Fotowoltaika Kalety

Zadbanie o środowisko oraz jednocześnie znaczna redukcja wydatków za prąd to rozwiązanie, któremu trzeba poświęcić chociaż chwilę uwagi. Z tego względu zachęcamy do zapoznania się z szeroko pojętą fotowoltaiką. Kalety to miasto cechujące się nieustannym rozwojem w tym zakresie.

Kalety stawiają na nowoczesne metody pozyskiwania energii

Kalety można bez wątpienia zaliczyć do grupy miast, którym mocno zależy na ekologii. Nie przez przypadek są one nazywane leśnym zakątkiem Śląska. Nic więc dziwnego, że właśnie tu coraz chętniej wykorzystuje się potencjał fotowoltaiczny. Za słowami idą czyny, o czym świadczy chociażby fakt, że na dachu jednego z najważniejszych budynków w mieście założono panele słoneczne. Tym obiektem jest Urząd Miejski. Moc całej instalacji wynosi aż 30 kilowatów.

To nie jedyny budynek miasta, na którego terenie zrealizowano projekt montażu paneli fotowoltaicznych. Miejska Oczyszczalnia Ścieków w Kaletach również została wyposażona w nowoczesną instalację fotowoltaiczną. Jej moc jest mniejsza niż w przypadku Urzędu Miejskiego o prawie 20 kW (wynosi 10,5 kilowatów), ale to wciąż wartość pozwalająca perfekcyjnie bilansować zużycie energii elektrycznej przez rozmaite

Wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych z Kalet

Korzystaj z dotacji tak, jak miasto Kalety

W ostatnich latach bardzo popularne stały się różnego rodzaju dotacje do fotowoltaiki. Kalety również skorzystały z takich świadczeń, aczkolwiek w innej formie niż w przypadku osób fizycznych. Leśny zakątek Śląska pozyskał dofinansowanie z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Są to środki udostępnione z budżetu Unii Europejskiej. A jakie możliwości czekają bezpośrednio na Ciebie?

Okazuje się, że jest ich całkiem wiele. Już na podstawowym etapie poziom dofinansowania dochodzi do nawet 30 tysięcy, a w kontekście stricte fotowoltaiki mowa tu o pięciu tysiącach złotych. To ogromne pieniądze, dzięki którym montaż paneli staje się realny dla wielu ludzi. W 2023 roku przygotowano aż cztery programy dla osób fizycznych:

  • Mój Prąd,
  • Czyste Powietrze,
  • Czyste Powietrze Plus,
  • Stop Smog.

Dodatkowo Agroenergia i Zielona energia powstały specjalnie dla rolników i ich gospodarstw, a Energia Plus – dla przedsiębiorstw. To więc idealny moment na inwestycje w fotowoltaikę. Kalety, a dokładniej mieszkańcy tej miejscowości, mogą ubiegać się o te dofinansowania.

Doświadczenie w realizacji projektów na terenie województwa śląskiego

Firma JB Energia doskonale wie, że na Śląsku doskonale przyjmuje się fotowoltaika. Kalety to jedno z miast tego województwa, w którym skorzystano z naszych usług. Wykonaliśmy tu między innymi instalację o mocy 9,61 kWp. Składa się ona ze sprawdzonych modułów najwyższej jakości, które idealnie nadają się do realizacji tego typu projektów.

Jeżeli Ty również chciałbyś, abyśmy dla Ciebie wykonali montaż systemu fotowoltaicznego o dowolnej mocy, zgłaszamy pełną gotowość do działania! Firma JB Energia oferuje kompleksową pomoc w zakresie wyboru mocy oraz wykonania montażu całego systemu fotowoltaicznego. Kalety – czekamy na Was!

Wyślij zapytanie