Fotowoltaika Pilchowice

Rozwój energetyki odnawialnej jest bardzo ważny pod wieloma względami. Nie dość, że mowa tu o poprawie sytuacji ekonomicznej, to dodatkowo mnóstwo korzyści odnosi środowisko. Zauważalna jest między innymi poprawa jakości powietrza dzięki fotowoltaice. Pilchowice – u Was również tak może być!

Pilchowice Projekt Grantowy – na czym polega?

Fotowoltaika w Pilchowicach bardzo się rozwinęła, o czym świadczy wzrost liczby tego typu inwestycji w ostatnich latach. Wpływ na to mają bez wątpienia różnego rodzaju dofinansowania. Sporą popularnością cieszy się zwłaszcza Projekt Grantowy „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Pilchowice’’.

Do 2 lutego 2023 roku trwał nabór deklaracji w Urzędzie Gminy Pilchowice. Dzięki temu projektowi rozwój energetyki odnawialnej może jeszcze przyspieszyć, a jednocześnie mieszkańcy zyskają większe oszczędności. Akcja ta zakładała wykonanie aż 494 instalacje OZE w budynkach mieszkalnych, których właścicielem jest gmina Pilchowice. Fotowoltaika staje się więc dostępna dla każdego – niezależnie od finansów.

Wysoki poziom średniego nasłonecznienia w Pilchowicach

Mamy do czynienia z miejscem, które jest wręcz stworzone do fotowoltaiki. Pilchowice cechuje wysoki poziom średniego nasłonecznienia. Latem wskaźnik ten wynosi średnio 5625.81 Wh na metr kwadratowy w ciągu doby. Logiczne jest, że zimą wartość znacznie spada, ale wciąż pozwala na korzystanie z instalacji fotowoltaicznych przez cały rok.

Fotowoltaika w Plichowicach – postaw na doświadczenie JB Energia!

Pilchowice położone są w województwie śląskim, a na tym obszarze sporym doświadczeniem może pochwalić się firma JB Energia. Mamy wystarczającą wiedzę, aby spełnić energetyczne potrzeby klientów. Wykonujemy montaż systemów, których żywotność dochodzi nawet do 30 lat. Potwierdzeniem są wydawane wieloletnie gwarancje producenckie. Działamy zarówno na dachu budynku, jak i gruncie.

Fotowoltaika Pilchowice – JB Energia najskuteczniejszym wyborem!

Wyślij zapytanie