz kontaktowy do szybkiego wypełnienia.

Możliwość bezproblemowego kontaktu z nami świadczy o indywidualnym podejściu do klienta. W JB Energia każdego traktujemy w sposób wyjątkowy i szczególny. Doskonale wiemy, że prawidłowy dobór systemów fotowoltaicznych jest niezbędny od osiągnięcia sukcesu w zakresie zielonej energii. Nie zostawimy więc Cię samego z tym zadaniem. Zaufaj profesjonalistom, o których więcej informacji znajdziesz w tym miejscu.

Zapraszamy!

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w Cieszynie i okolicy?

Wyślij zapytanie
  Realizujemy montaż paneli fotowoltaicznych w tych rejonach:

  Chwalimy się realizacjami zarówno w dużych i małych miastach Małopolski.

  Realizacje na Śląsku stanowią dużą część wszystkich naszych realizacji!

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie opolskim.

  Instalacja paneli fotowoltaicznych w województwie podkarpackim.